Ferhat İle Şirin 8. Bölümde Erken Final Yapacak 17 Ocak 2020

Ferhat İle Şirin 8. Bölümde Erken Final Yapacak 17 Ocak 2020… Ferhat ile Şirin dizisi yayın hayatına başlayalı kısa bir süre olmuştu ancak diziden kötü haber geldi. Ferhat ile Şirin dizisi erken final yapıyor. Ferhat ile Şirin dizisi neden erken final kararı aldı? Reytingleri nasıldı? Konumuzun devamına bakabilirsiniz. Ferhat İle Şirin neden bitiyor niçin erken final yapıyor aslında çok açık.

Ferhat İle Şirin dizisi beklentileri bir türlü karşılayamadı, baştan beri düşük reyting alıyor, bu yetmezmiş gibi senarist ile yollar ayrıldı ve bazı önemli oyuncular mesela Şirinin babannesi rolündeki oyuncu diziden kendi rızasıyla ayrıldı. kısacası Ferhat İle Şirin dizisi beklentilerin altında performans gösterdi ve dizi kısa süre sonra bitiyor. Yeni yılın ilk haftası diziler ekrana gelmeyecek, büyük ihtimal sonrasındaki hafta ekrana veda edecek.

Ferhat ile Şirin dizisi henüz 1 aydır yayınlanıyor. Başrol oyuncularının başarısı maalesef dizinin uzun soluklu olmasını sağlayamadı! Ferhat ile Şirin dizisi 03 Medya ve Artistanbul Medya yapımcılığında yayınlanıyor. Mehmet Ada Öztekin yönetmenliğinde yayınlanan Ferhat ile Şirin dizisi senaryosunu Savaş Korkmaz yazıyor. Ferhat ile Şirin dizisi başrollerini Cansu Dere, Tolga Sarıtaş, Leyla Tanlar paylaşırken kadrosunda Yıldıray Şahinler, Ushan Çakır, Işıl Yücesoy, Şehsuvar Aktaş, Emel Gölgeçen, Alican Barlas, Nihan Gür yer alıyor.

Ferhat ile Şirin Dizisi Neden Erken Final Yapıyor?

Ferhat ile Şirin dizisi erken final yapıyor. Henüz başlayalı 4 bölüm olsa da Ferhat ile Şirin dizisinin 8. bölümde final yapacağı haberi duyuldu. Ferhat ile Şirin dizisi erken final yapıyor çünkü reytinglerde isteneni veremedi. Ferhat ile Şirin dizis ibaşrol kadrosunda çok başarılı oyuncular yer alıyor. Konusu da oldukça dikkat çekici ve oyunculukları başarılıydı. Ancak yine de kanalı reytingleri ile memnun edemedi ve reyting durumu nasıl bakalım.

Ferhat ile Şirin dizisi reyting grafiğini incelersek neden final yaptığını daha iyi anlayabiliriz. Ferhat ile Şirin dizisi yayınlandığı 3 bölümde reytingleri nasıldı?

Sıra Tarih RTG (%)
17. Ferhat ile Şirin 6 Aralık 2019 Cuma Reytingleri 4
15. Ferhat ile Şirin 29 Kasım 2019 Cuma Reytingleri 4
8. Ferhat ile Şirin 22 Kasım 2019 Cuma Reytingleri 5

Ferhat ile Şirin dizisi henüz 3 bölüm yayınlandı. Ferhat ile Şirin dizisi ilk bölümü ile reytinglerde 8. sırada yer alırken 2. bölümü ile 15. sırada yer aldı. Ferhat ile Şirin dizisi 3. bölümü reyting sıralamasında 17. sıraya geriledi. Ferhat ile Şirin dizisi her bölümünde gerilemeye devam ettiği için Fox TV diziyi bitirme kararı aldı. Aslında Ferhat ile Şirin dizisi konusu ve oyuncuları ile başarılı bir dizi ancak yayınlandığı günün dezavantajını yaşamış olabilir.

Ferhat ile Şirin Dizisi 8. Bölümü ile Final Yapıyor 17 Ocak 2020

Ferhat ile Şirin dizisi 8. bölümü ile final yapıyor.  17 Ocak cuma akşamı final yapacak olan dizinin yayınlandığı gün bence final yapmasının en büyük sebebi oldu.  Ferhat ile Şirin dizisi cuma akşamları yayınlanıyor. Cuma akşamları diğer kanallarda yayınlanan dizilerin izleyenleri sabit olduğu için yeni başlayan bir dizi olan Ferhat ile Şirin’in çok şansı olmadı maalesef. Ferhat ile Şirin dizisinin yayınlandığı cuma günü diğer kanallarda  Kanal D Arka Sokaklar, Atv Hercai, Star tv Sevgili Geçmiş, Trt1 Payitaht Abdülhamid dizileri yayınlanıyor. Başarılı dizilerin gününde yeni bir dizi başlarsa çok fazla şansı olmuyor.

Ferhat ile Şirin Dizisi Gün Değiştirir mi?

Ferhat ile Şirin dizisi 8. bölümü ile final yapacak. Aslında final kararından önce dizinin yayın gününün değiştirilmesi düşünülebilirdi. Ferhat ile Şirin dizisi iddialı dizilerin yayınlandığı cuma akşamına konuldu. Cuma gününde çok fala izlenen dizi var. Oysaki Ferhat ile Şirin dizisi cuma günü yerine daha müsait ve boş bir güne konulmuş olsa belki daha çok izlenirdi. Okadar insanın emeğinin olduğu bir dizinin erken bitmesi bir çok insanın işsiz kalması anlamına geliyor bizce. Bu yüzden de diziler böyle hor kullanılmamalı. Ferhat ile Şirin dizisini izliyor muydunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Yorum yaz

17 Yorum

  1. İlginç bir dizi olduğu İçin severek seyrediyordum, hatta ayni geceye konan diziler ilgimi hiç çekmemişti.
    Çok yazık ki iyi oyuncularla değişik bir dizi yapılıyor ve doğru dürüst bir FİNAL BİLE YAPILAMIYOR.

  2. Böyle yapa yapa Ferhat ile Şirin dizisinden soğutmaya calışıyorsunuz bizi ama ben hala daha çok seviyorum diziyi tek soğuduğum şey fox tv sensin bunu başardınız.

  3. Zevkle izlediğim bir dizi oyuncular çok başarılı konusu çok güzel bitmesin isterim normalde tv seyretmem ama bu dizi için seyrediyordum

  4. Yani biraz daha heyacanlı olsa bitmez erken.alınan kararlar biraz bekletin derim merak konusu olacak şekilde olsun derim.yani oynatırken bilindik değil merak konusu olsun derim

  5. Asla ve asla izlemiyorum Ferhat şirin dizisi pahitat Abdülhamid dizisini izliyor um zaten Ferhat şirin dizisi iykide final oluyor iyi oldu bittiği hiç sevmiyorum ferhat şirin bakmıyor iyi de oldu

    • Çok değişik bir konu ve ilginç olduğundan merakla seyrediyordum , hatta diğer ayni gecede konan dizilerin hiç birini seyretmem. Çok yazık ki bu diziye doğru dürüst bir final bile verilemiyor.

Etiketler