Doktor House Uyarlaması Yeni Dizi Geliyor, İşte Oyuncu Bilgileri

YERLİ “DOKTOR HOUSE” YAKINDA GELİYOR

“Doktor House”un konusu nedir? : Son yıllarda ülkemizde birçok yabancı dizinin yerli versiyonları çekildi ve oldukça iyi reyting sonuçları yakalıyorlar. Bugün size 2004 yılında Amerika’da yayınlanan Hastane Dizisi Doktor House’u tanıtacağız. İlerleyen dönemlerde Kanal D ekranlarında olacak dizinin Amerika versiyonunda bulaşıcı hastalıklar konusunda uzman Doktor Gregory House ve üç kişilik ekibinin hastanede başlarından geçen olaylar anlatılmaktadır. Dizi TV dünyasının Nobel’i sayılan Humanitas Prize’in ile Altın Küre ve Emmy ödüllerini kazanmış ödüllü bir dizi aynı zamanda. Bu yönüyle bakıldığında yayınlandığı günden itibaren ses getiren FOX’un medikal dizisi “Mucize Doktor”a güçlü bir rakip olarak ekranlardaki yerini alacağını düşünüyoruz. “Doktor House”un Türkiye haklarını alan “Karga Seven Türkiye” şirketi satın almıştır.

Doktor House Uyarlaması Yeni Dizi GeliyorDoktor House nasıl bir doktor

BBC’de gösterilen en iyi komedi programı “A Bit Of Fry And Laurie”de başarılı oyunculuk sergileyen Hugh Laurie “Doktor Gregory House”u canlandırıyor. Dizinin senaristleri birçok zıt karakteri üzerinde barındıran bir doktor karşımıza çıkarmayı başarmışlar. Doktorumuz başarılı operasyonlara imza atan ancak fazla risk alan, asosyal, zeki, idealist, huysuz ve ukala gibi birçok özelliği üzerinde barındıran; tıptan felsefeye, dinden sosyolojiye ve tarihe kadar kendisini birçok alanda yetiştirmiş bir doktordur. Karşımızda dahi bir doktor var, hata yapsa bile her zaman haklıdır.

Doktor House’ karakterini kim canlandıracak?

“Doktor House” karakterini canlandıracak oyuncu için Timuçin Esen, Haluk Bilginer ve Halit Ergenç arasından Timuçin Esen üzerinde karara varılmış görünüyor. “Müslüm” filmindeki performansıyla izleyicileri gözyaşına boğan Esen deha doktoru canlandıracak.

Timucin Esen Doktor House UyarlamasındaTimucin Esen Doktor House Uyarlamasında: Timüçin ESEN KİMDİR

Adana doğumlu sanatçı 45 yaşındadır. “Hırsız Polis” dizisinde hırsız olan Mavi’ye olan aşkıyla gönüllere taht kurmuş polis memuru Çınar olarak oynadı. Gönül Yarası filminin Halil’i aynı zamanda. Bu rolüyle SİYAD (Sinema Yazarları Derneği)’da ve 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En iyi Yardımcı Erkek oyuncu ödülünü kazandı. Sanatçının daha kazandığı bir çok ödül var. Uzun yıllar yurt dışında mesleğiyle ilgili eğitim de almıştır.

Timuçin Esen Ankara Ted Koleji mezunu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne geçmiş, İtalya ve ABD’de de tiyatro eğitimi almıştır. Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema – yönetmenlik üzerine master yapmıştır. Ayrıca ABD’deki ünlü oyuncu koçu Larry Moss’un öğrencilerinden biridir. Sanatçının aynı zamanda bir müzisyen olup Mayhoş adında bir de albümü var. Galip Derviş dizisinin jenerik müziğini de seslendirmiştir. Timuçin Esen iki çocuklu bir aile babasıdır.

Aytaç Şaşmaz Kimdir?

Aytaç Şaşmaz 1994 yılında İstanbul’da doğdu. Aytaç Şaşmaz aynı zamanda oyuncu İsmail Ege Şaşmaz’ın kardeşidir. Aytaç Şaşmaz’ın ilk oyunculuk deneyimi 2017 yılında rol aldığı Kötü Çocuk isimli sinema filmidir. Star Tv ekranlarında yayınlanan Söz dizisinde rol alan yakışıklı oyuncu yeni dizi projesi de Dr. House oldu. Dr. House dizisi uyarlama ismi Hekimoğlu olacağı söyleniyor. Aytaç Şaşmaz reklam filmlerinde de rol alıyor. Oyuncunun instagram hesabı; https://www.instagram.com/aytacsasmaz/

Doktor House Uyarlaması Yeni Dizi Geliyor, İşte Oyuncu Bilgilerini burada sizlere yazmaya devam edeceğiz. Dizinin adı belli olunca buraya yazarak sizlere sunacağız detaylıca. Şimdilik Hoşçakalın..

Not: Mucize doktor dizisinden sonra başka bir doktor dizisinin kısa zamanda tutacağına ihtimal vermiyoruz. Ancak kısa süreli bir deneyim olarak izleyiciye sunulacak bir Doktor House Uyarlaması dizi gelebilir. Timuçin Esen ve diğer oyuncuları izleyip göreceğiz.

Etiketler