Dokuz Oğuz Dizisinin Konusu Hikayesi Ne Anlatıyor?

25.12.2022
963

Dokuz Oğuz dizisinin konusu, hikayesi ve neyi anlattığını sizlerle paylaşacağız. Yönetmen koltuğunda Cem Akyoldaş’ın oturduğu Dokuz Oğuz dizisinin yapımcılığını ise Gold Film üstlenmiştir. Dokuz Oğuz dizisi Fox Tv ekranlarında yayınlanacaktır. İzleyiciler yönetmen koltuğunda Cem Akyoldaş’ın oturduğu Dokuz Oğuz dizisinin konusunu da merak etti. Bizlerde bu nedenle araştırdık. Bundan dolayı da Dokuz Oğuz dizisinin konusu, hikayesi ve neyi anlattığını sizlerle paylaşacağız.

Dokuz Oğuz Dizisinin Konusu

Dokuz Oğuz Dizisinin Konusu Hikayesi NeBaşrolünde Kubilay Aka, Deniz Işın ve Yasemin Allen’in yer aldığı Dokuz Oğuz dizisi Fox Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkacaktır. “Türk Dünyası Acil Müdale Timi“ni kurmak için çalışan Albay Tomris (Yasemin Allen) Toprak, seçkin askerlerin bulunduğu Oğuz Timi’ni kuracaktır. Tim dünyanın her yanında zulme uğrayan Türkler için mücadele edecektir. Bu tim zamanla, Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği haline gelecektir. Dokuz Oğuz dizisinde Türkler için mücadele eden Oğuz Timi’nin hikayesini konu edinilmektedir.

Doğuz Oğuz Dizisinin Özeti ve Hikayesi

Dizinin başrol oyuncularından biri olan Yasemin Allen, Tomris Albay karakterini canlandıracaktır. Tomris Albay, Türkler için mücadele eden bir tim kurmak istemektedir. Bu timi uzun uğraşlar sonucu kuracaktır. Dünyanın dört bir yanında zulme uğrayan Türkler için mücadele eden tim daha sonra, Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği haline gelecektir. En seçkin askerlerin yer aldığı Oğuz Timi’nin göreve başlamasıyla dünyadaki hiçbir Türk yalnız kalmayacaktır.Dokuz Oğuz Dizisi ne anlatıyor Konusu özeti

Doğuz Oğuz Dizisi Ne Anlatıyor?

Hareketli ve bol aksiyonlu bir dizi olan Dokuz Oğuz dizisi Fox Tv’de yayınlanacaktır. Dokuz Oğuz dizisinde; Karanlık (Kubilay Aka) lakabıyla anılan Komutan Batur’un sözleşmeli Er Okan ve Yaşar’ı da aldığı dokuz kişilik gizli özel harekat timi, Türkiye dışında yaşayan Türk kökenli insanları çevredeki tehditlerden korumak ve onları zulümden kurtarmak üzere harekete geçecektir. Bu timin kurulmasıyla hiç bir Türk yalnız kalmayacaktır ve dizide de bu timin yaşadıkları mücadeleler anlatacaktır.

Albay Tomris Toprak; “Türk Dünyası Acil Müdale Timi“ni kurmak için titizlikle çalışmalarını sürdürmüş ve en seçkin askerlerden oluşan Oğuz Timi’ni kurmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği olan bu birlik, dünyanın her noktasında kıyıma, zulme uğrayan Türkler için mücadele edecektir. Tim komutanı Türk Silahlı Kuvvetlerinin en yetenekli ve en cesur subaylarından biri olan Yüzbaşı Batur Karanlık ve onun isteğiyle “Oğuz Timi”ne kabul edilen Sözleşmeli Erler; Okan Demirkır ve Yaşar Kayatürk, Teğmen Yiğit Toygar, Astsubaylar; Ercan Korkut, Umay Çolpan, Timur Gökay ve Boran Delideniz yemin ederek göreve başlarlar. Oğuz Timi’nin göreve başlamasıyla artık dünyada hiçbir Türk kimsesiz değildir…

Dokuz Oğuz dizisinin konusu, hikayesi ve neyi anlattığını sizlerle paylaştık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri, görüş ve düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yazar mısın?