Kalk Gidelimde Çalan Çırpınırdı Karadeniz Azeri Türküsü Sözleri

Son günlerde yaşanan Azerbaycan Ermenistan savaşı sonrasında tüm Türkiye kardeşlerinin yanında yer aldı. Öyle ki bu dizilere bile yansımaya başladı. Trt1 ekranlarında perşembe günleri yayınlanan Kalk Gidelim dizisinde Çalan Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün bayrağına Azeri Türküsü Sözleri ve kimin söylediği merak edildi. Bizde detaylıca bu Azeri türküsünü kim söylüyor sözleri ile videosunu müziğini paylaşalım istedik.Kalk Gidelim Cirpinirdi Karadeniz turkusu sozleri kim soyluyor

Kalk Gidelimde Çalan Çırpınırdı Karadeniz Azeri Türküsü

Sosyal konulardaki sorumluluğu ile bilinen TRT ekranlarındaki Kalk Gidelim dizisi çok duyarlı bir girişimde bulunarak Azerbaycan’daki kardeşlerimize manevi bir destek gösterisinde bulundu. Kalk Gidelim 125. bölümde Çalan Çırpınırdı Karadeniz bakıp Türkün bayrağına diye devam eden Azeri Türküsü savaşta kardeşlerimize olan destekle birlikte dizide açıkça yansıttı. İşte o tanıtım fragmanı:

Kalk Gidelim 125. bölüm Çırpınırdı Karadeniz Azeri Türküsü Sözleri

Çırpınırdın Karadeniz
Bakıp Türk’ün bayrağına
Ah ölmeden bir görseydim
Düşebilsem toprağına
Sırmalar sarsam koluna
inciler dizsem yoluna
Fırtınalar dursun yana
Yol ver Türk’ün bayrağına
Kafkaslardan aşacağız
Türklüğe şan katacağız
Türk’ün şanlı bayrağını
Turan ele asacağız
Azerbaycan bayrağını
Karabağ’da asacağız

Kalk Gidelim Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk’ün bayrağına Kim Söylüyor

Çırpınırdı Karadeniz bir çoğumuzun bildiği güzel bir ezgi, türkü. Ancak bunu son günlerde şiddetlenen Azerbaycan Ermenistan savaşı sonrasında bir diziden duymak isleyenleri de oldukça duygulandırmıştır. Azeri kardeşlerimizin işgal altındaki Karabağ’ı yeniden vatana katmak ve Ermenilere gereken dersi vermek için başlattıkları bu mücadelede sonuna kadar arkalarında olduğumuzu hissetmeleri için Azerbaycan devlet sanatçısı olan Azerin tarafından seslendirilen Çırpınırdı Karadeniz isimli türkü TRT ekranlarından tüm dünyaya yankılandı.

Kalk Gidelim dizisi Çırpınırdı Karadeniz videosu orijinal müziği

Kalk Gidelim Çırpınırdı Karadeniz türküsü sözleri kim söylüyor müziği ve detayları hakkında sizlere kısa bilgiler verdik. Dizi müziklerinin tamamı dizioyuncu.com farkıyla sizlere sunuluyor. Lütfen Dizi Müzikleri sayfamıza göz atınız..

Yorum yaz

2 Yorum

 1. insaallah Allah büyüktür.
  öğreterek anlatmak işte bu
  Orkestra TRT nin ayrıcalığı iyilik adına uğraşılan mücadele .
  2 gün önce Wien de yaşanan olaylar sonrasi
  Türk kardeşlerimizin polise yardım etmeleri nasılda birliğin beraberliğin gücünü yaşatıyor insanlığa..

  AYRICA DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN KARDESLERiME ALLAHTAN RAHMET yakınlarına sabırlar diliyorum..
  Ve Allah rızası için gőrevli ve gőnůllū olarak deprem bőlgesinde canla başla çalışan kardeşlerimizden Allah razı olsun Rabbim inşallah birdaha böyle Afetlerden devletimizi milletimizi korusun..Amin

Etiketler