Hay Sultan Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri

13.03.2020
2.057

Hay Sultan Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri… Hay Sultan dizisi oyuncuları belli oldu ve sete çıktı. Hay Sultan dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Hay Sultan dizisinde oyuncular hangi karakterleri canlandırıyor? Hay Sultan dizisi Trt1 ekranlarında yayınlanacak ve yakın zamanda yayınlanmaya başlayacaktır. Hay Sultan dizisi oyuncu kadrosu bilgileri konumuzun devamında.

60’ar dakikalık toplam 30 bölümden oluşacak dizinin yönetmen koltuğunda ise Emir Khalilzadeh oturacağı Hay Sultan dizisinin senaryosunu İsa Yıldız yazıyor. Hay Sultan dizisinde Abdülkadir Geylani’nin hayatı konu edilecek. Tasavvuf alimi Abdulkadir Geylani’nin yaşamını anlatan dizinin başrolünde Çetin Tekindor yer alıyor. İslam tarihinin önemli isimlerden biri olan tasavvuf alimi Abdülkadir Geylani, usta oyuncu Çetin Tekindor tarafından canlandırılacak. Hay Sultan dizisi oyuncu kadrosunda Çetin Tekindor’un yanı sıra Kerem Arslanoğlu, Malikyan, Gülper Özdemir ve Cemal Toktaş yer alıyor. hay sultan dizisi oyuncu kadrosu bilgileri

Hay Sultan Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Hay Sultan dizisi oyuncuları ve karakterleri bilgilerini detaylı olarak konumuzun devamına ekliyoruz.
Çetin Tekindor- Abdulkadir Geylani,
Kerem Arslanoğlu- Eşref,
Kevork Malikyan- Mansur,
Gülper Özdemir- Sofya,
Cemal Toktaş- Molla Faysal
Melisa Aslı Pamuk,
Emre Erçil,
Burak Tamdoğan…

hay sultan çetin tekindor kimdir  Çetin Tekindor- Abdulkadir Geylani

Çetin Tekindor 16 Temmuz 1945 Sivas doğumludur. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Hep Vatan İçin tiyatro oyunu ile oyunculuğa adım attı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Sahne ve Diksiyon dersleri verdi. 1998 yılına kadar Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde de eğitim verdi. 1983 yapımı olan Küçük Ağa filmiyle çok tanınan bir isim oldu. Yıllardır ekranda olan Çetin Tekindor rol aldığı dizi film ve tiyatrolarla her zaman gündemde kalmış ve çok başarılı bir oyuncu olmuştur.

Tecrübeli oyuncu bu zamana kadar bir çok ödülün de sahibi olmuştur. Çetin Tekindor’un rol aldığı dizi filmleri konumuza ekleyelim. Hepsini yazamayız ancak rol aldığı bazı dizi filmleri sizlerle paylaşalım.
Çetin Tekindor’un rol aldığı dizi filmler;
1983- Küçük Ağa-Mehmet Reşit,
2005- Babam ve Oğlum Filmi-Hüseyin Efendi,
2006- Anadolu Kaptanı-Osman,
2010- Dersimiz Atatürk- Tarihçi Dede,
2010- Av Mevsimi-Battal Çolakzade,
2010- Deli Saraylı-Hüsrev Binbaşı,
2011- Bir Çocuk Sevdim-Turan,
2011- Dedemin İnsanları-Mehmet Bey,
2012- Karadayı-Nazif Kara,
2016- İçerde-Celal Duman,
2017-Babam- Yusuf Tunalı,
2017-Ayla-Süleyman Dilbirliği
2018- Mehmed Bir Cihan Fatihi- Çandarlı Halil Paşa

Hz. Geylani; Hz. Geylani’nin 25 yıllık inzivasını noktalayarak bir şeyh olarak Bağdat’a döndü. Hz. Geylani tarikat hırkasının miskinlere göre olmadığını alimlere yakıştığını anlatıyor. Dervişler hayatın gerçeklerini kabul ederek yaşar ve ilimleri ile medeniyetleri şekillendirirler.

Kerem Arslanoğlu kimdir yeni dizisi Hay sultan

 Kerem Arslanoğlu- Eşref

Kerem Arslanoğlu 9 Kasım 1989 İstanbul doğumludur. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. 2010 yılından beri tiyatro oyunlarının yanı sıra diziler ve sinema filmlerinde de rol almaya başladı. Kerem Arslanoğlu’nun instagram hesabı https://www.instagram.com/keremarslanoglu1/ Hay Sultan dizisinde Eşref rolünü canlandıracaktır.

