Çarpışma Dizisi Neden Bitti Final Oldu Yeni Sezonda Geri Başlar mı?

Show tv de ekrana gelen Çarpışma Dizisi Neden Bitti erken Final Oldu Yeni Sezonda Geri Başlar mı? sorusuna yanıt arayacağız bu sayfada. Show TV ekranlarında perşembe akşamları yayınlanan çarpışma dizisi düşük seyreden reytinglerin ardından final kararı aldı ve mayıs ayının sonunda final yaparak ekrana veda edecek. Dizinin sevenleri çarpışma dizisi bitmesin yeni sezonda kaldığı yerden devam etsin gibi düşüncelerini sitemiz vasıtasıyla bütün sosyal medyada duyurmaları amacıyla bu sayfayı oluşturduk.

Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz, Mustafa Uğurlu, Merve Çağıran, Rojda Demirer gibi birçok ünlü oyuncuyu bir araya getiren çarpışma dizisi perşembe akşamları Show TV ekranlarında yayınlanıyor ve izleyiciye sunuluyordu. Ancak dizi başladığı günden beri bir türlü istenen reytingleri alamadı ve adeta bir hayal kırıklığı olarak kaldı. İzleyiciler çarpışma dizisinin neden bittiğini final yaptığını yeni sezonunda devam edip etmeyeceğini merak ediyorlar, bizde bu konuda tüm merak edilenleri yazmak istiyoruz.

Çarpışma Dizisi Neden Bitti Final Oldu

Çarpışma Dizisi Neden Bitti Final Oldu?

Çarpışma dizisi başladığı günden beri reytinglerini bir türlü yukarılara taşıyamadı. Almış olduğu 3 ve 4 oranındaki Total reytingleri yükseklere çıkaramayınca dizinin üzerinde kara bulutlar sürekli dolaşmaya başladı. Daha ilk haftalardan itibaren çarpışma dizisi bitecek mi erken final mi yapacak gibi sorular sürekli dillendirildi. Çarpışma dizisinin neden final yaptığı, niçin bittiğine en iyi cevap reytinglerde aldığı düşük sonuçlar olacaktır.

Çarpışma dizisi son reytingleriSon haftadan bir örnek vererek çarpışma dizisinin nasıl bir reyting aldığına örnek gösterelim: 9 Mayıs 2019 Perşembe akşamı Show TV’de ekrana gelen çarpışma dizisi almış olduğu 2.35 oranı ile ancak 27. sırada kendisine yer bulabildi. Bu kadar düşük reytinglere rağmen halen yayınlanması bile bir mucize. Show TV değil de başka bir kanal olsa Örneğin Kanal D bu reyting oranları ile çarpışma dizisini asla yayınlamazdı. Ancak Show TV elinde başka bir dizi bulunmadığı için düşük de olsa çarpışma dizisinin reyting oranlarına sabrediyor. Kısacası çarpışma dizisinin neden bittiği için final olduğuna en iyi örnek dizinin almış olduğu reyting oranları.

Çarpışma Dizisi yeni sezonda başlayacak mı

Çarpışma dizisinin reytingleri nasıl niçin izlenmedi tutulmadı?

Çarpışma dizisi son yılların en iddialı dizilerinden birisi olarak başladığı yayın hayatına reytinglerde yaşadığı hüsran ile devam etti. Kıvanç Tatlıtuğ denince tüm dizileri tutan, oldukça yüksek oranlara ulaşan bir başrol akla geliyor. Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz gibi oyuncuları da diziye dahil edince oldukça yüksek oranlara ulaşacak bir kadro olarak düşünebiliriz ancak reytingler hiç de öyle söylemiyor. Demek ki bu kadar ünlü ve oyunculuk becerisi yüksek oyuncuların bir arada olması yüksek reyting almaya yetmiyor. Dizinin son haftalardaki reyting sonuçları gerçekten de oldukça üzücü. Çarpışma gibi bir dizinin ilk 20 arasına girememesi de ayrı bir handikap. Mayıs ayının sonunda alınan düşük reytinglerden dolayı çarpma dizisinin erken final yaparak ekrana veda edeceği ve yeni sezonda kesinlikle olmayacağı belirtildi. Çarpışma dizisinin almış olduğu reyting sonuçlarına bakacak olursak şöyle bir tablo ortaya çıkıyor:

Çarpışma dizisi reyting sonuçları

Son haftalara doğru çarpışma dizisinin reytingleri oldukça düşmüş ve 3 oranının altında seyretmeye başlamış. Aslında bu reyting oranı dizinin bir an evvel bitirilmesi erken final kararı alınmasındaki en büyük etken. Hangi kanal olursa olsun bu kadar düşük reytinglere sabredeceğini zannetmiyorum. Günlük dizilerin bile 3-4 arası reyting aldığı günlerde 2.35 oranında Total reyting alan çarpışma dizisi bizce de çoktan final yapmayı hak etmiş gözüküyor. Ancak dizinin büyük bir hayran kitlesi de var.

