Burcu Özberk’in Dizileri Neden Tutmuyor İzlenmiyor?

16.09.2023
92

Ülkemizde dizi sektörünün önemli oyuncularından birisi olan Burcu Özberk hakkında detaylı bir analiz yazmak istedik. Son dönemde dizileri hep erken final yapan ekranın güzel ve sevimli yüzlerinden Burcu Özberk’in projeleri neden yarım kalıyor neden izlenmiyor bu konu hakkında detaylı bir analiz yorum yazalım dedik. Yapımcıların peşinde koştuğu oyuncu hakkında farklı bir perspektiften görüşlerimizi sizlerle paylaşalım.

Burcu Özberk’in dizileri neden tutmuyor izlenmiyor?

Son olarak 2023 yaz aylarında Ruhun Duymaz isimli dizide Ece karakterini canlandıran Burcu Özberk yine aynı yıl Kraliçe dizisi ile ekrana gelmiş ancak o dizinin de ömrü kısa sürmüştü. Aşk mantık intikam ve Çocukluk gibi dizilerde de pek başarı gösteremeyen oyuncunun reyting analizini paylaşmak istiyorum.  İşte Burcu Özberk’in dizileri neden izlenmiyor niçin tutmuyor sebepleri..Burcu Özberk'in Dizileri Neden Tutmuyor İzlenmiyor

1-  Burcu Özberk özellikle son iki dizisinde sanki sadece ergen kitleye hitap ediyor gibi giyim kuşamıyla ön plana çıkmaya başladı. Ruhun duymaz dizisinde evin içinde bile giyilmeyecek kıyafetler ile sokaklarda dolaşan dizinin tamamında neredeyse yarı çıplak gezinen Burcu Özberk aslında Anadolu insanından veto yedi diyebiliriz. Tamam güzel olabilirsin, makyajla daha da güzelleşebilirsin ama %90’dan fazlası Müslüman olan bir ülkenin en önemli kanallarında diziyi yarı çıplak da çekmezsin. İnsanlar çoluk çocuğuyla senin dizilerine bakamıyor. Çünkü aile yapısına uygun olmayan dizi kombinleri elbiseleri yüzünden insanlar hemen kanal değiştiriyor. Kısacası çıplaklık belki ergen kitleyi diziye çekebilir ama Müslüman bir Türk devletinin ailelerini asla çekemez. Bize göre bu nedenden dolayı Burcu Özberk’in dizileri izlenmiyor.

2- Son dönemde dizi senaryoları gerçekten çok basitleşti. Birbirini tekrarlayan konular izleyiciyi televizyondan uzaklaştırmaya başladı. Son yıllarda yaygınlaşan internet-tv platformları reklamsız şekilde izleyiciye ulaşınca televizyona rağbet azaldı. Böylelikle sadece Burcu Özberk değil aslında birçok ünlü isim televizyon kanallarında istediği reytinglere ulaşamaz oldu. Örnek verecek olursak bundan yıllar evvel yayınlanmış olan Sen Anlat Karadeniz dizisi 20 üzerinde total reyting alarak izlenme rekorları kırmıştı. Ancak şu anda hiçbir dizi 10-11 total reytingi aşamıyor. Burcu Özberk de olsa Burak Özçivit de olsa maalesef en fazla izlenen diziler bile geçmişe oranla oldukça düşük kalıyor. Yeni nesil gençlik artık telefon ve internet üzerinden seyrediyor özellikle de yabancı dizileri. Sonuç olarak ülkemizdeki dizi izlenme oranları genel bir düşüş trendinde.

3- Bir diziyi tutturan ve izlettiren başrolleri arasındaki uyumdur, ahenktir. Son dönemde dizi yapımcıları bu konuda çok hassas davranmaz oldu. Burcu Özberk’in oynadığı Ruhun duymaz dizisindeki partneri olan Şükrü Özyıldız da Burcu Özberk ile çok uyumlu gelmedi bize. Oyuncular arasındaki uyumun üst düzey olması bir dizinin tutulması izlenmesi için de oldukça önemli. Mesela Aşk mantık intikam dizisinde Esra karakterini hayat verirken başroldeki arkadaşı İlhan Şen ile bir hayli uyumluydu oyuncumuz. Bu yüzden o dizi yaz dizisi olmaktan çıkmış, sezon boyunca devam etmişti. Ancak Burcu Özberk’in son birkaç yıldaki dizileri maalesef uyumsuz başroller nedeniyle yeteri kadar izlenmeyip reyting alamıyor.

Daha birçok sebep sayılabilir ancak Burcu Özberk’in dizilerinin izlenmeme, reyting alamama sebeplerinin en önemli nedenleri bize göre bunlar. Sizler de gördüğünüz olumlu veya olumsuz eleştireceğiniz konular varsa aşağıdaki yorum kısmına yazarak konumuza destek olabilirsiniz. Sizce Burcu Özberk’in dizileri neden izlenmiyor niçin erken final yapıyor bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

 1. 61 dedi ki:

  E uşağın dizileri de tutmuyor…
  Bak bu kez kıza bişey demedim.
  Aman kız üşümesin üşütmesin …

  1. Yönetici dedi ki:

   :)) İçindeki bu insan sevgisi yokmu 😁