Eşkıya Köksal Kimdir? Bilgileri Gerçek Adı Dizideki Amacı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine yeni katılan oyunculardan birisi de Köksal oldu. Köksal karakterini kim canlandıracak sorusuna hemen yanıt verelim; Edip Saner. Edip Saner daha önce bir çok dizide rol almış ama son olarak ATV de cuma akşamları yayınlanan Hercai dizisinde rol almış başarılı bir oyuncudur. Burada Eşkıya (Edho) dizisinde Tufan ağanın kayın biraderi Köksal karakteri olarak yer alacak olan oyuncu hakkında gerekli bilgileri vereceğiz.

Eşkıya (EDHO) Köksal Kimdir?

Ekranların sevilen dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da son olarak kadroya bir transfer daha yapıldı ve dizinin 5. sezonda da yeni oyuncularla kadroyu güçlendirmeye devam ettiğine şahit oluyoruz. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisine Köksal karakteri olarak dahil olan ve Tufan Ağa’nın kayın biraderini canlandıracak olan kısacası Tufan ağaya destek olmak onun ölen oğlunun belki de intikamını almak için Tufan ağaya yardım edecek olan Köksal karakterini canlandıran Edip Saner kimdir kısaca bilgilerine bakmak istiyoruz.

Eşkıya Edho Köksal KimdirEşkıya dizisinde Köksal kimdir? Edip SANER kısa bilgileri..

1968 yılında Ankara’da dünyaya gelen Edip Saner Mimar Sinan Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar fakültesinde eğitim görmüş tiyatro üzerine almış olduğu eğitimler sonrasında Bakırköy belediye tiyatrosunda uzun yıllar görev almıştır. Televizyonda kamera karşısına ilk olarak Yangın Ayşe dizisinde canlandırmış olduğu Nuri karakteri ile geçen edip Saner daha sonra sayısız dizide yer almıştır. Berivan dizisinde Halil karakterini canlandırırken daha sonraki yıllarda Naciye’yi Kim sevmez dizisinde yer aldı. Sonraki yıllarda da boş kalmayan Edip Saner Türk televizyonlarında birçok bizi de farklı rollerde yer almış oynamış olduğu Binbir Gece dizisinde iyice meşhur olmuş usta oyunculardan biridir. Uzun yıllar kurtlar vadisi pusu dizisinde yer almış olan Edip Saner son olarak Atv ekranlarında cuma günleri yayınlanan Hercai dizisinde rol almıştı.

155. bölüme gelen ve seyircisini yıllardır kaybetmeyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin başrollerini Oktay Kaynarca, Sanem Çelik, Ozan Akbaba, Yunus Emre Yıldırımer, Hüseyin Avni Danyal, Mustafa Üstündağ ve Burak Sergen’in paylaşmış olduğu diziye son olarak Edip Saner Köksal karakterini canlandırmak üzere dahil oldu. Diziye yeni gelen oyuncuları tanıttığımız Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisine yeni gelen oyuncular konumuza bakmanızı öneririz.

Dizide Tufan’ın (Hüseyin Avni Danyal) kayın biraderi Köksal karakterini canlandıracak olan Edip Saner hakkında yorum ve görüşlerinizi varsa aşağıya lütfen yazınız. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ATV ekranlarında her hafta salı günleri yeni bölümleriyle devam edecek.. Şimdilik hoça kalın..

Etiketler