Bir Derdim Var Dizisi Neden İzlenmedi Erken Final mi Yapacak?

Tv
16.11.2023
702

Kanal d ekranlarında perşembe akşamları yayınlanan Bir derdim var dizisi tehlike çanlarını erken çalmaya başladı. 16 Kasım Perşembe akşamı yayınlanan 2. bölümde 1.8 oranında Total reyting alan dizi AB grubunda da oldukça düşük bir izlenme oranı aldı. Gelen bu düşük reyting oranları Bir derdim var dizisi erken final mi yapıyor neden izlenmedi niçin tutmadı sorularını beraberinde getirdi. Meraklısına>> Bir Derdim var dizi kıyafetleri

Bir derdim var dizisi neden izlenmedi tutulmadı?

Öncelikle dizinin yayınlandığı perşembe gününe dikkat çekmek istiyorum. Perşembe akşamları televizyonda Fox TV’de hudutsuz Sevda Atv’de aldatmak ve Star TV’de sakla beni gibi güçlü diziler yer alıyor. Yüksek reyting alan bu diziler Bir derdim var dizisine adeta izleyici bırakmadı. Konusu ve hikayesi ile oldukça etkileyici bir dizi olması beklenen Bir derdim var dizisi almış olduğu düşük reyting oranları ile hayal kırıklığına uğrattı.

Bir Derdim Var Dizisi Neden İzlenmedi Erken Final miKanal 7’de yayınlanan esaret isimli günlük dizi bile bir derdim var dizisini geride bırakarak iki oranında Total reyting aldı. Bu düşük reyting oranlarına bakacak olursak bir derdim var dizisinin derdi büyük görünüyor. Kısa süre sonra erken final yaparsa kimse şaşırmasın. Peki Bir derdim var dizisi neden izlenmedi işte madde madde sizlere açıklıyoruz.

1- Bir derdim var oyuncu kadrosunda Birce Akalay Mert Fırat Engin hepileri gibi oyuncular yer alıyor. Bireysel olarak hepsi iyi oyuncular olsa da bir araya geldiklerinde izlenebilir bir dizi ortaya çıkaramadılar maalesef. Dizinin senaryosu oyuncu başarılarının önüne geçerek izlenebilir ve merak edilebilir bir dizi ortaya çıkaramadı. Senaryosu zayıf ve oyuncu ilişkileri düşüp dizilerin bu dönemde yüksek reyting alması elbette çok zor. Bir derdim var dizisi de bu nedenle çok yüksek bir izlenme oranına ulaşamadığı ve kısa sürede erken final ile yüzleşti.

2- Dizinin Perşembe akşamı yayınlanması diğer güçlü diziler arasında kaybolmasına ve izleyici toplayamamasına neden oldu. Bir derdim var dizisi farklı bir gün yayınlansa belki daha fazla izleyici toplayabilirdi. Tüm kanallarda dizilerin olduğu ve yüksek oranla reyting alan dizilerin Perşembe günü yer alması Bir derdim var dizisinin düşük reyting oranlarında etkili oldu.

3- Kısacası son dönemde yayınlanan dizilerden birçoğu ekrana tutunmayı başarsa da bazı diziler maalesef düşük reyting oranlarına mahkum kalıyor. İyi oyuncular her zaman yüksek reyting demek değildir. FOX TV’de pazartesi akşamları yayınlanan bambaşka biri dizisinde oldukça popüler oyuncular olmasına rağmen düşük gelen reyting oranları bambaşka biri dizisinin erken final yapmasına neden olacak görünüyor. Benzer bir durum Bir derdim var dizisinde de Kanal d ekranlarında yaşanacak görünüyor.

Bir derdim var dizisi erken final mi yapacak?

Bir derdim var dizisiyle ilgili henüz erken final kararı çıkmadı ancak yakın bir zamanda böyle bir olasılık yüksek görünüyor. Çünkü 2 bölümde alınan 1.8 oranındaki Total reyting kanalın ciddi bir zarara uğraması anlamına geliyor. Reytingler düşük gelince diziler kanallara zarar ettirmeye ve reklam pastasından düşüp pay almaya başlıyor. Bu nedenle iki oranının altına düşen diziler genellikle kısa sürede bitiriliyor. Önümüzdeki haftalarda Kanal d eğer reytinglerde büyük bir değişim olmazsa bir derdim var dizisinin fişini çekecek ve final kararı 6. bölümde gelebilir. Elbette bu bizim tahminimiz ancak resmi bir bilgi gelir gelmez sayfamıza ekleyeceğiz.

Bir derdim var dizisi kaç bölüm olacak kaçıncı bölüm bitecek?

Elbette hiçbir dizi bitmek için başlamaz. Ancak her dizide ekranda umduğunu bulamaz. Umduğunu bulamayan dizilerden birisi olan Bir derdim var dizisi 12 bölümlük önsözleşme olmasına rağmen düşük gelen reytinglerden dolayı muhtemelen 6. bölümde erken final kararı alabilir. Sizce Bir derdim var dizisi erken final yapmalı mı, dizi neden izlenmedi sizce devam etmeli mi bu konularda yorumunuz varsa lütfen aşağıdaki yorum kısmına samimi görüşlerinizi yazınız. Yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

  1. Güler Yirmibeş dedi ki:

    Gerçekten yazık oldu diziye, onca saçma sapan diziler var ki.Nesini beğenmediler acaba?? Çok üzüldüm.