Halka 2. Sezon Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Bölümde Bitecek Final Yapacak?

Bu konumuzda Halka Dizisi 2. Sezon Kaç Bölüm Sürecek, Halka Dizisi yeni sezonda kaçıncı bölümde bitecek final yapacak? sorularına yanıt vereceğiz. TRT ekranlarında salı akşamları yayınlanan Halka dizisi ile ilgili bilgiler vereceğiz ve Halka dizisinin ne zaman final yapacağı kaç bölüm süreceği ve reytinglerinin neden çok düştüğü hakkında sizlere görüşlerimizi aktaracağız.

Halka dizisi bitecek mi

SON DAKİKA: Halka dizisi sessiz sedasız final yaptı ve 2. sezon ekrana gelmeyeceği belli oldu. TRT1’in sevilen dizisi ‘Halka’nın akıbeti sonunda belli oldu. ES Film imzasıyla yayınlanan ve büyük ilgi gören ‘Halka’ dizisinin akıbetini yapımcısı Yusuf Esenkal açıkladı. Final mi yapacak yoksa devam mı edecek diye sürekli merak edilen dizisinde yapımcı Yusuf Esenkal son noktayı koydu. Yapımcı; dizinin 2020’de ekranlara döneceğini, yepyeni bir format ve yeni karakterlerle ekranlarda olacağını duyurdu. Hatırlanacağı üzere dizinin kadrosundan birçok oyuncu ayrılmış, yeni projelerle el sıkışmıştı.

Bildiğiniz üzere TRT ekranlarında salı günleri yayınlanan ve oldukça güçlü bir oyuncu kadrosu ve senaryosu bulunan Halka dizisi bu sezonun en sevilen dizilerinden biri oldu ancak başladığı günden beri çok yüksek reyting alamadığı için Halka dizisi ne zaman bitecek, Halka dizisi final mi yapacak, Halka dizisi kaçıncı bölümde veda edecek Halka dizisinin 2. sezonu olacak mı, Halka dizisi yeni sezonda kaç bölüm sürecek gibi merak edilen soruları soran ziyaretçilerimize bu konular hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Halka dizisi bitince yerine hangi dizi başlayacak

Halka Dizisi 28 Mayıs 2019 Salı günü sezon finali yaptı

Evet aslında hiç kimse Halka dizisinin 2. sezon devam edeceğini tahmin etmiyordu. Çünkü gerçekten de reytingler çok düşmüş herkes Halka dizisinin erken final yapmasın beklerken yapımcı ve TRT arasındaki anlaşmanın devam ettiğinin duyulmasıyla Halka dizisinin 2. sezonda devam edeceği kesinleşti. Ancak Halka dizisinin 28 Mayıs 2019 Salı günü ekrana gelen sezon finali o kadar az reyting aldı ki adeta izleyenler Halka dizisi neden final yapmadı diye kendilerine sordular. Halka dizisi 1.33 reytingle 41. sırada yer aldı sezon finali günü.

Dediğiniz gibi sezon finalleri dizilerin en önemli ve en özel haftası olduğu için reytinglerini de en üst düzeyde bekliyor kanal ve yapımcı. Ancak Mayıs ayının hem Ramazan’a denk gelmesi hem de Ramazan dolayısıyla oturup televizyon izlemekten ziyade dışarıda vakit geçiren insanlar dizilerin izlenme oranlarına büyük bir darbe vurmuş oldu. Halka dizisinin sezon finalinde almış olduğu 1.33 reyting oranı ve 41. sırada yer alması durumu özetlerken diğer dizilerinde oldukça düşük reytingler aldığını hemen söyleyelim. Örneğin kadın dizisi yıl boyunca 12 – 13 oranlarında Total reyting alırken sezon finalinin olduğu akşam yani 28 Mayıs Salı günü 8 oranında Total reytingi zor aldı.
Halka dizisi 2. sezon kaç bölüm sürecek

Halka dizisi 2. sezon kaç bölüm sürecek kaçıncı bölümde bitecek?

