Güvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak?

29 Yorum 1.366 kez izlendi

İlk bölümü ile 24 Kasım günü Star tv de başlayan Güvercin dizisi iyi bir başlangıç yapmasa da Güneydoğu illerimizde geçen konusu ile ve sıra dışı aksiyon sahneleri ile merak uyandırdı. Beklentilerin altında bir reyting alan Güvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak? diye merak edenler için buraya detaylı bir inceleme ekleyerek güncel reytingler ile birlikte dizinin kaç bölüm süreceğini ve erken final yapıp yapmayacağını detaylıca yazacağız. Meraklıları için >> Güvercin Dizisi Oyuncu Kadrosu

Güvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek ne Zaman Final YapacakGüvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek?

Güvercin Dizisinin kaç bölüm süreceği ve ne zaman final yapacağı konusunda kesinleşmiş ve kanal tarafından açıklanmış yapımcının bilgisinde olan bir bölüm sayısı bulunmasa da genellikle kanallar ilk 6 bölümü şans olarak dizilere veriyorlar. Ancak günümüzde kanalların reyting alabilmesi gerçekten iyice zorlaştı. Artık insanlar eskisi gibi televizyon izlemezken birbirine benzer tarzdaki diziler ise izleyiciler tarafından çok benimsenmiyor. Örneğin Hercai isimli  Atv dizisi hem doğru kültürünü hemde büyük bir aşk hikayesini konu alırken oldukça başarılı bir dil kullandı ve baş rol oyuncularının da sevimliliği ile dizi 15-16 oranlarında total reytingler aldı.

Sonra benzer tarzda TRT ekranlarında Benim Adım melek dizisi başladı. O da tuttu ve 5-6 oranlarında reytingler almaya devam ediyor. Bu iki dizi devam ederken Güvercin dizisi benzer bir konu ve doğu dizisi olarak Star tv de başladı. Haliyle benzer çıkan her dizide reytingler düşüyor, illa ki bir izleyici kitlesi var ama Güvercin dizisine kala kala 3-4 arası bir reyting kaldı. Bu kadarcık reytingler Güvercin dizisi kaç bölüm devam eder bilmiyoruz ama sanki çok uzun sürmeyecek gibi geliyor bize. Çünkü dizi daha ilk bölümden eleştirilerin odağı oldu. Ve reytingler beklentilerin çok altında geldi.

Güvercin Dizisi Kaç Bölüm SürecekGüvercin Dizisi Ne Zaman Final Yapacak?

Güvercin Dizisi belli ki izleyiciyi yeteri kadar çekemedi, bunda bir çok etken var, sadece dizinin doğuya hitap etmesi yok elbette, oyuncuların da büyük etkisi var. hele ki birbirine uymayan ve ten uyumu olmayan partnerlerin birbirine aşık olmaya zorlanması diziler için tam bir felaket. Güvercin Dizisi bu konuda Sen Anlat Karadeniz dizisinin kötü adamı Vedat rolünü bu dizide mülayim ve sevecen bir insana dönüştürme çabası da gözlerden kaçmadı. Bana sorarsanız bir süre dinlenmeli insanlar o kötü karakterden uzaklaşmalı veya unutmalıydı. Ben bu adamı görür görmez aklıma yaptığı kötülükler geliyor ve gözümde o canlanıyor. Haliyle kötüden iyi çıkarma telaşı biraz zorlama geldi bana. Gerek yoktu bu kadar kasmaya, başka oyuncu mu yoktu baş rol için? Güvercin Dizisinin ne zaman biteceği veya final yapacağına dair ileriki haftalardaki reyting sonuçları karar verecek.

Güvercin Dizisi Erken Final Yapar mıEğer Güvercin Dizisinin reytingleri olumlu yönde ilerle ve dizi beklentilerin üstüne çıkarsa sezon sonuna kadar devam edebilir. Ancak  3.72 oranındaki ilk reytinglerin ardından dizi toparlanamaz da daha da aşağılara düşmeye başlarsa kısa süre sonra Güvercin Dizisi erken final mi yapacak, Güvercin Dizisi bitecek mi final mi oluyor gibi soruların sorulmaya başlaması an meselesi olur. İşte 24 Kasım pazar akşamı başlayan Güvercin Dizisinin ilk almış olduğu Total reytingler:

Güvercin dizisi reytingleri

Güvercin Dizisi Erken Final Yapar mı?

Güvercin dizisi reytinglerini yukarıda sizlerle paylaştık. Bu reytingler iki yönlü devam edebilir. Eğer biraz yukarı doğru yol alır ve 4-5 oranlarında total reyting almaya başlarsa Güvercin dizisi bir süre daha devam eder. Ancak Güvercin dizisi reytinglerde çakılırsa ve izleyenler bir daha izlemeye gerek yok derse bu sefer de Güvercin dizisinin erken finali gündeme gelebilir. Erken final haberleri elbette bir dizi için beklenen bir son olmasa da reyting alamayan dizilerin mecburen gideceği tek yoldur erken final kararı. Star tv Güvercin dizisinin son reytinglerine bakarak dizi hakkında erken final kararı verebilir. Bunu ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Güvercin Dizisi Ne Zaman Final YapacakGüvercin dizisi neden izlenmedi niçin tutmadı?

