Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinde Çalan Şarkılar Türküler Müzikler

1 Nisan Günü TRT 1 kanalında yayın hayatına başlayacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Kıbrıs Türklerini ve Kıbrıs Harekatı’nı konu edinirken dizide kullanılan şarkılar, müzikler ve türküler de oldukça merak edildi. Bizde bu konumuzda Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi izleyicileri adına dizde kullanılmış olan şarkılar, türküler ve müziklerden detaylı bir şekilde sizlere bahsedeceğiz.Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinde Çalan Şarkılar

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinde Çalan Şarkılar

Yönetmenliğini Hakan İnan’ın yapmış olduğu oyuncu kadrosunda ise Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Ahmet Kural ve Tayanç Ayaydın gibi birbirinden başarılı isimlerin barındığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi müzikleri ve şarkıları ile de oldukça ön planda yer alıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi yayın hayatına başladığı zaman dizide kullanılmış olan şarkıları güncel olarak sizlere sunacağız.

Bir Zamanlar Kıbrıs 1. bölüm şarkısı: Gramofon – Dillirga (Bir Zamanlar Kıbrıs Dizi Müziği)

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinde Çalan Şarkılar ve Sözleri

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinde Çalan Şarkılar ve SözleriKıbrıs Türklerini ve Kıbrıs Harekatı’nı konu edilmiş olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi sahnelere uygun olarak pek çok şarkıdan yararlandı. TRT 1’de yayınlanacak olan dizide sahneleri zenginleştirmek adına bazı şarkılar ve müzikler kullanıldı. Dizi yayın hayatına başladığı zaman Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde kullanılan şarkıları sözleri ile birlikte sizlerin beğenisine sunacağız.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Ankaralının radyoda dinlediği türkü ‘Kara Tren Gelmez Mola’ türküsünün sözleri ve videosu haberimizde..
Kara tren gelmez m’ola
Düdüğünü çalmaz m’ola
Gurbet ele yar yolladım
Mektubunu salmaz m’ola
Allı gelin al olaydı
Selvilere dal olaydı
Gelen geçen yolculardan
Nazlı yar beni soraydı
Aldım çantamı elime
Çıktım gurbetin yoluna
Böyle bilseydim sevmezdim
Düştüm alemin diline
Allı gelin al olaydı
Selvilere dal olaydı
Gelen geçen yolculardan
Nazlı yar beni soraydı

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi 1. bölümünde ”Badem Gözlü Bir Yar Sevdim Kendimden Geçtim” şarkısı sözleri ve videosu konumuzda…
Dillirgadan gece geçtim suyunda içtim
Badem gözlü bir yâr sevdim kendimden geçtim
Dillirgadan gece geçtim suyunda içtim
Badem gözlü bir yâr sevdim kendimden geçtim
Dilligranın tepeleri denize bakar
Köy kızları saçlarına çiçekler takar
Dilligranın tepeleri denize bakar
Köy kızları saçlarına çiçekler takar
Çilek yüzlü bir yârimsin nazlı bir yârsın
Mavi dalgalar boyunca sen uzanırsın…

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinde Çalan Fon Müziği

TMC  film yapım imzalı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin senaristliğini ise Emre Özdür ve Başar Başaran üstlenmektedir. Birkaç gün sonra TRT 1’de yayınlanmaya başlayacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin büyük bir kitle tarafından beğenilmesi beklenmektedir. Beğenileceğini düşündüğümüz Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde kullanılan fon müzik de oldukça merak edildi. Biz de sizlerle Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde kullanılmış olan fon müziğini sizlerle paylaşacağız.

Bu konumuzda da sizlere Bir Zamanlar Kıbrıs dizisindeki kullanılan şarkı, müzik ve türkülerden bahsetmek istedik. Sizlerin de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi büyük bir merakla beklemekteyiz. Dizide kullanılan müziklerden merak ettiğiniz parçalar olursa sahne ve bölüm bilgisi ile birlikte bize sorabilirsiniz. Ayrıca Bir Zamanlar Kıbrıs dizisindeki oyuncularımızı daha yakından incelemek isterseniz de Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu TRT1 isimli konumuza bakabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler dileriz.

Etiketler