Dizi Sektörü Sezonu Kapattı, 2021 de Devam Edecek Diziler

Bu konuda 2021 de Devam Edecek Diziler hakkında yazacağız. 2020 sezonunun ilk aylarında ortaya çıkan Corona virüsü nedeniyle hem dünya hem de ülkemizde bütün alanlarda olduğu gibi dizi sektöründe de büyük bir duraksama yaşandı. Birçok dizi çekimlerine ara vermek zorunda kaldı. Ülkede bankacılık sektöründen eğitime özel sektörden tarıma kadar bütün alanlarda Covid 19 virüsünün olumsuz etkisi hissedildi. Hem resmi kurumların hem de vatandaşların gayretiyle evde kal kampanyaları başlatıldı. 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı uygulanırken bazı il ve ilçelerde karantina uygulamasına geçildi. Tüm bunlar olurken dizi sektörü de corona virüsten çok etkilendi. Bu konuda yazımız: Koronavirüs Dizileri Nasıl etkiledi?

Dizi Sektörü Sezonu Kapattı..

Dizi sektörü de bu olumsuzluklardan payını aldı. Birçok dizi çekimlerine ara verirken zor koşullarda yoluna devam etmek isteyen diziler virüsün olumsuz etkilerinden dolayı ara vermek zorunda kaldı. Birçok dizi aynı anda ara vermek ve setlerini tatil etmek zorunda kalınca televizyon ekranında merak edilen sorular ardarda gelmeye başladı.Hangi diziler 2021 de Devam Edecek

Dizilerin yeni bölümü neden yok diziler niçin yayınlanmıyor gibi sorular izleyicinin merak ettiği başlıca başlıklar oldu. Ancak izleyiciler az çok virüsün olumsuz etkisinden dolayı çekimlerin durduğunun farkında. Okulların nisan sonuna kadar tatil edilmesi ve her geçen gün Corona virüsüne etkisinin görülmesi dizilerinde uzun süre çekilmeyeceğini gösteriyor. Büyük ihtimalle televizyondaki diziler bu sezonu (2020) kapattı. Yeni bölümler ekrana gelmeyecek. Peki bu durum ne zamana kadar sürecek?

2020 – 2021 de Devam Edecek Diziler

Dizi setlerindeki çalışmanın kesinlikle Corona virüsüne etkisi ortadan kalkana kadar başlamayacağı aşikar. Çünkü virüs çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve bu bütün insanları korkutuyor. Dizilerin oyuncuları da para kazanalım derken sağlıklarından olmak ve yapılan testlerinin pozitif çıkmasından korkuyorlar. Sağlık her şeyin başında geldiği için bir süre dizilerin çekimleri durdu ancak Nisan ayının sonuna kadar diziler çekimlerine başlayamazsa zaten Mayıs ayında da Ramazan ayında oruç başladığı için dizilerin yeniden çekilmesi oldukça zor görünüyor. Bizim tahminlerinize göre bu sezon diziler için kapandı. Çünkü virüsün etkileri azalsa bile tamamen ortadan kalkması ve endişeli insanların rahat bir şekilde işlerine dönmesi oldukça uzun bir zaman alacak. Bu nedenle dizilerin 2020 Eylül ayına kadar yeniden ekrana gelmesini beklemiyoruz.

Diziler Ne Zaman Yeniden Ekrana Dönecek?

Tahminlerinize göre diziler 2020’de ancak Eylül ayına hazır olacak ve 2020/2021 sezonu diziler kaldığı yerden devam edecek. Bu nedenle artık 2020 yılından ziyade 2021 yılında hangi diziler olacak hangileri ayakta kalabilecek ya da kadrosunu dağıtmadan hangi diziler yoluna devam edebilecek bunları konuşmak daha doğru olacak. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada diziler ve filmler durmuş durumda. Dizi ve film setlerinin yeniden çalışmaya başlaması da Corona virüsünün tamamen etkisini yitirmesiyle olacak. Bu nedenle 2020 yılından umudunu kesen yapımcılar 2020-2021 sezonu için çalışmalarına sessizce başladılar. Peki asıl merak edilen soru şu 2020/2021 sezonunda hangi diziler devam edecek?

