Divanı Lügatit Türkteki Balu Balu ne için kullanılır? Efsane Fıkra Bilmece Ninni

Divanı Lügatit Türkteki Balu Balu ne için kullanılır? Efsane Fıkra Bilmece Ninni  Doğru Cevap Ninni olacaktı. Balu balu Ninni demektir.23 Aralı kim milyoner olmak ister sorusu

Kenan Ülkesi Kenan Diyarı Nerededir? Magrip Yakın Doğu Yakındağu Mısır için Kullanılır. MAğrip ülkeleri ise Afrikanın batısıdır. Fas gibi Doğru yanıt Yakın doğu ülkelerinden olan Mısır ve Filistin gibi ülkeler kastedilir. Kenan Ülkesi Mısıra yakın bir yerdir ve Yakın doğu denilen alandır..

Yarışmaya İzmir Bergama’dan katılan ve bir çocuk annesi olan Bihter Turan, Gazi Üniversitesi Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü mezunu. 22 yıl moda tasarım öğretmeni olarak çalıştıktan sonra şu anda Bergama Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda yönetici olarak çalışma hayatına devam eden Bihter Hanım, yarışmada ikinci baraj sorusuna kadar gelebilmeyi hedefliyor.
23 Aralı kkim milyoner olmak ister Bihter Turan
37 yaşında olan ve yarışmaya Muğla Bodrum’dan katılan Nihal Şen, takı tasarım ve aksesuar işiyle uğraşıyor. Yarışmada 60.000 TL kazanmayı hedefleyen Nihal Hanım, hedefine ulaşması durumunda, bu parayla takı tasarım mağazası açmak istediğini söylüyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 28 yaşındaki Mehmet Mete, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. Okuduğu bölümde çalışmayı tercih etmeyen Mehmet Bey, son sınıf öğrencisiyken kuzeniyle birlikte küçük bir hamburgerci dükkânı açmış. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi Gastronomi Bölümünde okuyan Mehmet Bey, ödül kazanması durumunda, bir de dondurmacı açmak istediğini söylüyor.

Aslen İzmirli olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 31 yaşındaki Esin Öğünç, Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamış. Sekiz yıl farklı firmaların satış ve pazarlama departmanlarında çalışan Esin Hanım, şu anda çok uluslu bir şirkette pazarlama müdürü olarak çalışıyor. Esin Hanım, yarışmada 125.000 TL değerindeki ödülü kazanmayı hedefliyor.

1965 doğumlu Meltem Meliha Özdemir Yardımcı, on yedi yaşındaki oğlunun başvurusu üzerine yarışmaya katılıyor. Annesi, babası ve oğluyla birlikte yaşayan Meltem Hanım, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümünü bitirmiş. Hava Harp Okulunda ve Gülhane Askerî Tıp Akademisinde subay eğitmen olarak çalışmış olan Meltem Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayı oğlunun eğitim masrafları için kullanmak istediğini söylüyor.

Evli ve on iki yaşında bir çocuk annesi olan Gizem Korur, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Yirmi yıl çok uluslu bir şirkette üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra ailesine zaman ayırmak için işinden ayrılan Gizem Hanım, şu anda bazı firmalara danışmanlık hizmeti veriyor.

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olan Fırat Yıldız, doğma büyüme Ankaralı. Boş zamanlarında opera ve tiyatroyla ilgilenen Fırat Bey, yarışmada ödül kazanırsa bu parayı eğitim hayatı için kullanmayı planlıyor.
Adana’da ailesiyle birlikte yaşayan 28 yaşındaki İpek Çelik, İnönü Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunu. Adana’da düğün organizasyonları yapan ve bir süredir çalışma hayatına ara vermiş İpek Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı epilepsi hastası olan kardeşinin hastane masraflarını karşılamak için kullanmak istiyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 50 yaşındaki Nazmiye Banu Keskin, evli ve bir çocuk annesi. Uzun yıllar estetisyenlik yapan, şu anda özel bir şirkette satış pazarlama bölümünde yarı zamanlı olarak çalışan Banu Hanım, yarışmada 30.000 TL kazanmak istediğini söylüyor.

Etiketler