Bunu önceden kestirmek oldukça güç tahmin edersiniz ki. Halka dizisi 19. bölüm ile sezon finali yaparak yaz tatiline girdi. Ancak dizinin yaz tatili boyunca çok fazla hazırlık yapmayacağına yeni sezonda dizinin çok uzun süreli devam edemeyeceğini düşünmüyorum. Çünkü almış olduğu sezon finalindeki 1.33 reyting oranı dizinin çok fazla devam edemeyeceğini ve kısa sürede erken final yapacağını gösteriyor. Halka dizisi yeni sezon 20. bölüm ile başlayacak. Halka dizisinin 2. sezon 20. bölüm ile başlamasıyla birlikte kaç bölüm devam edeceği konusunda kesin bir bilginiz şimdilik bulunmuyor. Halka 2. sezonda çok fazla devam etmesi mümkün gözükmüyor ancak 20. bölümü ile başlayacak olan Halka dizisi 30. bölüme kadar devam edebilir.
Halka dizisi 2. sezon ne kadar devam edecek

Halka dizisi bitince yerine hangi dizi başlayacak?

TRT ekranları için yeni sezonda en az iki dizi hazırlığı olduğunu öğrendik. 2019-2020 yıllarında yayınlanması beklenen ve Halka dizisi salı günleri ekrana veda ettikten sonra başlayacak olan diziler hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. 1- Arıza dizisi, Halka dizisinin bitmesinden sonra Arıza başlayabilir. Arıza isimli dizinin baş rollerinde Kenan İmirzalıoğlu’nun oynayacağını daha önce sayfamızda duyurmuştuk. Kenan İmirzalıoğlu’nun Arıza dizisi hakkında detaylı bilgiler için Tıklayın >> Arıza Dizisi Oyuncuları

Halka dizisinin bitmesinden sonra yerine gelecek bir diğer dizi alternatifi de bir doğu Masalı dizisi. Geçtiğimiz sezon Atv ekranlarında cuma günleri başlayan Hercai dizisinin çok yüksek reytingler almasıyla birlikte Doğu dizilerine ilgi alaka artmış bu yüzden TRT ekranlarında yeni sezonda başlayacak olan Bir doğu Masalı dizisi hazırlıklara başlamıştır. Bir doğu Masalı dizisi hakkında detaylı bilgiler için Tıklayın >> Bir Doğu Masalı Dizisi Oyuncuları
Halka dizisi yeni sezonda ne kadar devam edecek

Halka dizisinin oyuncuları Halka bittikten sonra hangi dizilerde oynayacak?

Halka dizisi oldukça güçlü bir oyuncu kadrosu ile karşımıza çıkmıştı. Serkan Çayoğlu, Hande Erçel, Nazan Kesal ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın yanı sıra Kaan Yıldırım, Hazal Subaşı, Burak Sergen, Umut Karadağ, Erdal Yıldız, Dilan Telkök, Banu Fotocan, Okday Korunan, Şehsuvar Aktaş ve Uğur Taşdemir gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Halka dizisinin önemli başrol oyuncuları Halka dizisinin bitmesiyle birlikte başka projeler ile görüşüp farklı dizilerde rol almaya devam edecek oyuncular.

Örneğin Serkan Çayoğlu daha önce birçok dizide oynamış özellikle Kiraz Mevsimi dizisi hala akıllara gelen ilk dizisi olarak görülmekte bu yüzden Serkan Çayoğlu’nun büyük bir hayran kitlesi olduğu için Halka dizisinden sonra oynayacağı dizi de oldukça merak edilmektedir.