 1. Öncelikle Güvercin dizisi reytinglerde çok düşük bir izlenme oranı aldı. Erken finalin ilk habercisi düşük reytinglerdir.
 2. Oyuncular arasındaki uyumsuzluk da dizide gözle görülür ölçüde. Zaten daha önceki konumuzda Güvercin dizisinin neden tutmayacağını açıklamış ve dizi baş rollerinin uyumlu olmadığını buradan güzel bir aşk hikayesi çıkmasının zor olduğunu söylemiştik.
 3. Güvercin daha önceki Hercai ve Benim Adım melek dizilerinin benzeri hatta kopyası bir şekilde ekrana geldi. Biraz acı biraz dram biraz aşk ve doğu kültürünü zaten ekranda fazlasıyla izleyen seyirci Güvercin dizisine fazla itimat etmedi.

Güvercin dizisi neden izlenmedi niçin tutmadıSonuç olarak Güvercin dizisi erken final mi olur yoksa devam mı eder izleyip göreceğiz. Bu sezon Star TV dizileri genelde pek tutmadı ve bir çok dizi erken final yaptı. Bizim görüşümüz Güvercin dizisi de erken final yapacak dizilerden biridir. Bu konuda sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazın lütfen.. Merak edenler tıklayın >> Güvercin Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçe Köy

Yorum yaz

29 Yorum

 1. lütfen güvercin dizisi final yapmasın çok güzel bir dizi oyuncularda harika ben pazar günü o diziyi bekliyorum

 2. Arkadaş bu dizinin Senaristini bir bulsam. Sormak istediğim çok şey olacak. İnsanın aklıyla oynuyor.! İnsanlarla dalga geçiyorlar. Seyretmeyin böyle saçmalıkları.!

 3. Final olmasin gunumuzun icindeki hayaati anlatiyor zaman veririlip daha cok heyecan verilmeli oyuncularin hepsi cok uyumlu zirt pirt finalda yapmayin seyirciye sayginiz olsun biraz

 4. Ayıp yahu alışıyoruz hop diye bitiriyorlar hiçmi bize sanatçılara emeğe saygıları yok bunların

 5. Avatar Necla bener

  Bence çok güzel bir dizi bir diziye alışıyoruz hop final bile yapmadan bitiriliyor seyirciye hiçmi saygı yok uyduruk diziler 3sezon devam ediyor konusu olanlar bitiyor bize yazık emeğe yazık sanatçılara yazık. Foks tv de uyduruk yasak elma devam ediyor çok beyendiğim ferhat ile şirin final bile yapmadan bitirdiler

 6. Hayır final olmasin lutfen.Ben her hafta pazarı iple çekiyorum.Ve partnerler de uyumlu

  • Güzel bir dizi final yaparsa yazık olur saçma sapan diziler devam ediyor,güzel diziler final yapıyor.Seyirciye ayıp oluyor

 7. Bence oyuncularında güzel dizi konusuda güzel final yapılmasın bir sezon oynasin hiç olmazsa

 8. Tespitlerinize katılıyorum. Özellikle baş roller kesinlikle uyumlu değil, çok zorlama olmuş. Ama konusu, senaryosu ve müzikleri güzel bence.

 9. bence güzel bir dizi, reyting kaygısı ile erken final yapılırsa,kanala olan izleyici güveni tamamen bitecek

 10. Men Azərbaycandan.
  Mence dizi çok hem de cok iyi,
  Mesela ben Hercaini sevmedim ama bu dizi iyi, hem de cok. Bas rol alan erkek oyuncunun sen anlat karadenizdenkinden farkli rolü aktyorun ne kadar yetenekli olmasi demek, kiz da ona uyqyn zaten. Bence devam etmeli. Sevgili geçmiş iyi deyildi. Ama Guverçin iyi hem de çok.

 11. Güvercin, ilk bölümde, Anadolu’nun, özellikle de Doğu’nun kadına bakışındaki çarpıklığı işleyecekmiş gibi göründüyse de o çizgiyi tutturmayıp sıradan bir kan davası hikayesine dönüştü. Hayatı gaspedilen kız da 1. Bölümdeki kesin tavrını bir yana bırakıp babasının derdine düştü. Ezilen kadınlara böyle mi yol göstereceksiniz? Kadına diyor ki, “Baban seni atsa da satsa da töreye kurban da etse sen ona saygını bozma.” Hadi canım! Kurtulun şu örümcekli kafalardan artık.

 12. olumsuz yorumlara şaşırdık.mehmet ali nuroğlu hakikaten harika oynamış.başroller yakışmış.kaliteli bir seçim olmuş.
  yeni bölümleri merakla bekliyoruz

  • Yeni bölümlerini heyecanla bekliyoruz. Çok etkileyici oyuncularda başarılı devam etmesi dileğiyle …

   • Final yapmasın çok güzel bir dizi severek seyrediyorum pazar günü nü iple çekiyorum güvercin dizi için

Etiketler