Çukur Çizgili Kenan Kimdir? Gerçek Adı Ne?

23.09.2019
761

Çukur Dizisi Show Tv ekranlarında 3 sezondur heyecanla izleniyor ve reytinglerden hiç düşmüyor.  16 Eylülde 3.sezonuna başlayan Çukurda özellikle de Cumali ve Vartolunun hapiste oluşu, Yamaç’ın aklını oynatması, İdris babanın ölümü izleyicileri oldukça üzdü.

Bu durum neticesinde Çukur da başıboş kalmış ve eski dostlar da düşman olmuştur. Bunlardan birisi de Çizgili Kenan’dır. Çizgili Kenan “Öküz öldü ortaklık bitti” diyerek Koçovalıların yokluğunda haraca bağlamıştır. Çukurda Çizgili Kenan karakterini canlandıran oyuncu Hayati Akbaş‘tır.

Hayati Akbaş kimdir? 1977 yılında dünyaya gelen Hayati Akbaş, ABD’de oyunculuk eğitimi almıştır. ABD’de bulunduğu süreçte çok sayıda belgesel çekimi ve reklam filmlerinde yer alan Hayati Akbaş burada çeşitli yabancı filmlerde rol almıştır. Ünlü oyuncu son olarak 2016 yılında Kanıt Ateş Üstünde dizisinde rol almıştı. Çukur dizisinde sadece 2 bölüm aktif olan Çizgili Kenan 30 Eylül bölümünde hamam sahnesinde Cumali tarafından boynuzlandı.

Medet de bu durumu gider ve hapishanedeki Cumali’ye anlatır. Babasının ölümü üzerine çılgına dönen Cumali bunları da duydukça hesap sormak için sabırsızlanır. Önümüzdeki bölümlerde Çukura yeni gelen karakterler ile ortalık iyice karışacak gibi.Ebu Kaysar, Çizgili Kenan, Efsun, Azer ve daha niceleri bu sezon koçovalı kardeşlerin düşmanı olacaktır.

Ayrıca Çizgili Kenan’ın kardeşi Ahmet de Cumali ile aynı koğuşta kalmaktadır. Cumali hapse girdiğinden beri Azer’in adamları ile savaşırken şimdi de Çizgili Kenan ve koğuşundaki Ahmet ile karşı karşıya gelecektir.

Çukur Dizisinde Çizgili Kenan karakterine can veren oyuncumuzun gerçek ismine henüz ulaşamadık. Zira ünlü bir isim olmayan Çizgili Kenan karakterinin Çukur da uzun süreli bir rolü olacağını düşünmüyoruz. Sizler Çizgili Kenan karakteri ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Çukur Çizgili Kenan Kimdir? Gerçek Adı Ne? konusunda şimdilik yazacaklarımız bu kadar, Çukur dizisine yeni sezonda giren yeni bir çok oyuncu var, bunlardan birisi olan Çizgili Kenan olarak bilinen ve dizide kısa süreli oyunculardan birisi olan Çizgili Kenan büyük ihtimalle ilerleyen bölümlerde ölerek diziye veda edecek. Ancak son dönemde etkili karakterler bulamayan Çukur dizisinin geleceği sorgulanmaya başladı. Damla Sönmez ve Hazal Subaşı gibi oyuncular ile Akın Koçovalı karakterini canlandıran Burak Dakak gibi oyuncular Çukuru ne kadar ileri taşıyabilir şimdilik belirsiz.

Pazartesi günleri Çukur dizisi önemli bir rakip bulamasa da Yasak Elma ve Çocuk gibi dizilerin yüksek rekabet yaratmadığı bir ortamda Çizgili Kenan gibi oyuncularla çok iyi bir gelecek beklemiyor Çukur dizisini. Bu yüzden biran evvel hakikatli oyuncuların diziye girip etki yaratacak karakterleri oynaması gerekiyor. Yoksa Burak Dakak gibi oyuncular ön planda kalırsa Çukur çoluk çocuğun eline düşmüş olacak. Bu eleştirimizi de buradan belirtmiş olalım.

Çizgili Kenan’ın Öküz öldü ortaklık bitti sözlerini Cumali’ye anlatan Medet aslında bilmeden Çukurda olup biteni de özetlemiştir. Artık Cumali için tek hedef haline gelen Çizgili Kenan karakteri çok yaşamayacak burası kesin. Ancak İdris babanın ölümünün fırsat bilip eski anlaşmaları yok sayması da affedilir bir şey değil zaten. Yani lafın özeti Çizgili Kenan Cumali’nin hedefindeki isimdir ve ilk ölecek karakterlerden birisidir.

YORUMLAR - GÖRÜŞLER

  1. A dedi ki:

    Filmi çoluk çocuğun eline bıraktınız, sanki okul müsameresi izliyoruz, film zaten kalitesiz bir filmdi, şimdi dahada beter oldu, izleyici gençler bu çoluk çocuk profili benimser sokak it koptuktan geçilmez artık. Toplum düşmanlığı yapıyorsunuz.

  2. Samet DEMİRTOSUN dedi ki:

    Kesinlikle yapılan yorumlara büyük oranda katılıyorum. Hele ki şu Akın karakterine biçilen rol ve oturtulmaya çalışılan karakter çok sırıtıyor…hatta 3 beden ağır kalıyor karakter…iki tokatta yere serilecek çelimsiz bir tipte bu ağır abilik fazla sırıtıyor. Her çocuğun kıçında bir silah bulundurulması yetmezmiş gibi şimdi de çoluk çocuk kizlarin durumu bu…sonu geliyor sanırım dizinin… Çizgili Kenan karakteri benim de arkadaşımdir ve iyi bir insandır. Aynı zamanda başarılı da bir oyuncudur. Kanıt Ateş Üstünde ‘de birlikte birçok sahnemiz olmuştu.