Demet Ve Alişan Programına Gelen Esin Övet Kimdir?

Bu konumuzda Demet Ve Alişan Programına yeni sunucu olarak gelen Esin Övet kimdir? Hangi okuldan mezundur? Daha önce hangi işlerle uğraşmıştır? Yeni projesi nedir? İlişki durumu nedir? Daha önce yazdığı kitabın ismi nedir? Sosyal medya medya hesabı kullanıyor mu? gibi sorularınıza yanıt bulacağız.Demet Ve Alişan Programına Gelen Esin Övet Kimdir?

Demet Ve Alişan Programına Gelen Esin Övet Kimdir?

Esin Övet 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimine Makine Ressamlığı bölümüne 1995 yılında başlamıştır fakat okulu bırakarak Sabah Gazetesinde  magazin haberciliği yapmaya başlamıştır. Yaptığı ilk haber Türkan Şoray, Nazan Şoray ve Esin Afşar’ın Ulus’ta bir okula ağaç dikmesi olayı idi.

a 2

Sabah Gazetesi’ndeki işini bırakıp yurt dışına taşınmayı planladığı günlerde Star Gazetesi’nden gelen önemli bir teklik ile yurt dışına taşınma hayalini iptal etmiş ve Star Gazetesi’nde çalışmaya devam etmiştir. Ancak Star Gazatesi’nde yalnızca 9  ay çalıştıktan sonra tekrar Sabah Gazetesine köşe yazarı olarak dönüş yapmıştır. 2002 yılına dek Sabah Gazetesi’nde köşe yazarı olarak mesleğinin devam ettirmiştir.

 Esin Övet Hangi Tv Programlarında Yer Aldı

2002 yılından sonra Habertürk Gazetesinde Esit Övet Unisex ismini verdiği köşesinde bir süre daha köşe yazarlığına devam etmiştir. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda Habertürk kanalında yayınlanmış olan HT Masa programında da bir süre yer almıştır.

b 2

Magazin gazetecisi olan Esin Övet, mesleğe başlamış olduğu 1995 yılından bu tarafa renkli İstanbul’ gecelerinin adeta gözü kulağı olmuştur. Gözlemlediği ve duyduğu haberleri 2013 yılında kaleme almayı düşünmüş ve Siz Uyurken isimli ilk kitabını yazmıştır.

Demet Ve Alişan Esin Övet Bilgileri

Beyaz Tv’de  Söylemezsem Olmaz programını Oya Aydoğan, Mert Öğün ve Gizem Hatipoğlu ile birlikte sunuculuk görevini üstlenmiştir.  28 Haziran 2014 yılında Beyaz Tv ile de ilişkisini kesmiştir.

Demet Ve Alişan Yeni Sunucusu Esin Övet

c 2

Günümüzde ise yapımcılığını Global Medya’nın üstlendiği sunuculuğunu ise Demet Akalın ve Alişan’ın paylaştığı Star Tv de hafta iç yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah isimli gündüz kuşağı programına Esin Övet magazin yorumcusu olarak dahil oldu.

Esin Övet Evli Mi?

Sanat ve klip yönetmeni olan Sedat Doğan ile evli idi fakat 2009 yılında yollarını ayırmışlardır.

d 2

Esin Övet Resmi Sosyal Medya Hesabı

Esin Övet’in resmi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Anlaşılan o ki gazetecimiz özel hayatını sosyal medya da paylaşmayı pek sevmiyor.

Etiketler