Esra Erol – Müge Anlı Programı Yasaklanacak mı Kalkacak mı?

Tv
15.08.2021
601

Bu konu Esra Erol – Müge Anlı Programı Yasaklanacak mı Kalkacak mı? hakkında. Rtük gündüz kuşağındaki programlarına müdahale mi edecek? Son günlerde özellikle ATV gündüz kuşağında yayınlanan Müge anlı ile tatlı sert ve Esra Erol ile programları rütük tarafından incelemeye alındığı ve programların halk üzerinde psikolojik sorunlara ve travmalara neden olabilecek bulgulara işaret ederek bu programların kaldırılması sonlandırılması veya saklanması konusunda yeni sezonda bir adım atmaya hazırlandığını öğrendik.

Birçok izleyici de Esra Erol Müge anlı Zuhal Topal gibi ekranda yıllarca görmeye alıştığımız isimlerin 2021 22 sezonu öncesinde yasaklanıp yasaklanmaya cağın a merak etmeye başladı. Bildiğiniz üzere Esra Erol ve Zuhal Topal gibi isimler daha önce evlendirme programlarının yasaklanması üzerine programlarına veda etmiş Zuhal Topal yemek tarifleri üzerine bir program yaparken Müge anlı ve Esra Erol ise aile şiddet geçimsizlik ve hukuksal davalarda ön plana çıkan konuları irdelemeye başlamış ve oldukça yüksek reyting oranları ile dikkatleri üzerlerine çekmişti.

Esra Erol – Müge Anlı Programı Yasaklanacak mı Kalkacak mı? Sorusuna hemen yanıt vermeye çalışalım. Uzmanlar tarafından hazırlanan gündüz kuşağı programlarına yönelik çalışma 2021 Eylül ayına kadar tamamlanacak. Gündüz kuşağı programlarını kaldırmaya hazırlanan RTÜK, bunların yerine toplumun değer ve yargılarıyla uyumlu,toplumu ileriye taşıyan eğitici ve geliştirici programları önerecek. Mesleki ve kültürel programlara da öncelik verilmesi hedefleniyor.

Son dönemde her ne kadar yüksek reyting oranlarına ulaşsada Müge anlı ve Esra Erol’un programları ile ilgili binlerce şikayet radyo televizyon üst kuruluna ulaştı. RTÜK, toplumdan gelen şikayetler ve tepkiler üzerine kadınların suistimal edildiği evlilik programları kaldırılmıştı. Evlilik programların yerine ise cinayet, cinsel istismar, aile içi şiddet bulunduğu yayınlar aldı. Bu tür yayınların halk sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğunu belirten kurum format değişikliği yaparak yeni sezon öncesinde programlara ihtar gönderecek ve daha faydalı yayınlar yapması sağlanacak.

RTÜK’ün bu hamlesine bu tarz içeriklerden program yapan Esra Erol, Müge Anlı ve Ece Üner gibi isimlerin yasak geldiği takdirde ne yapacağı ise bilinmiyor.. Sizce ekranda sevilerek izlenen bu isimlerin programlarına herhangi bir yasak gelir mi programları kalkar mı bu konu hakkındaki yorumlarınızı görüşlerinizi ve düşüncenizi merak ediyoruz lütfen aşağıya yorum olarak yazınız. Esra Erol - Müge Anlı Programı Yasaklanacak mı

YORUMLAR

  1. E. Akyüz dedi ki:

    Bu yayınları illede kaldırılsın dan yana degilim. Ancak proğramlarda aile içinde uymsuzlukları seyircilerın gözüne soka soka aile içi huzurdulukları artırıyor evli bir iki üç çocuklu kadınların başka evil çocuk lu erkeklere kaçtığını sanki bugibi kadınların ve erkek lerin toplumda çok sayıda olduğunu insanların gözüne sokasoka günlerce anlatıyorlar bundan etkilenen gariban insanların etkilenmesi aile içi huzursuzluğu tetikler sonunda bende birine kaçarak rahatlamayı düşünebilir aynı zamanda bu girişimler toplumun geneline yayılır. Bu proğramları izleyen belli bir kesimin etkilenmesi mümkündür onun için bu proğramları yapanlar halka sunanlar ahlaka mugayyır olacak yayınlardan kaçınması gerekir. Bu olayları herkesin dikkatına sunarım.

  2. Anonim dedi ki:

    Müge anlı Kaldirilmasin severek izliyorum