2020-2021 sezonu Devam Edecek Diziler2020 – 2021 Sezonu Devam Edecek Olan Haftalık Diziler

PAZARTESİ DİZİLERİ

2020/2021 sezonunda devam edecek dizileri genel olarak şu şekilde özetleyebiliriz: Pazartesi günü Show TV’de yayınlanan Çukur dizisi almış olduğu yüksek reytingler ile yoluna devam edecektir. Star TV’de yayınlanan Sefirin kızı dizisi de oldukça yüksek reytinglere sahip olduğu için 2020-2021 sezonunda kaldığı yerden devam edecek. Yine pazartesi günleri yayınlanan Fox TV dizisi Yasak elma almış olduğu yüksek reytingler ile kesinlikle gelecek sezonda yoluna devam edecek. Zalim İstanbul dizisi ise final yapacak, ekrana veda edecek.

SALI DİZİLERİ

Salı günleri yayınlanan dizilerdeki durum ise şöyle: ATV ekranlarında salı günü yayınlanan Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisi 2020-2021 sezonunda kaldığı yerden devam edecek. Show TV ekranlarında başlayan Ramo isimli dizi ise almış olduğu yüksek reytingli izlenme oranları ile kesinlikle 2021 yılında da yoluna devam edecek. Kanal d’de ekrana gelen Hekimoğlu dizisi de salı günlerinin yüksek reytingli dizilerinden birisi. Muhtemelen o da yoluna devam edecektir. Fox TV ekranlarında başlayan ve oldukça yüksek reyting oranları ile dikkat çeken Baraj dizisi de 2020-2021 sezonunda devam edecek diğer bir dizi olacak. Tutunamayanlar dizisi ise düşük reyting aldığı için final yapması bekleniyor.

ÇARŞAMBA DİZİLERİ

Çarşamba günü ekrana gelen dizilerden Kuruluş Osman dizisi 2021’de kesinlikle yoluna devam edecektir. TV8 ekranlarında yayınlanan Doğduğun ev Kaderindir dizisi de almış olduğu yüksek reytingli nedeniyle 2020-2021 sezonunda devam edecek bir diğer dizidir. Fox TV ekranlarında çarşamba günü yayınlanan Öğretmen dizisi de almış olduğu yüksek reytingler nedeniyle 2021’de de devam edecek bir diğer dizi. TRT ekranlarında ki Benim Adım Melek dizisi de almış olduğu reyting oranları ile yeni sezonda devam edeceğinin sinyallerini veriyor. İşte 2021 de Perşembe Devam Edecek Dizilerin Bilgileri:

PERŞEMBE DİZİLERİ

Ekranın en zorlu günlerinden birisi olan Perşembe günü yayınlanan dizilerden Bir Zamanlar Çukurova ve Mucize Doktor dizileri başa baş bir mücadele göstermekte ve 2020-2021 sezonunda her iki dizinin de devam etmesi kesinleşmiş durumda. Kanal D ekranlarında Perşembe yayınlanması beklenen Yeni Hayat dizisinin de ilk bölümleri hazır olmasına rağmen Corona virüs nedeniyle dizi ertelendi ve tanıtım fragmanlarında yakında diye not düşünülmeye başlandı. Yeni Hayat dizisi belki de bir yaz dizisi olarak karşımıza çıkacak.

CUMA DİZİLERİ

Cuma günü yayınlanan diziler den Kanal D ekranlarındaki Arka Sokaklar dizisinin düşmeyen reytingleri kesinlikle yeni sezonda da devam edeceğini gösteriyor. Atv’de cuma günü yayınlanan Hercai dizisi de yoluna devam edecek diğer bir dizi. 2020-2021 sezonunda cuma günü yayınlanan Payitaht Abdülhamid isimli dizi devam edecek mi yoksa final mi yapacak ilerleyen bölümler bunu kesinleştirecek.