Çarpışma Dizisi Yeni 2. Sezonda Geri Başlar mı?

Mayıs ayı sonunda final yapacak olan çarpışma dizisinin 2. sezonu olacak mı yeni sezonda devam edecek mi soruları da izleyiciler tarafından merak ediliyor. Çünkü kadrosu oldukça sağlam olan, iyi oyunculardan kurulmuş olan çarpışma dizisinin kısa sürmesi de erken final yapmasını hiç kimse istemiyor. Ancak diziyi izleyen 2.35 oranındaki Total izleyici dizinin devam etmesi için yeterli bir oran değil. Bu yüzden aylardır süren dizi yukarı doğru ivme kazanmadığı ve reytinglerini yükseltemediği için 2. sezonda yayınlanması mümkün gözükmüyor. Yani çarpışma dizisi 2. sezon olacak mı çarpışma dizisi yeni sezonda yayınlanacak mı gibi sorulara kesinlikle hayır cevabını verebiliriz. Çünkü dizinin almış olduğu reyting oranları bu sezon için bile çok düşüktü. her ne kadar iyi oyunculardan kurulmuş bir dizi olsa da yüksek reyting alamayan ve yapımcısıyla kanalına para kazandırmayan dizilerin devam etme şansı bulunmuyor. Çarpışma dizisi yeni sezonda devam edecek mi geri başlayacak mı sorularına bir kez daha yanıt verelim: Çarpışma dizisi kesinlikle 2. sezonda yayınlanmayacak mayıs ayının sonunda final yaparak ekrana veda edecek olan çarpışma dizisi bir daha başlamayacak.

Çarpışma Dizisi final nedenleri sebepleri

Çarpışma Dizisi Bitmesin final yapmasın, Yeniden Başlasın Kampanyası:

Sitemizde birçok dizi için bitmesin final olmasın ya da yeniden başlasın gibi kampanyalar yürütüyoruz ancak çarpışma dizisinin reytingleri o kadar düşük ki kanalların böylesine düşük reytingli dizilere yapacağı çok fazla bir şey bulunmuyor. Çünkü düşük reytingli dizileri yayınlamak kanal için tamamen zarar etmek anlamına geliyor. Bu devirde hiç kimse göz göre göre zarar etmek istemeyeceğine göre her ne kadar oyuncu kadrosu çok iyi olsa da tutmamış izlenmemiş ya da reyting almamış dizileri inatla devam ettirmek gereksiz diye düşünüyorum. Bu yüzden çarpışma dizisi bitmesin final yapmasın gibi bir kampanyayı başlatmayı düşünmüyoruz. Ancak yine de çarpışma dizisini seven izleyicilerimiz varsa aşağıya yorumlar yazabilir ve çarpışma dizisinin 2. sezonda yeniden başlamasını veya başka bir kanala transfer olmasını isteyen yorumunu aşağıya yazabilir.

Çarpışma Dizisi Neden izlenmedi tutulmadı

Çarpışma Dizisi başka bir kanala transfer olur mu, farklı kanala geçer mi?

Çarpışma dizisinin reytingleri eğer biraz yüksek olsaydı farklı bir kanala transfer olmasını çok isterdim. Çünkü bazen diziler kanallar tarafından yetersiz bulunuyor ancak farklı bir kanala geçtiğinde daha iyi bir atmosfere giriyor. Bu yüzden reytingleri yüksek olan diziler örneğin Star TV’de ekrana gelen yine perşembe günü yayınlanan Avlu dizisi veya bizim hikaye gibi diziler 4 üzerinde Total reyting almasına rağmen final yaparak ekrana veda etmeyi düşünüyor. Mesela bu dizileri Star TV gözden çıkardıysa farklı bir kanal bu dizileri transfer edebilir. Mesela Fox TV Avlu dizisini alarak farklı bir günde yayınlasa yine 4 civarında total reyting alacaktır. Geçtiğimiz sezon Star TV’de ekrana gelen Jet sosyete dizisini TV8 transfer etmiş ve uzun süre kanalında yayınlamaya devam etmiştir. Benzer bir durum çarpışma dizisi içinde olur mu farklı bir kanal çarpışma dizisini transfer ederek yayınlamaya devam eder mi şimdilik böyle bir gelişme yok. Ancak eğer çarpışma dizisini transfer ederek kanalında yayınlamak isteyecek bir babayiğit çıkarsa buradan sizlere açıklayacağız.

Çarpışma dizisi neden reyting alamadı niçin izlenmedi sorun senaryo mu oyuncular mı?

