Hay Sultan Dizisi Nerede Çekiliyor, Mekanlar Neresi?

24.02.2020
661

2020 Ramazan ayında TRT 1 ekranlarında yayınlanması beklenen Hay Sultan dizisinden ilk görüntüler gelmeye başladı ve bizde sizler için Hay Sultan dizisi nerede çekiliyor dizinin çekim mekanları neresi gibi merak edilen sorulara burada yanıt vermek ve elimize geçen resimleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Hay Sultan Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1 ekranlarında 30 bölüm sürecek olan Hay Sultan dizisinde çok önemli oyuncular yer alıyor. Başrollerini Çetin Tekindor, Kerem Arslanoğlu, Cemal Toktaş, Gülper Özdemir ve Kevork Malikyan gibi önemli isimlerin paylaştığı Hay Sultan isimli dizi 2020 Ramazan ayı boyunca TRT ekranlarında yayınlanmaya devam edecek. TRT daha önce de Ramazan ayı için özel olarak Yunus Emre dizisini hazırlamış ve oldukça büyük talep görmüştü.Hay Sultan dizisinin çekildiği yerler mekanlar

Hay Sultan dizisinin yapımcılığını Emre Konuk üstlenirken yönetmenliğini ise Sedat İnci yapıyor. En merak edilen konulardan birisi ise Hay Sultan dizisinin nerede çekileceği. TRT ekranlarında yayınlanacak olan ve her bölümü 60 dakika sürmesi planlanan Hay Sultan dizisi Ramazan ayı boyunca devam edecek ve 30 bölümden oluşacak. Hay Sultan dizisi aslında bir İslam alimi olan Hz. Geylani’nin hayatını anlatıyor. Elbette gerçek tarih Hay Sultan dizisinin Irak ülkesinde ve Bağdat yakınlarında geçmesi gerekir ancak dizinin çekim yerleri elbette Türkiye olacak.

Hay Sultan dizisi hangi mekanlarda çekiliyor?

Gönül Hay Sultan dizisinin Bağdat’ta çekilmesini istese de bu şimdilik mümkün görünmüyor çünkü Bağdat şimdilik oldukça karışık bir konumda ve Amerikan işgalinden sonra bir türlü sular durulmuş değil. Bu nedenle TRT ekranlarında Ramazan ayı boyunca yayınlanması beklenen Hay Sultan dizisinin çekim yerleri İstanbul ilimizdeki eski Beykoz kundura fabrikası olacak. Şu sıralarda dizi ve filmler için bir atölye gibi kullanılan eski kundura fabrikası en güzel dizi platformlarının oluşturulduğu tarihi mekanların gerçeği aratmadığı en güzel mekanları barındırıyor.

Bu nedenle TRT’nin birçok dizisinde olduğu gibi Hay Sultan dizisi de çekim yeri olarak İstanbul ilimizdeki Beykoz ilçesinde bulunan eski kundura fabrikası şimdiki dizi – film platosu olarak adlandırılan mekanlar tercih ediliyor. Elbette dizinin doğası gereği İstanbul’daki tarihi mekanların özellikle türbe ve camilerinde kullanılacağı bilinse de özellikle inzivaya çekildiği dönemlerde Hz. Geylani’nin cami içerisindeki mekanının hangi cami olduğunu da izleyiciyi düşündürecek. Merak edenler için >>> Hay Sultan Dizisi Oyuncu Kadrosu

Hay Sultan dizisi nerede çekiliyor

Çetin Tekindor “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” dizisinin ardından setlere döndü. Usta oyuncu Akli Film imzalı “Hay Sultan” dizisinde başrol oynuyor. Sedat İnci’nin yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin çekimleri bugün başladı. Emre Konuk’un yapımcılığını üstlendiği dizide ayrıca Kerem Arslanoğlu, Cemal Toktaş, Gülper Özdemir ve Kevork Malikyan rol alıyor. TRT’de ekrana gelecek Hay Sultan’ın her hafta 2 bölümünün seyirciyle buluşması planlanıyor.Hay sultan dizisi çekim yerleri nereler

Dizinin çekimlerine dair yeni görüntüler geldikçe Hay Sultan dizisinin nerede çekildiğini hangi mekanların kullanıldığını sizlere detaylıca yazmaya devam edeceğiz. Sizlerde merak ettiğiniz mekanları veya Hay Sultan dizisiyle ilgili çekim yerlerini bizlere sorabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapabilirsin.