Güvercin Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçe Köy Mahalle Neresi?

Yorum Yap 71 kez izlendi

Güvercin Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçe Köy Mahalle Neresi? Güvercin dizisi yakında yayınlanmaya başlayacak. Güvercin dizisi bilgileri nerede çekiliyor tüm bilgileri konumuzun devamında. Güvercin dizisi çekimlerine 12 ekim pazar günü başlandı. Çekimleri başlanan dizinin çekim mekanları da merak konusu oldu.

Güvercin dizisi yapımcılığını Pastel film üstlenirken yönetmen koltuğunda Altan Dönmez oturuyor. Güvercin dizisinde umutsuz bir aşk hikayesi anlatılıyor. Güvercin dizisinin çekimleri Gaziantep’te başlayacak. Gaziantep’te başlayan hikaye ilerleyen bölümlerde İstanbul’a taşınacak mı göreceğiz.  

Güvercin dizisinin konusu; Dizi de Zeugma’nın gizemli çingene kızı hikayesine yer verilecek. Güvercin dizisinde birbirine aşık farklı hayatlar yaşayan Zülüf ve Kenan’ın hikayesi anlatılıyor. Zülüf ve Kenan aşkı umutsuz olsa da ümit her aşkta vardır. Güvercin dizisi konusu aşk olunca kullanılan yerler de ona özel olacaktır elbette. Güvercin dizisi çekimleri mekanları hepsi konumuzda sizlerle.

Güvercin Dizisi Çekim Mekanları

Güvercin dizisi çekimleri nerede yapılıyor? Güvercin dizisi Gaziantep’te yapılıyor. Gaziantep bu zamana kadar bir çok diziye ev sahipliği yaptı. Doğunun mimarisini kültür zenginliğini en iyi şekilde anlatan şehir Gaziantep. Gaziantep’te bu zamana kadar bir çok dizi çekildi ve hepsi de birbirinden güzel ve başarılı diziler.

Güvercin dizisinde çekilen dizilerden bir kaçından söz edelim. Güvercin dizisi gibi çekim mekanı olarak Gaziantep’i seçen diziler arasında Karagül vardı. Karagül dizisi Gaziantep Halfeti ilçesinde çekilmişti. Nurgül Yeşilçay’ın rol aldığı dizilerden birisi olan Ezogelin Gaziantep’te çekilmişti. Yeni dizilerden olan Gülperi dizisi de yine Antep’te çekildi.

Zerda, Yabancı Damat ve Karayılan dizisi de Gaziantep’te çekilerek adını duyuran dizilerden. Gaziantep çok zengin bir şehir. Yemek kültürü ile doğal mimarisi ile konakları ile herşeyi ile kendinden söz ettiren Gaziantep dizi de de kendini gösteriyor. Diziler yayınlanmaya başladığı ilk günden itibarende çekim mekanları merak diliyor. Gaziantep’in baklavaları, kebapları gezilip görülecek yerlerine dizilerde yer veriliyor. Böylece Gaziantep’te dizilerin çekim mekanı olması ile turist çekiyor. Antep kendini güzellikleri ile tanıtmaya devam ettikçe  turist çekmeye devam edecektir.

Güvercin Dizisi Gaziantep’te Kullanılan Set Mekanları;

Güvercin dizisi Gaziantep şehrimizde çekilirken en çok hangi mekanlar kullanılacak tahminlerimizi yazalım. Çünkü Gaziantep’te yapılan önceki dizilerde kullanılan mekanlar çoğunluklar aşağıdaki gibiydi. Yine benzer mekanlar kullanılacaktır ve daha güzel mekanlara da yer verilecektir. Güvercin dizisi çekim mekanları netleşmeye başlayacaktır.

Gaziantep’teki Tütün Hanı ve Taşkın Hanı daha önce çekimlerde kullanılmıştı. Gaziantep’te yeni mekanlarda kullanılacak. Mekanların adresi bilgileri netleştikçe sizlerle paylaşıyoruz. Güvercin dizisi çekim mekanları yakınınızda yapılıyorsa eğer yorum kısmına yazabilirsiniz. Güvercin dizisi çekim mekanları bilgileri kısa sürede konumuza ekleyeceğiz.