Aslında böyle bir soru cevaplaması oldukça güç olan bir soru. Çarpışma dizisinin neden izlenmediği ve niçin reyting alamadığına dair birçok sebep sayılabilir. Mesela çarpışma dizisinin yayınlanmış olduğu perşembe günü eskiden beri devam eden bizim hikaye ve avlu gibi diziler vardı. Bunlara bir zamanlar Çukurova gibi çok yüksek reytinglere ulaşan bir dizide eklenince diğer dizilerde olduğu gibi çarpışma dizisinde de bu güçlü dizinin gölgesinde kalma sorunu oluştu bence. Yani bir zamanlar Çukurova dizisi Perşembe günü yayınlanan tüm dizileri olumsuz etkiledi. Ayrıca çarpışma dizisinin senaryosunun da çok iyi olmadığı kanaatindeyim. Daha güçlü bir senaryoyla iyi oyunculuklar çıkarılabilirdi. Diğer yandan dizinin daha ilk bölümlerindeki sevişme sahneleri diziyi olumsuz etkiledi diye düşünüyorum.

Çarpışma Dizisinin erken final gerekçeleri nedir

Çünkü Türk halkı ailecek çoluk çocuğuyla izleyebileceği dizilere yöneliyor son zamanlarda. Çarpışma dizisindeki bu ahlak dışı sahneler birçok izleyiciyi daha ilk bölümlerde diziden soğuttu. Ayrıca çarpışma dizisi ile ilgili çıkan Feto iddiaları da dizinin çok önemsenmemesine ve izleyiciyi çekememesine neden oldu. Tüm bu sonuçlar bir araya geldiğinde çarpışma dizisinin neden çok fazla reyting alamadığı ortaya çıkıyor. İddialar doğru veya yanlış bilemeyiz ancak bildiğimiz bir şey var ki çarpışma dizisi tutulmadı izlenmedi ve bu yüzden de mayıs ayı sonunda final yaparak ekrana veda etti. Umarız bu ünlü oyuncuların bir sonraki dizileri daha güçlü senaryolarla ve yüksek izlenme oranlarına ulaşır.

Sizler de yorum ve görüşlerinizi çarpışma dizisi ile ilgili beklentilerinizi ve çarpışma dizisinin final yapıp bitmesiyle ilgili düşüncelerinizi aşağıya yazabilir görüşlerinizi diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkür eder iyi okumalar dileriz.

Çarpışma Dizisi 2021-2022 Yeniden Başlayacak Mı Yayınlanacak Mı?

Çarpışma dizisi 2021 2022 sezonunda yeniden başlamayacak. Çarpışma dizisi 2021 yılında yaz sezonunda yeni bölümleri yayınlanmasa da tekrar bölümleri yayınlanabilir.

Yorum yaz

8 Yorum

  1. Geçen sene doğru düzgün izleyememiştim dersler ve sınavlarım yüzünden. İzlemeye başladım ve bence gayet güzel bir dizi çok yazık olmuş be. İnsanlar zamanında Bir zamanlar çukurovayi çarpışmaya tercih etmişler ya asıl anlamadığım şey de bu. Yani eğer sorun çoluk çocuk ailecek izlenme ise bzç de zaten ilk bölümler oldukça sevişme sahnesleri var çarpışmayi da bu konuda ezdi geçti bile. Çarpışmanin konusu daha farklıydı oyuncu kalitesi de yüksektı. SÖN ZAMANLAR DA İLLA Kİ BİR DİZİNİN İZLENME VE TUTMA SEBEPI SENARYONUN ASIL KONUSU İKİ ERKEK ( HELE Kİ KARDEŞ VE YA KANKA OLSALAR..) BİR KADINI SEVDIKLERİ OLMUŞ……

  2. Avatar aradatürkdizisi

    Kadro güzel , oyuculuklar da bir kaç karakter hariç iyi, ama konu diziyi bitirmiş ve de Baş rol seviliyor diğe adamı dünyanın en güçlü heryere tek dalan herkese atarlı gerçek dışı bir kahraman yapmışlar. Rus mafyasını çok rahat yok ettiler falan komik yani Kıvanç tatlıtuğ var diğe izledim nerdeyse adamdan soğuyordum.Nerde kuzey güney nerde bu dizi

  3. Bu kadar güzel bir film nasıl izlenmez kadro süper oyun süper kalite bir dizi lütfen devam etsin

  4. Salak salak filmleri izlediler süper ötesi çarpışmayı izlemediler tüh yazık yaa filme yazık ettiniz

  5. Bu kadar güzel bir film nasıl izlenmez kadro süper oyun süper lütfen yazın yazın bitmesin yorumlara yazın bitmesin diye

Etiketler