Halka dizisi yeni sezonda trt1 de devam edecek mi
Halka dizisinde oynayan bir diğer önemli oyuncu olan Hande Erçel. Geçtiğimiz sezon annesini kaybetmesine rağmen dizi de oynamaya devam etti ve yeni sezonda da Halka dizisinde kaldığı yerden devam edecek. Ancak Hande Erçel Halka dizisinin bitmesinden sonra yeni dizilerde yoluna devam edecek bir başka isim. Hande Erçel 2019-2020 yeni dizisini belli olunca buraya yazacağız.

Halka dizisinde oynayan ve bir polis rolünde olan Hazal Subaşı da oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olduğu için Halka dizisinden sonra Hazal Subaşı’nın oynayacağı yeni dizi de oldukça merak ediliyor. Daha önce oynamış olduğu Adını Sen Koy isimli günlük dizi ile Erkan Meriç ile birlikte oldukça iyi bir oyunculuk çıkaran ve iki sezon boyunca devam eden dizi sonrasında Kanal D’de ekrana gelen bir umut yeter dizisinde baş rolde oynayan Hazal Subaşı o dizi biter bitmez Halka dizisine katılmıştı. Hazal Subaşı’nın Halka dizisi sonra oynayacağı yeni dizi de merak ediyor. Hatta hayranları Erkan Meriç ile Hazal Subaşı’nı yeni dizide bir arada görmek istiyorlar.

Halka dizisinin oyuncuları gerçekten oldukça iyi ve güzel bir senaryoyu oynadılar ancak dizinin çok yüksek olmayan reytingleri nedeniyle çok geniş kitlelere ulaşamayan oyuncular yeni ve daha iyi reyting alacak dizilerde oynamak için adeta sabırsızlanıyor. Yeni sezonda Halka dizisinin kaç bölüm devam edeceği kesin olmasa da 30. bölüme kadar devam edeceğini tahmin ediyoruz. Halka dizisinin final yapmasının ardından yeni diziler ekrana gelmeye başlayacak. Trt1 Arıza ve Bir Doğu Masalı dizilerini şimdilik bekletiyor bu nedenle.
Halka dizisi yeni sezonda hangi kanala geçecek

Halka dizisi yeni sezonda hangi kanala geçecek? Transfer mi olacak?

Halka dizisinin düşük giden reytinglerine çözüm olarak yeni sezonda digital bir internet platformuna geçeceği ve Blu tv yada Netflix gibi oluşumlarla anlaşmak üzere olduğu iddia edildi. Şimdilik Trt1 den bir açıklama gelmezken yaz aylarında tekliflerin yapımcı tarafından değerlendirileceği belirtiliyor. Bildiğiniz gibi bir çok dizi yayın hayatına Blue tv yada Net flix gibi ücretli üyelik gerektiren alanlarda devam ettirirken dizilerin tv de yayınlanmasının büyük bir maliyet gerektirdiği söyleniyor. Bu nedenle reytingi azalan dizilerin internet ortamında devam etmesi daha mantıklı görünüyor.

Bir doğu Masalı ve Arıza gibi dizileri sırada bekleyen TRT bakalım bu dizilere ne zaman şans tanıyacak. Siz de Halka dizisi hakkındaki yorum ve görüşünüzü lütfen aşağıya yazarak kaç bölüm süreceği ve Halka’nın ne zaman final yapacağı hakkında yorumunuzu aşağıya yazın lütfen.

Son Haberler: Halka dizisi 2. sezonda sadece 1 saat sürecek. Uzun süredir Hande Erçel ve Hazal Subaşı’nın diziden ayrılacağına dair haberler yalanlandı ve oyuncuların dizi bitene kadar Halkaya devam edecekleri kesinleşti. Ağustos ayı sonunda yeni sezon çekimleri başlayacak ve dizi salı günleri ekrana gelmeye devam edecek. 60 Dakika olacak her bölümün reklamsız veya en az reklamla yayınlanmasına çalışılacak. Halka dizisi yeni sezonda Eylül 2019 da Trt1 de..

Yorum yaz

1 Yorum

Etiketler