Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Konusu Nedir Neyi Anlatıyor, Özeti Hikayesi

Çok yakında TRT 1  kanalında yayınlanacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi izleyicilerde merak uyandırmaya devam ediyor. Dizi hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de dizinin konusunun ne olduğu oldu. Dizi severler büyük bir merakla Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusunu araştırmaya başladı. Bizde sizlerle bu konumuzda Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusunu sizlerle paylaşacağız.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Konusu

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin KonusuYönetmenliğini Hakan İnan’ın üstleneceği Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi çok yakında seyircilerin beğenisine sunulacaktır. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi ise isminden de anlaşılacağı üzere Kıbrıs’ı konu edinecektir. Dizi yayınlandığı süre boyunda Kıbrıs olaylarının şiddetlenmeye başladığı 1963 yılından bu yana gelişen olayları konu edinecektir.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Neyi Anlatıyor?

Başrol oyuncuları arasında Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu ve Miray Akay gibi birbirinden başarılı isimleri barındıran Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Kıbrıs Türk halkının vermiş olduğu mücadeleleri ve varoluş hikayesini konu edinecektir. Yani dizide Kıbrıs Türklerinin yaşamları ve hayat hikayeleri anlatılacaktır.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Özeti

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Neyi Anlatıyor?Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar birlikte huzur içinde yaşamaktadırlar. Kanlı Noel diye de bilinen zamanın yaşanması ile diğer Türkler gibi Dereli ailesi de saldırıya uğrarlar. Dereli ailesi ve Türkler bu olaylardan ötürü zorunlu göçe tabi tutulmuşlardır. Dereli ailesinin üyelerinde bir tanesi olan Kemal Dereli, göç eden Türklerin lideri haline gelmiştir. Gizli görev ile adaya gene Ankaralı ise olayların tüm seyrini değiştirecektir. Gizli görev sonucu nişanlısı ile de ayrı kalmış ve büyük bir hasret çekmiştir.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Hikayesi

TMC Yapım imzalı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, Rumların istilasına uğrayan Kıbrıs’ta yaşayan Türklerin yaşamış oldukları zorlukları ve görevlendirildiği için Kıbrıs’a giden bir Ankaralı askerin ailesine ve nişanlısına karşı yaşamış olduğu özlemi anlatacaktır. Dizinin tarihi olayları anlatacak olması da seyircilerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Konusu Nedir Neyi Anlatıyor, Özeti Hikayesi gibi konulara sizler adına değinmek istedik. Çok kısa bir süre sonra TRT1’de yayınlanacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi hakkında görüş, düşünce ve fikirlerinizi de bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Dizinin oyuncu kadrosunu merak eden okurlarımız Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu TRT1 isimli konumuza göz atabilirler.

Yorum yaz

2 Yorum

  1. değişik bi r dızı gibi goreceğiz bir dizi seven olarak içine alabilecekmi bizi goreceğiz

  2. Avatar Şükriye Turan

    Sabırla bekliyoruz. Hayırlıdıyla inşallah. O gunleri bilmeyenler için de güzel bir dizi olacağını umuyorum.

Etiketler