Kırmızı Kamyon Yeni Bölüm Neden Yok Bitti mi Erken Final mi Yaptı?

Show TV ekranlarında 31 Mart çarşamba akşamı başlayan Kırmızı Kamyon dizisi almış olduğu 3.36 oranındaki Total reyting sonrasında beklenmedik bir karar aldı ve dizinin yeni bölümleri kanalın yayın akışından çıkarıldı. Bu ne anlama geliyor kısaca izah edelim. Öncelikle gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre 10.ev imzalı Kırmızı Kamyon dizisi Show TV’nin yayın akışından çıkarıldı. Bu da akıllara kırmızı kamyon erken final mi yaptı yayından mı kaldırıldı, neden Kırmızı Kamyon yeni bölüm yayınlanmıyor gibi soruları getirdi.

Kırmızı kamyon dizisinin yeni bölümü neden yok?

7 Nisan Kırmızı kamyon dizisi var mı yok mu yeni bölüm ne zamanKırmızı kamyon dizisinin ilk bölümü çok düşük reyting oranı alınca kanal ve 10. ev yapım şirketi bir görüşme gerçekleştirdi ve dizinin yayın akışından çıkarılmasına daha ilk bölümden bu kadar düşük reyting alan kırmızı kamyonun ileriki haftalarda çok daha düşük reytingler alacağının belli olmasının ardından radikal bir karar aldılar. Bu karara göre ya 7 Nisan çarşamba günü Kırmızı Kamyon dizisinin yeni bölümü yayınlanmayacak, dizinin yeni bölümleri ise Haziran ayından itibaren sil baştan tekrar çekilecek. Kısacası Kırmızı Kamyon dizisinin senaryosu ya da oyunculukları yeterli gelmedi ki böyle bir karar alındı, çünkü reyting oranları da zaten oldukça düşük gelmişti.

7 Nisan Çarşamba kırmızı kamyon var mı yok mu?

10. ev yapım şirketi ile Show TV arasında yapılan görüşme sonrasında geçtiğimiz çarşamba günü ilk bölümü yayınlanan kırmızı kamyon dizisi yayın akışından çıkarıldı. 7 Nisan çarşamba günü kırmızı kamyon dizisinin yeni bölümü var mı yok mu diye merak edenlere hemen söyleyelim. Kırmızı Kamyon dizisinin yeni bölümü 7 nisanda ekrana gelmeyecek. 7 Nisan Çarşamba yayınlanmayan kırmızı kamyon dizisinin bittiğini final yaptığını düşünebilirsiniz. Ancak dizi ne final yaptı ne de bitti sadece yayın akışından çıkarıldı bunun sebebi de Haziran ayında dizinin yeniden çekilecek ve yayınlanacak olması.Kırmızı kamyon dizisi bitti mi erken final mi yaptı

Kırmızı kamyon dizisi bitti mi erken final mi yaptı?

İşin doğrusu izleyiciler daha ne olduğunu anlayamadı bile. Çünkü sadece ilk bölümü yayınlanan kırmızı kamyon dizisi ile ilgili kararlar verildi ve dizinin sil baştan yeniden çekilmesine ve Haziran ayından itibaren yayınlanmasına karar verildi. Aslında bu yapımcıyı ve oyuncuları kırmadan incitmeden ‘bu dizi olmamış yeniden hazırlayın, ya da yeniden hazırlama bahanesiyle biz bu diziyi yayından kaldırıyoruz bu iş bize ekmek yedirmez’ demenin diğer bir adıdır. Dizinin yeniden çekilmesi çok bir şeyi değiştirmez ancak Haziran ayında diğer diziler final yapmış olacağı için Kırmızı Kamyon daha çok izleyici bulabilir. Bu yüzden kırmızı kamyon dizisi bitti mi erken final mi yaptı sorularına hayır bitmedi 2021 Haziran ayında devam edecek diyoruz.

Kırmızı kamyon dizisinin yeni bölümleri ne zaman?

İlk bölümü merak içinde izleyenler ve dizinin senaryosunu oyunculuğunu beğenenler sonraki bölümde neler olacak diye merak edenlere bu haberimiz elbette şok etkisi yapmıştır. Çünkü hiç kimse Kırmızı Kamyon dizisinin daha ilk bölümden yayından kaldırılacağını tahmin etmiyor bu yüzden de kırmızı kamyon dizisinin yeni bölümleri ne zaman yayınlanacak diye merak ediyordu. Ancak dizinin almış olduğu düşük reytingler yapımcı ile kanalın anlaşarak diziyi haziran ayını çekmeleri aslında bir mantıklı olmuş. Çünkü çarşamba günleri yayınlanan Kuruluş Osman, Sadakatsiz, Masumiyet, doğduğun ev kaderindir, benim adım Melek gibi güçlü diziler kırmızı kamyon dizisini izleyecek izleyici bırakmadı. Yani dünyanın en kaliteli dizisi de yayınlansa çarşamba günü çok yüksek reytinglere ulaşamayacağı belliydi.

Bu yüzden dizinin ertelenmesi ve sezon finali yaparak veda final yaparak Mayıs ayının sonunda çarşamba günü yayınlanan diziler bitince Hazirandan itibaren hiçbir dizinin olmadığı gün çok daha yüksek reytingler alacaktır. Kırmızı Kamyon dizisine geçmiş olsun diyoruz. Umarız Haziran ayında beklenen reytingleri alarak yollarına devam ederler. Kırmızı Kamyon Dizisi Oyuncuları Kimler tıklayın..

Etiketler