Ferhat ile Şirin Cemal Kimdir, Amacı Nedir? (Sarp Akkaya)

Ferhat ile Şirin Cemal Kimdir, Amacı Nedir? (Sarp Akkaya) Ferhat ile Şirin dizisi yeni bölümünde diziye Sarp Akkaya katılıyor. Ferhat ile Şirin dizisine katılan Sarp Akkaya hangi rolde oynayacak? Sarp Akkaya kimdir bilgilerini konumuzun devamına ekliyoruz. Ferhat ile Şirin dizisinde Cemal karakterine hayat verecek olan Sarp Akkaya bu dizide de başarılı oyunculuk performansı ile göz dolduracaktır.

Ferhat ile Şirin Dizisine Sarp Akkaya Kimdir?

Sarp Akkaya 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu Esra Akkaya’nın kardeşidir ve oyuncu Kaya Akkaya ikiz kardeşidir. Sarp Akkaya Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezundur. Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu’nun tiyatro oyunlarda oynadı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü son sınıf öğrencisi iken okul arkadaşı Onur Bayraktar ile birlikte Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu’nu kurdu.Ferhat ile Şirin Kemal Kimdir, Amacı Nedir

Sarp Akkaya ilk kez 1995 yılında Kartal Tibet ve Sema Okay’ın yönetmenliğini yaptığı Bizim Aile dizisinde rol aldı. 2007 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Servet karakterini canlandırdı. 2009 – 2010 yılları arasında yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı Ezel dizisinde oynadı. Bu dizi de Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer, Burçin Terzioğlu, Sedef Avcı, Berrak Tüzünataç gibi oyuncularla rol arkadaşlığı yaptı ve canlandırdığı karakter ile tanındı.

2010 yılında kardeşleri Esra Akkaya Kaya Akkaya ile birlikte AKKAdemi Tiyatro eğitim ve tiyatro kurumunu kurdular. Sarp Akkaya 2012 yılında Suskunlar dizisinde oynadı. Sonrasında 2015 yılında Racon dizisinde rol aldı.  2015 tarihinde Eksik sinema filminde rol aldı. 2015 yılında Evli ve Öfkeli dizisinde Birce Akalay, Yıldız Çağrı Atiksoy, Ebru Cündübeyoğlu, Ayça Erturan ile rol arkadaşlığı yapmıştır.  

Sarp Akkaya Rol Aldığı Dizi Filmler;
2019 – Kurşun (Aydın Kara Karakteri) (Dizi)
2017 – Söz (Dragon Karakteri) ( Dizi)
2015 – Evli ve Öfkeli (Murat Karakteri) (Dizi)
2015 – Racon: Ailem İçin (Recep Güldağ Karakteri ) (Dizi)
2015 – Eksik (Sinema Filmi)
2014 – Pek Yakında (Sinema Filmi)
2013 – Ölü ya da Diri (Sinema Filmi)
2013 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Atmaca Karakteri) (Dizi)
2012 – Suskunlar (Sarı Bilal Karakteri) (Dizi)
2012 – El Yazısı (Volkan Karakteri) (Sinema Filmi)
2011 – Mavi Kelebekler (Halil Karakteri) (Dizi)
2011 – Labirent (Bülent Karakteri) (Sinema Filmi)
2011 – Ağır Abi (Önder Yalçın Seslendirdi) (Sinema Filmi)
2010 – Öğretmen Kemal (Bülent Çetinaslan Seslendirmesi) (Dizi)
2009 – M.A.T. (İbrahim Çelikkol Seslendirmesi) (Dizi)
2009 – 2010 – Ezel (Tevfik Karakteri) (Dizi)
2008 – Sürgün Hayatlar (Sadettin Karakteri) (Dizi)
2008 – Goncakaranfil (Alişan Seslendirmesini Yaptı) (Dizi)
2008 – Gece Gündüz (Temmuz Karakteri) (Dizi)
2007 – Şöhret Okulu (Dizi)
2007 – Zor Ölüm 4.0 (Türkçe Seslendirme Yaptı) (Sinema Filmi)
2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı (Faruk Karakteri) (Sinema Filmi)
2007 – Kurtlar Vadisi Pusu (Servet Karakteri) ( Dizi)
2007 – Ertelenmiş Hayatlar (Dizi)
2007 – 2010 – Arka Sıradakiler (Bülent Çetinaslan Seslendirmesini Yaptı) (Dizi)
2005 – Nefes Nefese (Mehmet Aslan Seslendirmesini Yaptı) (Dizi)
2005 – Kurtlar Vadisi Irak (Türk Karargah Askerini Oynadı) (Sinema Filmi)
2004 – Ah Be İstanbul (Dizi)
1995 – Bizim Aile (Kerim Karakteri) (Dizi)

Ferhat ile Şirin Cemal Karakteri;

Cemal yeni bir müşteri ve Banu ile özel olarak görüşmek istiyor. Cemal pırlantalar antikalar için Banu ile tanışmak istiyor. Onların alıcı ancak Banu ile tanışmak istemesinde özel bir sebep var mı? Banu ile tanışıp onu etkilemeye mi çalışacak yoksa amacı dolandırıcılık mı? Yeni bölümde Cemal karakterine ait detayları göreceğiz.

Ferhat ile Şirin dizisine dahil olan Sarp Akkaya ve canlandıracağı Cemal ile ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Sarp Akkaya’ya yeni dizisinde başarılar dileriz. Cemal karakteri Ferhat ile Şirin dizisinde konuk oyuncu mu olur yoksa kalıcı mı bunu zamanla göreceğiz. Şimdilik konuk oyuncu gibi görülüyor. Ancak karakterin sevilmesi durumunda Ferhat ile Şirin dizisinde kalıcı da olabilir. Ferhat ile Şirin dizisi 8. bölümde final yapacak zaten! Belki o tarihe kadar kalabilir.

Yorum yaz

4 Yorum

  1. Merhaba beni adı HATİCENUR BALABAN seni kafayı kıralım seni
    sarp akkaya dizi de çıksın ben izin vermiyorum bir daha görmecem seni cansu dere sarp akkaya seni dizi de gelmesin kovul bir daha görmecem seni tolga sarıtaş oynasın seni dizi de oynasın

  2. evet diziye yenı bir heyecan getirdi sanki onunla birlkıte diizde baska olaylar daha gelişecek gıbı geçmişin ıntıkamı

Etiketler