İkizler Memocan Yeniden Başlayacak mı? Bitti mi Final mi Yaptı?

Bu konumuzda İkizler Memocan dizisi Yeniden Başlayacak mı? İkizler Memocan Bitti mi Final mi Yaptı? sorularına detaylı cevaplar vereceğiz. Kanal D ekranlarında Cumartesi günleri yayınlanan İkizler Memocan dizisi 8 Mayıs 2019 çarşamba günü sezon finali yaparak ekrana veda etti. İkizler Memocan dizisinin cumartesi günleri yayınlandığını düşünen izleyiciler cumartesi günü Kanal D ekranlarında İkizler Memocan yerine başka bir müzik yarışmasının yayınlandığını görünce şaşırıp kaldılar. İkizler Memocan dizisi neden yok için yayınlanmıyor dizi bitti mi yeniden başlayacak mı final mi oldu gibi sorular ardarda sorulmaya başlandı. Bizde bu konumuzda İkizler Memocan dizisinin durumu hakkında izleyicileri bilgilendirmek istiyoruz.

İkizler Memocan bitti mi final mi yaptıKanal D ekranlarında cumartesi günleri başlayan İkizler Memocan dizisi oldukça iyi reyting oranları ile dikkatleri çekmiş ve almış olduğu reytingler ile uzun süre cumartesi günleri reyting birincisi olmuştu. Ancak daha sonra bir aile hikayesi ve erkenci kuş dizileri İkizler Memocan dizisini geride bırakmış dizi gittikçe kan kaybetmeye başlamıştı. Düşen reytingler sonrasında İkizler Memocan dizisi cumartesi günleri ilk 10 sıraya giremez olmuştu.

İkizler Memocan dizisi neden gün değiştirdi?

Düşen reytinglerin sonrasında Kanal D cumartesi günleri yeni bir şarkı yarışması başlattı. İkizler Memocan dizisinin gününü de cumartesiden çarşambaya aldı. Ancak izleyicilerin çarşamba günü başka dizileri izlemesinden dolayı çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayan İkizler Memocan dizisi Çarşamba gününe alınmanın faturasına 1.7 oranında Total reyting alarak görmüş oldu. Bu reyting oranı ile gün değiştirdiğine ve sezon finali yaptığına pişman olan İkizler Memocan dizisinin cumartesi günü reytinglerde tutunamayıp çarşambaya alınmasıyla dizi için hiç de iyi olmayan bir sezon finali yaşanmış oldu ilk 30 içerisinde giremeyen dizi sezon finalinde herkesi şaşırttı. İşte İkizler Memocan sezon finali reytingi:

İkizler memocan bitti mi yeniden başlayacak mı

İkizler Memocan sezon finali yaptı devam edecek mi?

İkizler Memocan dizisinin 8 Mayıs 2019 çarşamba günü sezon finali yazarak bu sezonu kapatması dizinin devam edeceğini bizlere gösterdi. Ancak 1.7 Total reyting oranı ile oldukça düşük bir sezon finali reytingi alan İkizler Memocan dizisinin devam edip etmeyeceği ve kanal tarafından tamamen yayından kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu oldu. Bizim tahminimize göre İkizler Memocan dizisi çok düşük reytingler aldığı için ve diğer dizilere yer açmak amacıyla büyük ihtimalle sessiz sedasız yayından kaldırılacak ve bir daha yayınlanmayacak. Ancak Kanal D’nin bu konudaki tavrı nasıl olur çok düşük reytingler alsa da Erler film ile anlaşma gereği İkizler Memocan dizisini yaz aylarında devam ettirir mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

İkizler Memocan yeniden başlar mı? Kanal D İkizler Memocanı tekrar yayınlayacak mı?

