Güvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak?

İlk bölümü ile 24 Kasım günü Star tv de başlayan Güvercin dizisi iyi bir başlangıç yapmasa da Güneydoğu illerimizde geçen konusu ile ve sıra dışı aksiyon sahneleri ile merak uyandırdı. Beklentilerin altında bir reyting alan Güvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak? diye merak edenler için buraya detaylı bir inceleme ekleyerek güncel reytingler ile birlikte dizinin kaç bölüm süreceğini ve erken final yapıp yapmayacağını detaylıca yazacağız. Meraklıları için >> Güvercin Dizisi Oyuncu Kadrosu

Güvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek ne Zaman Final YapacakGüvercin Dizisi Kaç Bölüm Sürecek?

Güvercin Dizisinin kaç bölüm süreceği ve ne zaman final yapacağı konusunda kesinleşmiş ve kanal tarafından açıklanmış yapımcının bilgisinde olan bir bölüm sayısı bulunmasa da genellikle kanallar ilk 6 bölümü şans olarak dizilere veriyorlar. Ancak günümüzde kanalların reyting alabilmesi gerçekten iyice zorlaştı. Artık insanlar eskisi gibi televizyon izlemezken birbirine benzer tarzdaki diziler ise izleyiciler tarafından çok benimsenmiyor. Örneğin Hercai isimli  Atv dizisi hem doğru kültürünü hemde büyük bir aşk hikayesini konu alırken oldukça başarılı bir dil kullandı ve baş rol oyuncularının da sevimliliği ile dizi 15-16 oranlarında total reytingler aldı.

Sonra benzer tarzda TRT ekranlarında Benim Adım melek dizisi başladı. O da tuttu ve 5-6 oranlarında reytingler almaya devam ediyor. Bu iki dizi devam ederken Güvercin dizisi benzer bir konu ve doğu dizisi olarak Star tv de başladı. Haliyle benzer çıkan her dizide reytingler düşüyor, illa ki bir izleyici kitlesi var ama Güvercin dizisine kala kala 3-4 arası bir reyting kaldı. Bu kadarcık reytingler Güvercin dizisi kaç bölüm devam eder bilmiyoruz ama sanki çok uzun sürmeyecek gibi geliyor bize. Çünkü dizi daha ilk bölümden eleştirilerin odağı oldu. Ve reytingler beklentilerin çok altında geldi.

Güvercin Dizisi Kaç Bölüm SürecekGüvercin Dizisi Ne Zaman Final Yapacak?

Güvercin Dizisi belli ki izleyiciyi yeteri kadar çekemedi, bunda bir çok etken var, sadece dizinin doğuya hitap etmesi yok elbette, oyuncuların da büyük etkisi var. hele ki birbirine uymayan ve ten uyumu olmayan partnerlerin birbirine aşık olmaya zorlanması diziler için tam bir felaket. Güvercin Dizisi bu konuda Sen Anlat Karadeniz dizisinin kötü adamı Vedat rolünü bu dizide mülayim ve sevecen bir insana dönüştürme çabası da gözlerden kaçmadı. Bana sorarsanız bir süre dinlenmeli insanlar o kötü karakterden uzaklaşmalı veya unutmalıydı. Ben bu adamı görür görmez aklıma yaptığı kötülükler geliyor ve gözümde o canlanıyor. Haliyle kötüden iyi çıkarma telaşı biraz zorlama geldi bana. Gerek yoktu bu kadar kasmaya, başka oyuncu mu yoktu baş rol için? Güvercin Dizisinin ne zaman biteceği veya final yapacağına dair ileriki haftalardaki reyting sonuçları karar verecek.

Güvercin Dizisi Erken Final Yapar mıEğer Güvercin Dizisinin reytingleri olumlu yönde ilerle ve dizi beklentilerin üstüne çıkarsa sezon sonuna kadar devam edebilir. Ancak  3.72 oranındaki ilk reytinglerin ardından dizi toparlanamaz da daha da aşağılara düşmeye başlarsa kısa süre sonra Güvercin Dizisi erken final mi yapacak, Güvercin Dizisi bitecek mi final mi oluyor gibi soruların sorulmaya başlaması an meselesi olur. İşte 24 Kasım pazar akşamı başlayan Güvercin Dizisinin ilk almış olduğu Total reytingler:

Güvercin dizisi reytingleri

Güvercin Dizisi Erken Final Yapar mı?

Güvercin dizisi reytinglerini yukarıda sizlerle paylaştık. Bu reytingler iki yönlü devam edebilir. Eğer biraz yukarı doğru yol alır ve 4-5 oranlarında total reyting almaya başlarsa Güvercin dizisi bir süre daha devam eder. Ancak Güvercin dizisi reytinglerde çakılırsa ve izleyenler bir daha izlemeye gerek yok derse bu sefer de Güvercin dizisinin erken finali gündeme gelebilir. Erken final haberleri elbette bir dizi için beklenen bir son olmasa da reyting alamayan dizilerin mecburen gideceği tek yoldur erken final kararı. Star tv Güvercin dizisinin son reytinglerine bakarak dizi hakkında erken final kararı verebilir. Bunu ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Güvercin Dizisi Ne Zaman Final YapacakGüvercin dizisi neden izlenmedi niçin tutmadı?

  1. Öncelikle Güvercin dizisi reytinglerde çok düşük bir izlenme oranı aldı. Erken finalin ilk habercisi düşük reytinglerdir.
  2. Oyuncular arasındaki uyumsuzluk da dizide gözle görülür ölçüde. Zaten daha önceki konumuzda Güvercin dizisinin neden tutmayacağını açıklamış ve dizi baş rollerinin uyumlu olmadığını buradan güzel bir aşk hikayesi çıkmasının zor olduğunu söylemiştik.
  3. Güvercin daha önceki Hercai ve Benim Adım melek dizilerinin benzeri hatta kopyası bir şekilde ekrana geldi. Biraz acı biraz dram biraz aşk ve doğu kültürünü zaten ekranda fazlasıyla izleyen seyirci Güvercin dizisine fazla itimat etmedi.

Güvercin dizisi neden izlenmedi niçin tutmadıSonuç olarak Güvercin dizisi erken final mi olur yoksa devam mı eder izleyip göreceğiz. Bu sezon Star TV dizileri genelde pek tutmadı ve bir çok dizi erken final yaptı. Bizim görüşümüz Güvercin dizisi de erken final yapacak dizilerden biridir. Bu konuda sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazın lütfen.. Merak edenler tıklayın >> Güvercin Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçe Köy

Etiketler