Güney Koreli Ça Sa Sun 960. denemede ne başardı? Koreden Japonyaya yüzme

Güney Koreli Ça Sa Sun 960. denemede ne başardı? Sürücü belgesi almayı başarmıştır.. Güney Koreli Ça Sa- Sun 960. denemesinde hangisini başarmıştır?

Güney Koreli Ça Sa- Sun 960. denemesinde hangisini başarmıştır? Doğru cevap: Sürücü belgesi almayı
A) Sürücü belgesi almayı
B) Kim Milyoner Olmak İster’de yarışmayı
C) Maraton koşusunu bitirmeyi
D) Güney Kore’den Japonya’ya yüzmeyi

Erkeklerde 100 metre koşu rekoru 9,58 saniyeyken kadınlarda 31 yıldır kırılamayan 100 metre rekoru kaç saniyedir? Kadınlarda 100 metre koşu rekoru kaç saniye 9.49 10.49 11,49  12,49 cevap: 10.49

Osmanlı zamanında Anabolu denen yer günümüzde hangi ülke? Osmanlı Devleti zamanında Anabolu olarak adlandırılan yer günümüzde hangi ülkenin sınırları içerisindedir? Anabolu nerededir? Cevap Yunanistan olacak. Eminim son kararım..

1982 de İlk Kalp naklinde Barney Clark Karısı Doktorlara ne dedi? Cevap: Beni Hala sevebilecek mi?

Evli ve 2 çocuk babası olan 38 yaşındaki Kemal Dülger, yarışmaya Kırklareli Pınarhisar’dan katılıyor. Pınarhisar Lisesi mezunu olan Kemal Bey, çimento fabrikasında temizlik işçisi olarak çalışıyor. Kemal Bey, yarışmada ödül kazanırsa, bu parayı çocuklarının eğitim hayatı için kullanmak istediğini söylüyor.11 Kasım Kim Milyoner olmak ister Kemal Dülger

Yarışmaya Balıkesir’in Marmara adasından katılan 18 yaşındaki Eray Erol, Tekirdağ Tuğlacılar Anadolu Lisesi mezunu. Tıp fakültesi kazanmak istediği için bu sene tekrar üniversite sınavına hazırlanan Eray Bey, en büyük hedefinin yarışmaya katılmak olduğunu söylüyor.11 Kasım Kim Milyoner olmak ister Eray Erol (1)

Osmanlıda 17. YYda Köprülü Mehmet paşanın saraydaki ilk görevi neredeydi? Osmanlıda Köprülü Mehmet paşanın saraydaki ilk görevi neredeydi? Bahçede Marangözhanede Ahırda Mutfakta  Mehmet paşanın saraydaki ilk görevi  Buradaki ilk görevi hassa aşçıları neferliği oldu.. CEVAP: MUTFAKTA olacaktır..

Soru : Osmanlı Devletinde 17. yüzyılda etkili olan köprülüler ailesinin kurucusu sadrazam Köprülü Mehmet Paşa’nın saraydaki ilk görevi neredeydi?
A- Bahçede
B- Marangozhanede
C- Ahırda
D- Mutfakta
Doğru Cevap: MUTFAKTA..

9 Kasım Kim milyoner olmak ister Ayşe Banu EsenEvli ve iki çocuk annesi olan 50 yaşındaki Ayşe Banu Esen, aslen Erzurumlu ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Ayşe Hanım, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mikrobiyoloji uzmanı olarak çalışıyor ve yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla yoksul muhitlere çorba dağıtmak istediğini söylüyor.

Barkodun mucidi hangisi üzerine şekil yaparak ilham almıştır? Sakız kağıdı Sahil Kumu Pizza hamuru Çimento Harcı.. Barkodun iki mucidinden biri olan Joseph Woodland hangisi üzerine yaptığı şekillerden ilham alarak barkod sistemini geliştirdiğini söylemiştir?

Barkodun iki mucidinden biri olan Joseph Woodland hangisi üzerine barkod sistemini geliştirmiştir?
A- Sakız kağıdı
B- Sahil kumu
C- Pizza hamuru
D- Çimento harcı
Doğru cevap: Sahil kumu

Barkodun mucidi hangisi üzerine şekil yaparak ilham almıştır? Sakız kağıdı Sahil KumuBarkodun mucidi hangisi üzerine şekil yaparak ilham almıştır? Sakız kağıdı Sahil Kumu

28 yaşında olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Berk Köse, Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu ve şu anda bir ajansta sanat yönetmeni olarak çalışıyor. Aynı zamanda kendi Youtube kanalı için videolar çeken ve yarışmadaki hedefi 60.000 TL olan Berk Bey, ödül kazanırsa, bu parayla İngiltere’ye gitmek istediğini söylüyor.

2014 de 2 dolar kefaret için kaç yıl hapis yatmıştır adam? 5 Yıl 5 ay doğru cevap olacaktı.

9 Kasım Ecem Merve Altan Kim milyoner olmak ister1989 İstanbul doğumlu olan Ecem Merve Altan, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Bilgi Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlayan ancak eğitim aldığı bölümde çalışma hayatına devam etmeyen ve beş yıl özel bir şirkette araştırma analisti olarak çalışan Merve Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayla psikolojik danışmanlık kliniği açmak istediğini söylüyor.

Neil Armstong Dünyaya dönünce 21 gün karantinadan sonra Ne çaldı? Keman Flüt: Apollo 11 astronotlarından Neil Armstrong, Dünya’ya döndükten sonra 21 günlük karantina sırasında hangi müzik aletini çalmıştır?: Neil Armstong Dünyaya dönünce 21 gün karantinadan sonra Ne çaldı? Doğru cevap C:Ukulele Flüt Mızıka

Apollo 11 astronotlarından Neil Armstrong, Dünya’ya döndükten sonra 21 günlük karantina sırasında hangi müzik aletini çalmıştır?
A:Keman
B:Mızıka
C:Ukulele
D:Flüt

27 yaşında olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Tuğba Tok, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Bölümünden mezun olmuş ve aynı üniversitenin mimarlık bölümünde yüksek lisansını, endüstri ürünleri bölümünde de doktorasını tamamlamış. Şu anda İstanbul Aydın Üniversitesinde akademisyen olarak çalışan, aynı zamanda astrolojiyle yakından ilgilenen Tuğba Hanım, yarışmada hedef belirlemediğini, ödül kazanırsa bu parayla borçlarını ödemek istediğini söylüyor.4 Kasım Kim Milyoner Olmak İster Tuğba Tok

Mevlevilikte Dede ünvanı almak için KAç Gün çile çekmeleri gerekir? 99 40 1001 Bazı tarikatlarda bir mertebe. Mevlevilikte 1001 gün süren çileyi tamamlayan derviş dede unvanını alır.. Doğru cevap C- 1001 olacak..

Mevlevilikte 1001 gün süren çileyi tamamlayan derviş dede unvanını alır ve hücre sahibi olur

Maradona Hangi şehri takımını Şampiyon Yapmıştır? Napoli PAlermo Verona Milano Doğru cevap Napoli olacaktır.. Maradona Hangi şehri takımını Şampiyon Yapmıştır? Napoli

Yarışmaya Burdur’dan katılan ve aslen Adıyamanlı olan 24 yaşındaki Seyfullah Göksu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisi. Midye ve tavuklu pilav satarak eğitim masraflarını karşılayan Seyfullah Bey, yarışmaya katılırken bir hedef belirlemediğini söylüyor.

Vincent van Gogh’un 1889’da yaptığı yıldızlı gece adlı tabloda hangisi yoktur? Doğru Cevap: Traktör olacaktı..
Van Gogh 1889 da Yıldızlı Gece Tablosunda Hangisi Yoktu? Traktör Klise Servi Sabah Yıldızı İşte Doğru: A – Traktör İşte merak edilen Van Gogh’un O Tablosu:

Van Gogh 1889 da Yıldızlı Gece Tablosunda Hangisi Yoktu

2. Dünya Savaşında Amerika Askerlerine Uçaktan ne atıldı? Piyano Saksafon

II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusundaki askerlere uçaklardan paraşütle atılan enstrüman hangisidir? 2. Dünya Savaşında Amerika Askerlerine Uçaktan ne atıldı? Mızıka Saksafon Doğru cevap PİYANO olacaktır.  2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan Ordusu’ndaki askerlere atılan enstrüman hangisidir? Piyano Saksafon

54 yaşında olan ve yarışmaya İzmir’den katılan Suna Üzel, güzellik uzmanlığının yanı sıra yaşam koçluğu da yapıyor. 33 yaşında bir oğlu olan Suna Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla seyahat etmek ve yazdığı kitabını bastırmak istediğini söylüyor.4 Kasım Kim Milyoner Olmak İster Suna Üzel

Camedarlar Neyi Korurdu? Hükümdarın elbisesi silahları develeri yiyecekleri? Cevap: A Câmedar; hükümdarın elbiselerini hazırlar ve korurdu.. Alemdar; devlete ait sancak ve bayrakların yapımı ve bakımı ile görevli olanların başıydı. Aşçıbaşı; sarayın mutfağından sorumluydu. İlbaşı; hükümdarın ve kapıkulu askerlerinin atlarına bakan görevlilerin başıydı. Câmedar; hükümdarın elbiselerini hazırlar ve korurdu.

Karahanlı Gazneli ve Selçuklu Saraylarında çalışan camedarların görevi hangisini korumaktır?
A- Hükümdarın elbiselerini
B- Hükümdarın silahlarını
C- Hükümdarın devletlerini
D- Hükümdarın yiyeceklerini

1999 Kayseri doğumlu olan Orhan Burak Ekşi, yarışmaya Ankara’dan katılıyor ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi. Yarışmadaki hedefi 15.000 TL olan Orhan Bey, ödül kazanması durumunda, bu parayı eğitim hayatı için kullanmak istediğini söylüyor.4 Kasım Kim Milyoner Olmak İster Orhan Burak Ekşi

Yorum yaz

3 Yorum

 1. Güney Koreli Ça Sa- Sun 960. denemesinde hangisini başarmıştır?
  A) Sürücü belgesi almayı (DOĞRU)
  B) Kim Milyoner Olmak İster’de yarışmayı
  C) Maraton koşusunu bitirmeyi
  D) Güney Kore’den Japonya’ya yüzmeyi

 2. Avatar Ihsan isildak

  25 sene geçmiştir telefonla eleme yapılırdı. Doğru cevabı verdim haftaya cagiracagiz dediler : hâlâ çagirilmayi bekliyorum.

Etiketler