İkizler Memocan dizisinin apar topar sezon finali yapması ve uzun bir yaz tatili sürecine girmesi dizinin final beklentilerini ötelemiş oldu. Herkes iyice düşen reytingler sonrasında dizinin erken final yapacağını ve ekrana veda edeceğini düşünüyordu. Ancak Kanal D herkesi ters köşe yaptı ve İkizler Memocan dizisinin devam edeceğini duyurarak 8 Mayıs tarihinde sezon finali yaparak diziyi ekrandan aldı. İkizler Memocan dizisinin yaz aylarında yeniden başlayacağı ve 2. sezon olarak kaldığı yerden devam edeceği tahmin ediliyor. Ancak bizim görüşümüze göre İkizler Memocan dizisi çok düşen reytinglerin ardından bir kez daha başlamayacak ve sessiz sedasız yayından kaldırılacak. Çünkü sezon finali bile 1.7 gibi çok düşük bir reyting alan dizinin devam etme şansı bulunmuyor.

İkizler Memocan dizisi yeniden başlayacak mı

Kanal D 2018-2019 dizilerin de Sınıfta Kaldı

Birçok dizisi erken final yapan Kanal D ikizler Memo Can dizisine de sezon finali yaparak yayından kaldırdı. Ancak ilerleyen aylarda tekrardan başlaması beklenen İkizler Memocan dizisinin çok düşük reytinglerin ardından başlayıp başlayacağı da belirsizliğini koruyor. Bir dizinin yayınlanma maliyeti çok yüksek olduğu için en az 3 oranında Total reyting alırsa dizi kendisini amorti edebiliyor, yani oyunculara ödenen ekibe ödenen para reklam gelirleri ile kendisini karşılıyor. Ancak 3 Total oranının altındaki reytingler hem kanal hem de yapımcıya oldukça büyük zararlar veriyor. Bu sezon birçok dizisini erken final yaptıran Kanal D ikizler Memo Can dizisini de 1.7 oranında Total reyting aldığı sezon finalinin ardından bakalım nasıl bir karar verecek, İkizler Memocan dizisi de yayından kaldırılacak mı bekleyip göreceğiz.

-Arka Sokaklar (31 Mayıs Cuma – Sezon Finali)
-İkizler Memo Can (8 Mayıs Sezon Finali)
-Muhteşem İkili (12. Bölüm Final)
-Bir Litre Gözyaşı (15. Bölüm Final)
-Yüzleşme (4. Bölüm Final).. Gördüğünüz gibi Kanal D bu sezon gerçekten sınıfta kaldı diziler konusunda diyebiliriz. Çünkü cuma günleri yayınlanan Arka Sokaklar dışında eskiden gelen hiçbir dizisi bulunmuyor. Bu sezon sadece pazartesi günleri yayınlanan Zalim İstanbul dizisi ile yüzü gülen kanal D bakalım gelecek sezon için nasıl bir planlama yapacak.

İkizler Memocan dizisi devam edecek mi

İkizler Memocan Neden izlenmedi reytingleri niçin düştü?

1- İkizler Memocan dizisinin ilk başlarda yüksek reyting alırken oldukça şaşırıyorduk. Çünkü dizi gerçekten çok basit bir yapımdı ve oyunculuk kalitesi oldukça düşüktü. Böylesine dizilerin ekranda olması aslında seyirci kalitesini ve reklam gelirlerini de azaltan bir unsur. Kısacası İkizler Memocan dizisinin senaryo kalitesi ve oyunculuk becerileri oldukça zayıf olduğunu söyleyebiliriz.

2- İkizler Memocan dizisi cumartesi günleri ekrana geldiği için genel olarak reytinglerin en düşük olduğu insanların dışarıda vakit geçirdiği veya eğlenceli programların takip edildiği bir gün olduğu için diziler çok fazla merak edilmiyor. İkizler Memocan dizisi dışında erkenci kuş ve bir aile hikayesi dizileri de çok yüksek reytingler almıyor. Çünkü cumartesi günleri insanlar çok fazla dizi izlenmiyor.

