Duy Beni Dizisi Neden İzlenmedi Kaç Bölüm Olacak Erken Final Yapar mı?

08.07.2022
2.330

7 Temmuz Perşembe akşamı Star TV’de yayınlanan Duy Beni dizisi ilk bölümü ile beklentilerin çok altında kaldı. Almış olduğu 1.8 oranındaki Total reyting ile resmen hayal kırıklığına uğrayan Duy Beni dizisi izlendi mi tutuldu mu reytingleri nasıl, kaç bölüm devam edecek ne zaman bitecek gibi merak edilen sorulara bu sayfada detaylıca yanıt vermek istiyoruz.

Duy beni dizisini nasıl buldunuz?

Dizi zorbalığı konu alıyor olabilir ama farkındalık yaratıyoruz ayağına çok aşırı ve abartılı sahneler var. Yakın zamanda yine benzer konuyu ele alan Öğretmen’de böyle şeyler yoktu ve dizi bunun 2-3 katı reyting alabiliyordu. Demek ki bilinçlendirmek için illa böyle şeylere gerek yok. Bu arada dün gece Dedikoducu Çocuk ve fanlar arasında bu konuyla ilgili tartışma çıktı çünkü benim gibi düşünüyorlar ve bu kadar şeyden sonra karakterlerin romantize edilmesinden endişeleniyorlardı. Dedikoducu ise “gerçekte de böyle şeyler oluyor” deyip senarist kankalarını savunmaya çalıştı ama ekseriyetle saçma argümanlar öne sürdü. Hatta dizinin başrol oyuncusu bile bir ara katılıp konuyla ilgili yorum yaptı kısacası görülmeye değer bir ortamdı.

Öncelikle yaz aylarında ekrana gelen birçok dizi geçmiş yıllara göre bu yıl oldukça rekabet içine girdi. Her sene 4 ya da 5 dizi yaz aylarını süslerken bu sene 11 dizi ekranda yarışıyor. En son yayınlanan dizilerden birisi olan ve Star TV’nin tek dizisi olan duy beni 7 Temmuz günü ekran macerasına başladı. Dizi genel olarak güzel olmasına rağmen tozluyaka dizisiyle çok benzeştiği söylendi. Başrol oyuncusunun biraz yetersiz kaldığı izleyicilerin ortak kanaatı olurken dizinin sanki bir İspanyol dizisi gibi ortamlarda çekildiği ifade edildi. Ancak izleyicilerin reytinglerde pek şans tanımadığı Duy Beni dizisi izleyicilerin ortak görüşüne göre diğer lise dizilerinden daha güzel görünüyor. Duy Beni dizisi ile ilgili yorumlarınızı ve diziyi nasıl bulduğunuzu siz de aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Duy Beni dizisi kaç bölüm olacak ne zaman bitecek?

Duy Beni Dizisi izlendi mi tutuldu mu nasıl buldunuzStar TV’de yayınlanan duy Beni dizisinin yapımcı firma ile 10 bölümlük önsözleşmesi bulunuyor. 10 bölümden sonra dizi devam eder mi yoksa daha erken final kararı alıp erken final mi yapar bunu ilerleyen haftalarda göreceğiz. Duy Beni dizisi eğer reytinglerini yükseltirse 10 bölümden 25 bölüme uzatılabilir. Temmuzun 7’sinde başlayan dizi Eylül ayının ilk haftası bitecek şekilde 10 bölümlük sözleşme ile yoluna başladı. Ancak dizi ilk hafta olduğundan daha da düşük reytinglere inerse erken final yapma ihtimali de bulunuyor.

Duy Beni dizisi yeni 2. sezon devam edecek mi?

Duy Beni dizisinin ilk hafta reytingleri izleyenleri pek tatmin etmese de ilerleyen haftalarda dizi yükselişe geçebilir. Zaten yükselişe geçmez daha da düşük reyting oranları alırsa duy beni dizisini erken final yapıyor olarak görebiliriz. İzlenme oranları artarsa duy Beni dizisi yeni sezonda da yoluna devam edebilir. Kısaca özetlemek gerekirse duy Beni dizisinin 2. sezon onayını alması için mutlaka reytinglerini yükseltmesi gerekiyor. Samimi bir yanıt vermek gerekirse biz duy Beni dizisinin yeni sezonda devam etmeyeceğini düşünüyoruz.

Duy Beni dizisi neden izlenmedi tutulmadı?

Öncelikle TRT ekranlarında kara tahta daha sonra da Fox TV ekranlarında tozluyaka gibi diziler lise hayatına yönelik yaz dizileri olarak dikkat çekmişti. Her iki diziye benzeyen hatta kardeşlerim dizisini de anımsatan duy Beni dizisi diğer diziler arasından sıyrılıp yüksek reyting oranlarına ulaşamadı. Bunun en büyük nedeni ise zaten benzer yapımların şu anda yayında olması gösterilebilir. Zaten olan, izlenen tutulan dizilerin yerine benzerlerinin ekrana gelmesi izleyicilerin pek hoşuna gitmiyor. Hatırlarsanız bir arada doktor dizileri ayyuka çıkmış mucize doktor tutulduktan sonra Hekimoğlu gibi birçok dizi hastane ve doktor ekseninde yayın yapmaya başlamış ancak mucize doktor kadar tutulmamıştı.

