Camdaki Kız Dizisi Neyi Anlatıyor? Konusu Gerçekten Yaşanmış mı?

Başrol oyunculuğunu Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu’nun paylaşmış olduğu Camdaki Kız dizisi dram türünde bir televizyon dizisidir. Kanal D ekranlarında geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlamış olan Camdaki Kız dizisi konusu ile oldukça merak edildi. Bizde bu konumuzda Camdaki Kız dizisini izleyenler ve izlemek isteyenler adına dizinin konusundan detaylı bir şekilde size bahsedeceğiz. Gelin hep beraber Camdaki Kız dizisinin neyi anlattığını öğrenelim.Camdaki Kız Dizisi Neyi Anlatıyor

Camdaki Kız Dizisi Neyi Anlatıyor?

Senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu’nun kaleme almış oldu Camdaki Kız dizisinin senaryosunda da Gülseren Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız kitabından esinlenilmiştir. Bu kitap hastalarından yaşanmış olayları kaleme almış bir psikiyatristin dilinden yazılmıştır. Kitabın kendisi gerçek hayat hikayelerinden yazılmış olduğu için Camdaki Kız dizisi de gerçek bir hayat hikayesidir. Dizinin anlattığı şey ise lüks içinde yaşamış iç mimar olan Nalan ile yoksul bir hayat geçirmiş ancak şu anda durumu iyi olan Sedat’ın aşk hikayesini anlatmaktadır.

Camdaki Kız Dizisinin Konusu Nedir?

Camdaki Kız Dizisinin Konusu NedirCamdaki kız dizisi psikolojik dram türünde bir dizidir. Dizinin konusu ise zengin bir hayat yaşamış ama çocukluğunda yok sayılmış bir başarılı iç mimar Nalan ile acı yoksul ve zor bir çocukluk geçirmiş Nalan ile aynı şirkette çalışan Sedat karakterinin aşk hikayesidir. Dizinin büyük bir kısmı Nalan ve Sedat karakteri arasında dönmektedir.

Camdaki Kız Dizisinin Özeti

Camdaki Kız Dizisinin ÖzetiCamdaki Kız dizisinin özeti ise şöyledir; Nalan sevecenliği ve cana yakınlığı ile herkesin sevgisini kazanan çok güzel bir genç kadındır. Ailesinde tek çocuk olan Nalan ailesi tarafından sevilerek büyütülmüş ve zengin bir aileye sahiptir. En iyi okullarda öğretimini tamamlamış şimdi de Türkiye’nin en iyi şirketinde iç mimar olarak çalışmaktadır. Şirkette çalışırken birden kendisini Sedat karakteri ile evlilik arefesinde bulur. Geçmişlerinde saklamış oldukları sırlardan uzaklaştıklarını düşünüp evlenmeye karar verirler. Ancak evlendikten sonra evlilikleri çok da yolunda gitmez. Sedat ve Nalan ayrılık kararı alırken Nalan sürekli bir insana neden ve nasıl aşık olduğunu sorgulamaya başlar ve yolları bir psikiyatriste düşer.

Güncelleme (27 Nisan 2021): Sedat babası tarafından hor görülen bir çocukluk yaşamış ve halen de öyledir. Sedat ailesinin onay vermediği bir ilişki yaşamakta ve bu ilişki sapkınlık derecesindedir. Nalan ise akşamları dışarı çıkmayan işten eve evden işe hayat süren ve annesinin psikolojik baskısı altında daima ezilen bir genç kızdır. Daha önce hiç bir erkek ile sevgili olmamıştır. Annesi yanlış yapmaması için Nalan’a zorla korse taktırır. Sedat’a ilk görüşte aşık olmuştur.

Camdaki Kız Dizisi Gerçekten Yaşanmış Mı

Camdaki Kız Dizisi Gerçekten Yaşanmış Mı?

Camdaki kız dizisi gerçekten yaşanmış bir hikayedir. Camdaki Kız dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız kitabından uyarlanarak senaryo dökülmüş bir dizidir. Dizinin esinlenildiği kitap Camdaki Kız kitabı da zaten gerçek yaşanmış hikayeler içeren bir kitaptır.

Bu konumuzda da sizlerle Camdaki Kız dizisinin konusunu, özetini ve neyi anlattığını paylaşmak istedik. Sizlerin de Camdaki Kız dizisi hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle paylaşmanızı beklemekteyiz.

Yorum yaz

1 Yorum

  1. Gercek bir hikayeden esinlenmesi iyi tabi. Bu durumdal daha samimi ve icten geliyor seyirciye. Oyuncular cok iyi. Umarim ilerde gereksiz uzatmalar ve kitaptan fazla kopma olmaz.

Etiketler