3- İkizler Memocan dizisinin reytinglerinin düşmesinin bir diğer nedeni de dizinin artık kendisini tekrar etmesi ve izleyicinin merak ettiği bir şeyin kalmaması. Aslında bu birçok dizi için geçerli bir neden, eğer dizi kendisini tekrar etmeye başlıyorsa izleyici bunu hemen fark ediyor ve diziyi bırakıyor. İkizler Memo Can’da 7 hatta 8 Total oranlarına yaklaşan reytingler alırken insanların merak edeceği şeyler vardı. Ancak daha sonra bunların hepsi açığa kavuşmuş böylelikle insanlar hiçbir şeyi merak etmez duruma gelmişti. Dolayısıyla dizinin izlenmesi için bir sebep de kalmayınca dizinin reytingleri hızla düşmeye başladı.

İkizler Memocan neden bitti yeniden başlar mı

Editörün Görüşü: İkizler Memocan dizisi sezon finalinde yeniden hayal kırıklığına uğradığı ve aldığı reytingler ile ancak 38. sırada kendisine yer bulabildiği için biz dizinin yeniden başlayacağına ihtimal vermiyoruz. Büyük bir ihtimalle Erler film ile Kanal D arasında görüşmeler sonrasında anlaşma iptal edilecek ve dizinin yaz aylarında yeniden ekrana gelmesi yerine yayından kaldırılarak tamamen bitmesi sağlanacak. Zaten oyuncuların da kısa süre içinde farklı diziler ve yapımcılar ile görüşmeler yapması ve farklı dizilerde roller almaları bekleniyor. Bence dizinin miadı çoktan doldu. İşin aslını sorarsanız bu kadar basit bir yapımın yüksek reytinglere bile ulaşması şaşırtıcı. Daha kaliteli yapımlar daha güzel diziler bekliyoruz Kanal D ve Erler filmden..

Tüm bu saydığımız nedenlerden dolayı İkizler Memocan dizisinin reytingleri hızla düştü. Düşen reytinglerin ardından yapımcı Erler film ile kanal D arasındaki sözleşme gereği şimdilik sezon finali olarak son bölüm yayınlansa da ilerleyen aylarda dizinin tekrar başlayacağı ve kaldığı yerden devam edeceği belirtiliyor. Ancak sezon finalinde çok düşük izlenen İkizler Memocanın devam edip etmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Sizde İkizler Memocan dizisinin geleceği hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilir dizinin akibetini yorumlarınızla diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

İkizler Memocan 2021-2022 Yeni Sezon Yeniden Başlayacak mı?

Kanal D İkizler Memocan dizisi 2021-2022 Yeni Sezon Yeniden Başlayacak mı? yeniden ekrana gelecek mi sorusuna ancak tekrarları yayınlanır diyoruz. Dizinin ekibinin farklı dizilerde olması İkizler Memocan ekibinin iyi bir iş çıkaramamış olması, ve senaryonun cılız kalması nedeniyle İkizler Memocan 2021-2022 Yeni Sezonda başlaması oldukça zor görünüyor. Gelişmeler olursa haber edeceğiz.

Yorum yaz

17 Yorum

  1. Ya lüüüüüütfen başlasın ben çooook seviyorum hem içinde terbiyesiz birşeyler yok oyuncularda 2 dizde oynasın ne ılıcak😭😭😭😭nelur devam etsin çokk ağlarım keşke dilek gibi bir annem olsaydı ben ona kurban ölürdüm Memo başlarsa izleyin akrabalarınıza söyleyin hep birlikte filimi ileri sezonlara taşıyalım lütfen

  2. Avatar BEN MEMOCANA BENZİYORUM

    İSALAH BASLAR KANALD İSTEMİYORSA İKİZLER MEMEO-CANI BASKA KANAL ALSINLAR MESALA TRT1

  3. Dizi reyting nedeniyle bir çok saçma sapan dizi yüzünden bitmiş . Burada ikizler memo-can dizisinin yayınlanmasını engelleyen her ne olursa olsun ikizler memo – can tüm dizilerin en iyisiydi.

  4. Bence pazar günleri dizi yok tekrar oynarsa bizler ailecek mutlu oluyoruz izlerken hemen pes etmek olmadı yakışmadı sizlere inşallah devamının gelmesini bekliyoruz

    • Özlem hanım yeni sezonda oyuncular başka dizilere geçtiler. Dizinin tekrar başlaması çok zor görünüyor..

Etiketler