Kardeş Çocukları Neden Final Yaptı, Bitti? Başka Kanalda Devam Eder mi?

Kardeş Çocukları dizisi yeni sezonda henüz iki bölüm yayınlanmasına rağmen reytinglerde kanalın yüzünü güldürmeyince final kararı aldı. Kardeş Çocukları dizisi finali ne zaman? Neden final kararı aldı? Kardeş Çocukları dizisi final bölümünde nasıl bir son yazılacak? Kardeş Çocukları final kararı detayları konumuzun devamında…

Gold Film’in yapımcılığını üstlendiği Kardeş Çocukları dizisi için final sirenleri çalmaya başladı. Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Afra Saraçoğlu, Berkay Hardal, Batuhan Ekşi, Evrim Doğan, Alara Turan, Cem Davran ve Engin Alkan’ın yer aldığı Kardeş Çocukları dizisinin yönetmenliğini Çağatay Tosun yapıyor. Kardeş Çocukları dizisi yeni sezona gireli bir kaç bölüm olmuştu ki iyiden iyiden düşen reytingler erken final kararı aldırdı.

Kardeş Çocukları Neden Final Yapıyor? Reytingleri Nasıl?

Kardeş Çocukları dizisi önceki sezon izlenme oranları iyiydi ancak yeni sezonda reytingleri düşük geliyor. İki bölümdür artmayan reytingleri gören kanal yönetimi de final kararını aldı. Kardeş Çocukları dizisine sezon finali yapmak yaramadı. Önceki sezon reytinglerde başarılı olan dizi yeni sezonda bir türlü istediğini alamadı.

Kardeş Çocukları dizisi yeni sezon ve sezon finalinden önceki 3 bölümün reyting durumu aşağıdaki gibi. Bu reyting grafiğine baktığımızda önceki sezon 5. sırada yer alan Kardeş Çocukları dizisi yeni sezonu başladığından beri 10 ve 12. sırada yer almış. Bu kadar düşmesini sebebi senaryoda kötülerin kazanıyor olması mı? Umay gibi kötü karakterlerin mutlu olması seyirciyi ve dolayısıyla kanal yönetimini memnun etmiyor anlaşılan.

Sıra Tarih RTG (%)
10. Kardeş Çocukları 24 Eylül 2019 Salı Reytingleri 3
12. Kardeş Çocukları 17 Eylül 2019 Salı Reytingleri 3
5. Kardeş Çocukları 26 Mayıs 2019 Pazar Reytingleri 3
5. Kardeş Çocukları 19 Mayıs 2019 Pazar Reytingleri 4
5. Kardeş Çocukları 12 Mayıs 2019 Pazar Reytingleri 4

Kardeş Çocukları dizisi reytingleri böyle düşük gideceği tahmin edilerek kanal da erken final yapma kararı aldı. Kardeş Çocukları dizisinin salı günü rakipleri oldukça iddialı. Bu yüzden de reytinglerinde artış görülmüyor. Henüz Kadın dizisi başlamadı ancak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni sezona başlaması Kardeş Çocukları dizisini olumsuz etkiledi.

Kardeş Çocukları dizisinin rakipleri Masterchef, Yaparsın Aşkım, EDHO, Show TV de Türk Sineması. Bu rakipler karşısında yenik düşen Kardeş Çocukları dizisi finale mahkum edildi. Kardeş Çocukları dizisi 21.bölümünde ekran macerasını sonlandıracak. Kardeş Çocukları final bölümüyle 8 Ekim Salı akşamı Star TV’de yayınlanacak.

Kardeş Çocukları Dizisi Başka Kanalda Devam Eder Mi?

Kardeş Çocukları dizisi başka kanalda devam etme kararı şimdilik yok. Reytingleri düşen bir diziyi de başka kanal yayınlamak istemez. Bu yüzden Kardeş Çocukları dizisi başka kanala geçmez ve kesin final yapar. Ama oyuncularını yakın zamanda yeni dizilerde izleriz diye düşünüyorum. Siz Kardeş Çocukları dizisinin oyuncularını hangi dizilerde izlemek istersiniz?

Star TV yeni sezona mutsuz başladı. Henüz 2 hafta olmasına rağmen iki dizisi için final kararı aldı. Kuzgun dizisi de Kardeş Çocukları dizisi gibi final yapacak. Kuzgun dizisi yapımcılığını Ay Yapım üstlenirken başrol oyunculuğunu Barış Arduç ve Burcu Biricik paylaşıyordu. Kuzgun dizisi yeni sezonda düşük izlenme oranlarıyla hayal kırıklığı yarattı. Yapımcı ve kanalın ortak kararıyla Kuzgun dizisinin 24. Bölümde bitirilmesine karar verildi.

Kardeş Çocukları Dizisinin son aldığı total reyting sonuçları: 24 Eylül SalıKardeş Çocukları Dizisi son total reyting sonuçları 24 Eylül Salı

Bu reyting sonuçları ilk ilk 10 dizi arasına girmekte zorlanan Kanal 7 nin günlük dizisi Yemin dizisi kadar bile zor reyting alan Kardeş Çocukları dizisinin final kararını siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Geçen sezon oldukça iyi iş çıkarak dizinin bu yıl neden izlenmediğini lütfen yorum olarak aşağıya yazınız. Teşekkürler..

Yorum yaz

4 Yorum

 1. Birinci sezon Umayın kurduğu Plan lar ile heycanlıydı. 2 sezon pasiv kuvetini kullanmadı.
  Hayat artık bağırmaktan başka birşey yapmıyor
  Annesine davranışı (konuşma biçimi)Türkiye için uygun değil.
  Umran 2 sezon çok pasiv kalıyor malesef.
  Ara sıra görüntülenmekten başka birsey değil.
  Yeni Oyuncular ne yazıkkı heycan katmak için yanlış bir secim olmuş. Sevaş hariç.

 2. Herşeyin kötü olumsuz olması kötülerin kazanıyor olması ve çok açık giyindikleri için çocuklarımıza kötü örnek olduğunu düşünerek izlemeyi bıraktım.

 3. Avatar Yadigar ileri

  Herşeyin kötü olumsuz olması kötülerin kazanıyor olması ve çok açık giyindikleri için çocuklarımıza kötü örnek olduğunu düşünerek izlemeyi bıraktım.

 4. Bence uzun bile sürdü çok saçma, aptalca bir hikâyesi var izleyicileri aptal yerine koyuyorlar dı çökük sevindim

Etiketler