Duy Beni dizisi hakkında yorum ve görüşler

Her ne kadar Duy Beni dizisi hakkında ilk haftalardaki düşük reytingler sonrasında olumsuz yorum ve görüşler olsa da biz ilerleyen haftalarda dizinin daha yüksek reytinglere çıkabileceğini düşünüyoruz. Sizler de Duy Beni dizisi hakkında yorum ve görüşleriniz varsa lütfen aşağıdaki yorum kısmına yazınız. Duy Beni dizisi oyuncu kadrosu hakkında merak ettiklerinizi sayfamızdan görebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. SWEden dedi ki:

  One of the best Turkish series I have watched. I strongly believe that there should be a season 2 of Duy Beni because the last episode left the viewers on a hanging thread where many viewers are probably curious about what will happen. Thus, it is not possible to say that the series is not interesting, because it really is. I also think that the producers did well to show how young people can be, that is, how the rich kids see themselves in contrast to the poor ones. I can say that the series has a good message.

  1. Yönetici dedi ki:

   TR: İzlediğim en iyi Türk dizilerinden biri. Duy Beni’nin 2. sezonunun olması gerektiğine şiddetle inanıyorum çünkü son bölüm izleyicileri birçok izleyicinin muhtemelen ne olacağını merak ettiği bir ipte bıraktı. Dolayısıyla dizinin ilgi çekici olmadığını söylemek mümkün değil, çünkü gerçekten öyle. Ayrıca yapımcıların gençlerin nasıl olabileceğini, yani zengin çocukların kendilerini fakirlerin aksine nasıl gördüklerini göstermede iyi yaptıklarını düşünüyorum. Serinin güzel bir mesajı olduğunu söyleyebilirim.

 2. Guli dedi ki:

  Çok guzel gidiyo bence bitmesini istemiyorum

 3. Germiona dedi ki:

  Ben bu diziyi çok sevdim. Lütfän final olmasin. Her bölümi merakla bekliyorum, sanki perşembeyi iple çekiyorum. Bu arada Kanatla & Ekimi çok çok sevdim.

 4. Perwana dedi ki:

  Dizi cok guzel ben bu diziyi cok ama cok seviyorum lutfeeeeeeeeeeeen final olmasin

 5. bir hayran💖 dedi ki:

  duy beni dizisi bir haryka cok sewiyorum lutfen finel olmasyn her persembe heyjanla bekledigim dizi benimle berebar aylemde seyrediyor duy benini cok guzel bi diziymiş diyiyorlar we lutfen begeni saŷylary jitdiye alyn lutfen lutfen yonetmen abi rabiya we caner abi sizleri cok sewiyorum burdan saygylar we sewgiler💖💖💖

  1. Zuleyha dedi ki:

   Duy beni dizi bitmesin ben coook sewdim ne olur dewam edsin

 6. Moonlight dedi ki:

  Dizi devam etmeli.

 7. duyyy bennni dedi ki:

  elit dizisi ne korku filmimi bu arada güzel film bence duy beni

 8. Anonim dedi ki:

  Duy beni yi izleyelim

 9. Bir Hayran dedi ki:

  Lutfen sezon finaller gelsin. Cok iyi dizi, begenmeyenlerde sizleri zorla izleten insan yok ister izleyin ister izlemeyin. Ama ben cok sevdim 😍😍

 10. HG dedi ki:

  Çok berbat bir dizi böyle zorbalık hiç bir yerde yok.Elite dizisine benzemeye çalışmış sonra ehh türkler işte dedirtecek kadar saçmalıklarla donatılmış zorbalığın sınırı aşılmış zengin fakir konulu berbat bir dizi.Kardeşlerim bu dizinin yanında çizgi film kaldı.

  1. drovholich dedi ki:

   Evet Ispan sureç dizisi olan “Elite” dizisine çok benziyor

  2. Perwana dedi ki:

   HG eger dizi berbat olsa neden izliyorsun sanki izlemeye zorluyorlar

  3. Perwana dedi ki:

   HG eger dizi berbat olsa neden izliyorsun sanki izlemeye zorluyorlar seni

 11. Anonim dedi ki:

  Ben duy beni dizisini cok sevdim gelecek bolumune sabirsizlikla bekliyorum

 12. Ayše dedi ki:

  Cok gūzel dızı ama bıraz yorucu

 13. hezret dedi ki:

  evet cok guzel dizi

 14. Gulbahar dedi ki:

  Bence cok guzel bir dizi boyle devam edin bizimkiler begendi her kese tavsiye edecegim