Eşkıya (Edho) Tufan Öldü mü Diziden Çıktı mı? Hızır Neden Hedef Seçti?

Eşkıya dizisinde (Edho) Tufan Öldü mü Diziden Çıktı mı? Hızır Tufan’ı Neden Hedef Seçti? soruları 10 Aralık salı günü en çok merak edilen konuların başında geldi. Bizde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde (Edho) Tufan Öldü mü Diziden Çıktı mı sorularına nedenleri ile birlikte yanıt vermek istiyoruz.

Bildiğiniz üzere Hızır masada kalmanın acımazsız olduğunu en iyi bilenlerden. Bu yüzden kimsenin yamuk yapmasına müsade etmek istemiyor. Tufan ise Hızıra karşı yaptığı hamleler ile çoktan sınırları aşmıştı ve Tipi ile işbirliği neticesinde başına gelecekleri adeta düşünmeden Hızıra karşı cephe almıştı. Ancak Tufan Hızırın kendiini bulmadan kaçmayı planlamaktaydı.

Eşkıya (Edho) Tufan Öldü mü Diziden Çıktı mıErdem ise Tufanın eski dostu olduğunu ve dostluklarının baki kalması için Hızırın kendisini bulmadan hemen ortadan kaybolmasını ister. Tufan bunun farkındadır ve uçakla kaçmak yerine arabayla kaçmayı tercih eder. Tüm parayı da yanına alıp kaçmak isteyen Tufan ancak bunu başaramaz. Çünkü Hızır bir kere hedefe koymuştur onu. Bu yüzden Tufanın artık sonu gelmiştir.

Masanın kuralları oldukça keskindir. Bu nedenle Hızır kim olsa aynı şeyi yapacaktı zaten, Tufan aslında Hızırla eskiden beri dost olmasına rağmen yurt dışına Hızırdan habersiz gidişi ve kaçırdıkları Hızır tarafından anlaşıldığı için Hızırın bunu kabullenmesi sineye çekmesi kesinlikle imkansıza yakındır. Bu nedenle masanın kuralları gereği Tufan ağanın öldürülmesi gerekmekteydi. Bunu da Hızır yapacak ve Tufan diziden ölerek ayrılacaktır. Masanın acımazsızlığı bir kez daha ortaya çıkarken Hızır istemeden de olsa ihanetin cezasını bir kez daha sevdiği insanlar da olsa kesmiş olacaktır.

Eşkıya Sınırsızlara deponun yerini gösteren Tufan ağa öldüEşkıya (Edho) Tufan Öldü mü Diziden Çıktı mı?

Oğlunu kurtaran Tufan kendini kurtaramayacak ve ölümü Hızırın elinden olacak. Tufan gerçekten ölecek ve Eşkiya dizisinden ayrılan oyunculardan birisi olacak. Hüseyin Avni Danyal 4 sezondur dizide Tufan karakterine hayat veriyordu ve Hızır ile oldukça yakındı. Ancak son gelişmeler sonrası oğlunu Sınırsızların elinden almış olsa bile yaptığı iş birliği masa tarafından ihanet olarak görüldü ve Tufan bu ölümü göz göre göre beklemiş oldu. Hüseyin Avni Danyal muhtemelen 17 Aralık tarihinde yayınlanacak olan yeni bölümde Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinden ayrılacak.

Hüseyin Avni Danyal Eşkıyadan ayrıldıktan sonra büyük ihtimalle başka bir dizide oynamaya devam edecektir. Hızır tarafından öldürülen Tufan diziyi yıllardır takip edenler tarafından üzüntüyle karşılansa da Hızırın otoritesini devam ettirmesi ve adaletli davranması nedeniyle izleyenlerin de hoşuna gidecek. Zaten oturdukları masada kurallar herkese aynı uygulandığı için adaletin sağlanması için Hızır yakını da olsa Tufanı öldürüp masadaki hükümranlığını devam ettirecek.

Eşkıya Tufan ağa ölecek mi diziden çıkacak mıHüseyin Avni Danyal Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinden ölerek ayrıldıktan sonra büyük ihtimal 2020 yılında yeni bir dizide karşımıza gelecek. Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinden ayrılan Tufan ağa bakalım hangi dizide karşımıza çıkacak izleyip göreceğiz. Sizce Eşkıya (Edho) Tufan Öldü mü Diziden Çıktı mı? Hızır Neden Tufan’ı Hedef Seçti? sorularına yorumlarınızı bekliyoruz.

Eşkıya Tufan Oğlunu vurduğu sahnede çalan şarkı:

Şu kanlı zalimin ettiği işler
Garip bülbül gibi zar eyler beni
Yağmur gibi yağar başıma taşlar
Dostun bir fiskesi yaralar (pareler) beni
Dar günümde dost düşmanım bell’oldu
On derdim var ise şimdi ell’oldu
Ecel fermanı boynuma takıldı
Gerek asa gerek vuralar beni
Pir Sultan Abdal’ım can göğe ağmaz
Hak’tan emrolmazsa ırahmet yağmaz
Şu illerin taşı hiç bana değmez
İlle dostun gülü yaralar beni

Sınırsızlara deponun yerini gösteren Tufan ağa ölmeyi haketti mi sizce?

Yorum yaz

2 Yorum

Etiketler