Kefaret Dizisi 28. Bölümde Final Yapacak (İşte Bitiş Nedeni)

Fox TV ekranlarında pazar akşamları yayınlanan kefaret dizisi ne zaman bitecek final olacak soruları çok merak ediliyordu. Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay gibi oyuncuların başrolünde oynadığı kefaret dizisi 2 Mayıs akşamı 24. bölüm ile ekrana gelecek. Kefaret dizisinin final bölümü ise 30 Mayıs Pazar akşamı 28. bölümde olacak. Ancak izleyiciler kefaret dizisinin orta halli seyreden reytinglerinden dolayı 2. sezonda da devam edeceğini düşünüyordu.Kefaret dizisi 28. bolumde final yapacak bitecek

Kefaret dizisi neden bitti final yaptı?

Kefaret dizisinin final yapmasının en önemli sebebi pazar akşamları reytinglerinde almış olduğu düşüş diyebiliriz. Aslında uzun süre pazar günleri reytinglerde ilk sırada giden ve savaşçı dizisinin yokluğunda pazar günü en iyi dizilerden birisi olan kefaret önce arıza dizisinin başlamasıyla daha sonra da teşkilat dizisinin TRT ekranlarında ki hızlı yükselişi ile ciddi bir reyting kaybına uğradı ve 6-7 oranlarına yaklaşan Total reytingler bir anda 3/4 oranına geriledi. Reytingleri bu kadar düşen kefaret dizisinin final yapması ise kaçınılmaz oldu.

Kefaret dizisi 28. bölümde bitecek final yapacak

2 Mayıs günü 24. bölümü ile ekrana gelen kefaret dizisinin 9 Mayıs tarihinde 25. bölümü 16 Mayıs tarihinde ise 26. bölümü ekrana gelecek. Bayram nedeniyle ara verecek mi şimdilik kesin bir bilgi bulunmayan kefaret dizisinin normal şartlarda 23 Mayıs tarihinde 27. bölümü 30 Mayıs tarihinde ise 28. bölümü ekrana gelecek ve final yapacak. Eğer Bayram tatili nedeniyle 1 haftalık gecikme yaşanacak olursa kefaret dizisinin final bölümü Haziran ayına kalacak.

Kefaret dizisi 2. Sezon devam edecek mi?

Kefaret dizisi başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat gibi yetenekli oyuncular yer alsa da dizinin belli bir seviyeden sonra reytinglerinin düşmesi kaçınılmaz oluyor. Özellikle TRT ekranlarında başlayan teşkilat dizisi pazar akşamı yayınlanan bütün dizileri olumsuz etkiledi hatta bu olumsuzluktan ilk önce arıza dizisi nasibini aldı. Kefaret dizisi düşen reytingler sonrasında yeni sezon ümitlerini ortadan kaldırdı. Fox TV dizinin ikinci sezonda çok fazla reyting alamayacağını düşünerekten 28. bölümde final yapmaya karar verdi. Böylelikle kefaret dizisi 1. Sezonun sonunda final yapacak yani 2. Sezon devam etmeyecek.

Kefaret dizisi bitmesin final yapmasın

Sitemizde zaman zaman bazı diziler için bitmesin final yapmasın gibi kampanyalar düzenliyoruz. Ancak kefaret dizisi çok ciddi anlamda bir izleyici kitlesine sahip olmadığı gibi izleyiciyi sürükleyen olmazsa olmaz bir dizi özelliği de gösteremedi. Bu nedenle kefaret bizi bitmesin final yapmasın gibi bir kampanyayı şimdilik düşünmüyoruz. Ancak siz yine de kefaret dizisi bitmesin final yapmasın gibi yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilir dizinin devam etmesi için düşüncelerinizi bizlerle ve diğer yorumcularımızda paylaşabilirsiniz.

Etiketler