Kadın 2. Sezon Finalinde Bahar Tekrar Hastalandı, 3. Sezon Neler Olacak?

Kadın 2. Sezon Finalinde Bahar Tekrar Hastalandı, 3. Sezon Neler Olacak? Kadın dizisi 2. sezon finali geldi. Sezon boyunca izlediğimiz Bahar’ın ve çocuklarının derdi ile dertlendiğimiz benimsediğimiz ağladığımız güldüğümüz Kadın dizisi salı akşamı sezon finali yaptı. Sezon finalinde neler oldu? Sezon finalinde akıllara bırakılan sorular neler ve cevapları nedir? Bilgileri konumuzun devamında.

Kadın Dizisi Bahar Tekrar Hastalandı Neden?

Kadın dizisi 28 Mayıs salı akşamı sezon finali yaptı. Sezon finali bölümünde bazı seyirciler hala Bahar ve Sarp birlikte olur mu barışırlar mı diye düşünürken Bahar Sarp’a resmen kin kusuyor. Malesef seni sevdim çocuklarımın babası sen oldu diyor. Bunlardan bahsederken pişmanlık hissediyor ancak Sarp hala Bahar’ı çok seviyor. Aslında Bahar’ın da içinde sevgi aşk var diye düşünürken Sarp’ın yüzüne bakarak ”senden nefret ediyorum” demesi seyirciyi de şok etti.

Sarp’ta Bahar’a çok kızgındı. Sen böyle yapmasaydın nasıl bir adam olduğumu hatırlayıp arkamda durabilseydin her şeyi kurtarabilirdik diyor. Sırf kahveci ile olabilmek için böyle diyorsun dedi. Bahar Arif’i çok mu seviyor? Bahar Arif’le birlikte olacak mı acaba? Kadın dizisinde Arif Bahar’ı affedecek mi? Kadın dizisinde Bahar bunca olandan sonra zaten Sarp’ı affedemez çünkü Yeliz’in ölümünden onu sorumlu tutuyor Ceyda ve bunu her fırsatta hatırlatıyor Bahar’a.

Kadın dizisinde son bölümlerde Dorukcum ve Nisan babası ile çok mutlular. Babası ile zaman geçirmekten keyif alıyorlar. Üstelik evlerinin üst katına taşındığı için çok mutlu oldular. Doruk ve Nisan babası ile annesinin barışmasını istiyorlar. Bahar ise çocuklarının mutluluğu için Sarp ile iyi geçinmeye çalışıyor. Ancak bu hiçte kolay olmuyor. Sarp hakkında siz ne düşünüyorsunuz sizce Bahar Sarp’a haksızlık mı yapıyor? Bahar ve Sarp birlikte olmalı mı?

Kadın dizisi seyircilerinden bir de Arif ve Baharcı olanlar var. Bu dizinin en masum insanı Arif değil mi? Herkese iyilik yaptı hiç bir art niyet beslemedi. Sadece Bahar’ı sevdi ve onun her zaman yanında oldu. Hastalığında her daim yanındaydı onun mutlu olması çabaladı. Evlenme teklifi etti hasta yatağında. Kadın dizisinde Arif bu kadar severken her şey onun için olumsuz ilerledi. Bahar onu terkedip Sarp’la birlikte zaman geçirmek zorunda kaldı. Arif’te bunu kıskandı ve Bahar’la ilişkisini kopardı.

Kadın dizisinde bu sezonun başında en önemli olay Sarp’ın yaşıyor olmasıydı. Sonrasında o kadar olay oldu ki kimi zaman güldük çoğu zaman ağladık ama Kadın seyircisi dizisini hiç yalnız bırakmadı. Bahar önemli bir hastalık atlattı. Kadın dizisinin başrol karakteri olan Bahar Aplastik Anemi hastasıydı. Kemik iliğinin yeteri kadar hücre üretememesi hastalığına aplastik anemi denir. Vücut yeni dokular meydana getirebilme yeteneğinden yoksundur ve kemik iliğinin fonksiyonunu tam olarak icra edememesine, kan hücresi üretememesine işaret eder. Bu hastalık Bahar’ın vücudunda deformasyonlara yol açmıştı hatırlarsanız. Sonrasında Şirin’in iliğinin çare olduğu anlaşıldı ancak Şirin Sarp’ı tehdit ederek onunla istediği şekilde resimler çekindi. Bu yüzden de bunu sürekli Sarp’a tehdit unsuru olarak kullandı.

Sonrasında Nezir çıktı meydana tüm kötülerin korktuğu asıl kötü!! Nezir, Bahar’ı çocukları Sarp’ı Pırılı ve çocuklarını babasını kaçırdı. Uzun bir süre birlikte yaşadılar. Nezir hem Pırıl ve çocuklarıyla hem de Bahar ve çocuklarıyla aynı evde yaşadı. Nezir oğlunun intikamını alacak gibi göründü ancak polisin ve Arif’in kardeşi olan avukatın yerini öğrenmesinin ardından  hepsini serbest bıraktı. Neden bıraktı neden elinde tuttu anlaşılmadı ama seyirciyi germeye yetti bir süre.

Kadın dizisinde son bölümlerde Bahar ve Sarp artık yolları iyice ayırdılar. Bahar ve çocukları evlerine döndüler. Sarp her fırsatta çocuklarının ve Bahar’ın yanında olmaya çalışıyor. Mahalle de Arif Bahar’la ilgilenmemeye çalışıyor ama hala gönlü aklı onda. Kadın dizisi sezon finali 28 Mayıs salı akşamı yayınlanırken fragmanda çarpıcı bir detay vardı ve muhtemelen bu soru ile sezon finali yapılacak?

Kadın dizisinde sezon finalinde Sarp çocukları almış okuldan gelirken Bahar ve annesi de karşıdan geliyordu. Sarp bakın anneniz geliyor dedi. Çocuklar anne diye koşarken annesinin kolunda olan Bahar birdenbire bayıldı. Bahar’ın bayıldığını gören çocuklar geçmişteki hastalığını hatırlayarak annelerini öldü zannettiler ve ağladılar bağırdılar. Bahar neden bayıldı? Zaten annesinin kolunda gelen ve yorgun olduğu görünen Bahar tekrar mı hastalandı? Bahar’ın hastalığı mı nüksetti yoksa başka bir hastalık mı oldu?

Kadın dizisi Bahar’ın bu durumu seyircinin aklında soru işareti bıraktı. Bahar tekrar hastalanırsa senaryo tekrara düşmüş olur bizce. Umarız böyle bir şey olmaz. Bu sezonda oldukça yorucu geçen ve mutlu bir bölüm izleyemediğimiz Kadın dizisinde Bahar’ın tekrar hastalanması seyirci tarafından da tam bir hayal kırıklığı olur. Bahar’a ne oldu yeni sezonda öğreneceğiz muhtemelen. Kadın dizisinde Bahar Nisan ve Dorukcum artık mutlu olsun istiyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı isteklerinizi aşağı yazabilirsiniz. Senaristler yazımızı okuyup bizi duyar ve umarız Bahar’a mutlu sahneler yazarlar.

Yorum yaz

1 Yorum

Etiketler