CUMARTESİ DİZİLERİ

Cumartesi ekrana gelen dizilerden Kuzey Yıldızı almış olduğu yüksek reytingler ile 2020-2021 sezonunda da devam edeceğinin garantisini aldı. Yine cumartesi günü yayınlanan Zümrüdü Anka dizisi izlenme oranlarındaki yüksek pay nedeniyle 2021’de de devam edeceğini garantiledi. Kanal D ekranlarında yayınlanan cumartesi dizisi Hizmetçiler ise düşük reyting oranları ile büyük ihtimal final yaparak ekrana veda edecek. Kalk Gidelim dizisinin ise akıbeti şimdilik belirsiz. 2021 de Pazar Devam Edecek Diziler:

PAZAR DİZİLERİ

Pazar günü yayınlanan dizilerden Fox TV’deki Savaşçı dizisi yıllardır düşmeyen reyting oranları ile 2020/2021 yılında da devam edeceğini söyleyebiliriz. ATV ekranlarında yayınlanan Gel Dese Aşk isimli dizi ise çok fazla eleştiriye maruz kaldı ve yayınlanan sahneleri büyük tepki aldı. Reyting oranları da çok yüksek olmayan gel dese aşk dizisinin final yapmasını ve ekrana veda etmesini bekliyoruz. Pazar günü Star TV ekranlarında yayınlanan Güvercin isimli dizi ise hem uzun süre ara vermesi hem de hızla düşen reytingler nedeniyle final yapacak gibi görünüyor. Pazar günü TRT ekranlarında yayınlanan Şampiyon dizisi ise 35. bölümde final yapacağını daha önce duyurmuştu. Ancak şampiyon dizisi uzun süre ara verince yeni sezonda da kaldığı yerden devam eder mi şimdilik bilinmiyor.

2021 de Devam Edecek Diziler2020 – 2021 Sezonu Günlük Diziler Devam Edecek mi?

Bu haftalık dizilerin dışında Atv de yayınlanan beni bırakma dizisi, Kanal 7 de ekrana gelen Yemin ve Emanet dizisi, Beyaz Tv de Baharı Beklerken dizisi, Trt1 de yayınlanan İncir Ağacı ve Seksenler gibi günlük dizilerin yoluna devam edip etmeyeceği 2020/2021 sezonunda final mi yapacak yoksa kaldıkları yerden devam mı edecekler bu konuda belirsizlikler devam ediyor. Ancak genel bir ifade ile tüm diziler için şunu söyleyebiliriz. Eğer ülkemizdeki ve dünyadaki Corona virüsü olumsuz etkileri kısa sürede azalacak ve bitecek olursa dizi sektörü de kaldığı yerden devam edecektir. Ancak özellikle günlük olarak yayınlanan diziler uzun süre bir arada kalmayı ve meşakkatli bir çekim ortamı gerektirdiği için yapımcılar tarafından olumsuz algılandı ve uzun süre ara verildi. Bu da birçok dizinin dağılmasına oyuncuların farklı projelere imza atmasına neden olabilir. Tüm bu konuları zamanla daha net bir şekilde görüyor olacağız.

Dizi Sektörü Sezonu Kapattı, 2021 de Devam Edecek Diziler konusuna yazacaklarımız şimdilik bu kadar. Sizler de yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilir dizilerin 2020-2021 sezonunda devam etmesi ve Corona virüsü etkileri hakkında yorum ve görüşünüzü aşağıya yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dileriz… Merak edenler için 2021 de devam etmesi kesinleşen diziler konumuz burada >>  2020-2021 Sezonu Devam Edecek Olan Diziler

Yorum yaz

5 Yorum

  1. Avatar AŞIRI GÜZEL ARKA SOKAKLAR ERLER FİLMİ

    ARKA SOKAKLAR EN UZUN SOLUKLU DİZİ ÖDÜL ALDI REYTİNG REKORTMEN DİZİ BİTMEYEN DİZİ OLMUŞTUR ARKA SOKAKLAR

  2. bir tek dizi istiyorum oda devam etsin
    Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
    zaten 2025 yilina kadar devam INSHALLAH

Etiketler