Kerem Arslanoğlu’nun rol aldığı dizi filmler;
2010- Arka Sıradakiler- Ender,
2012- Farklı Desenler-Yasin,
2010-Öğretmen Kemal- Batuhan,
2012- Bulutların Ötesi, Fatih Kaya,
2013- Nizama Adanmış Ruhlar-Polis,
2019- Kurşun dizisinde rol aldı.

Kevork Malikyan yeni dizisi Hay Sultan oldu

 Kevork Malikyan- Mansur

Kevork Malikyan 1943 Diyarbakır doğumludur. İstanbul’da Karagözyan Yetimhanesi’nde 7 yıl eğitim gördü. 20 yaşında Londra’ya giderek tiyatro eğitimine başladı.  Yurtdışında rahip olmak için okula gitmişken oyuncu olarak dönmüştür.Kevork Malikyan’ın rol aldığı dizi filmler;Zorlu Arayış, Ankanın Uyanışı, Rönesans, Bir Ömür Yetmez, Yozgat Blues, Babalar ve Evlatlar, Takip İstanbul, Saroyan Ülkesi, Şarkı Söyleyen Kadınlar, Exodus Tanrılar ve Krallar, Kesik, Kod Adı Reaksiyon, Niyazi Gül Dörtnala, Ay Lav Yu Tuu, Payitaht Abdülhamit dizileri. Kevork Malikyan Hay Sultan dizisin Mansur rolünü canlandırıyor.

Gülper Özdemir yeni dizisi hay sultan sofya

 Gülper Özdemir- Sofya

Gülper Özdemir 18 Kasım 1990 Almanya Frankfurt doğumludur. Rhein Main University of Applied Sciences/International Business School mezunudur. Aynı zamanda Paris’te oyunculuk eğitimi almıştır. Hem Alman hem Türk tiyatro oyunlarında yer aldı. Televizyondaki ilk dizi tecrübesi Medcezir ile oldu. Gülper Özdemir instagram hesabı https://www.instagram.com/gulperr/ Gülper Özdemir Hay Sultan dizisinde Sofya karakterini canlandırıyor.

Gülper Özdemir rol aldığı dizi filmler;
2015- Beyaz Gece- Simge,
2016- Bana Sevmeyi Anlat-Simge,
2017- Kara Yazı- Derya uluçınar,
2017- Tutsak- Elif,
2018- Meleklerin Aşkı-Melek,
2019- Sen Anlat Karadeniz- Hazan rolünü canlandırıyor.

Cemal Toktaş Hay Sultan dizisi

 Cemal Toktaş- Molla Faysal

Cemal Toktaş 14 Ocak 1983 İstanbul doğumludur. Cemal Toktaş İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Cemal Toktaş instagram hesabı https://www.instagram.com/cemaltoktas/ Cemal Toktaş’ın rol aldığı dizi filmler;
2003- Evlat- Barış,
2006- Sıla-Azad,
2009- Güneşi Gördüm- Kadri
2009- Adını Sen Koy- Ilgaz,
2012- Böyle Bitmesin-Yusuf,
2014- Yılanların Öcü-Kara Bayram,
2017- Meryem-Savcı Oktay,
2018- Bizim Hikaye-Ömer,
2019- Vurgun-Turan rollerini canlandırdı.

melisa asli pamuk hay sultan dizisinde

Melisa Aslı Pamuk

Son olarak Yeni Hayat dizisinde rol alan Melisa Aslı Pamuk Hollanda doğumludur. 2011 Miss Turkey yarışması birincisidir. Yer Gök Aşk, Kurt Seyit ve Şura, Ulan İstanbul, Kara Sevda, Çarpışma ve Yeni Hayat dizilerinde rol aldı. Güzel oyuncu Melisa Aslı Pamuk Hay Sultan dizisinde oynadı. Melisa Aslı Pamuk instagram hesabı https://www.instagram.com/melisapamuk/

emre ercil hay sultan dizisinde

Emre Erçil

Trt1 de yayınlanacak olan Hay Sultan dizisine Emre Erçil katıldı. Emre Erçil 1971 İstanbul doğumlu. Bilkent Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Reyhan Ağa rolünü canlandırmıştır. Milat, Ulan İstanbul ve Behzat Ç dizilerinde rol aldı.

burak tamdogan hay sultan dizisinde

Burak Tamdoğan

Hay Sultan dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Burak Tamdoğan kimdir? 1971 Ankara doğumludur. ODTÜ Psikoloji bölümünde ve Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Kafalar Karışık, Kaçın Kurası, Mehmed Bir Cihan Fatihi, Elimi Bırakma, Hercai, Ya İstiklal Ya Ölüm, Çatı Katı Aşk dizi filmlerinde rol aldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..