Benim Tatlı Yalanım Neden Gün Değişti Gerçek Sebebi Ne?

Benim Tatlı Yalanım Neden Gün Değişti Cumartesi Yayınlanacak? Benim Tatlı Yalanım dizisi yaz sezonunda yayına başladı ve yeni sezonda yayınlanma hakkı kazandı. Benim Tatlı Yalanım dizisinde bu hafta bir değişiklik yaşandı. Benim Tatlı Yalanım dizisi yaz sezonunda yayına başladığı günden beri perşembe akşamları yayınlanırken bu haftadan itibaren artık pazar akşamları yayınlanacak.

Benim Tatlı Yalanım dizisinde gün değişikliği yaşandı. Ama bunun nedeni nedir? Benim Tatlı Yalanım dizisi perşembe akşamları yayınlanırken birden bire pazar gününe alındı. Nedenini konumuzun devamında sizlerle paylaşıyoruz. Benim Tatlı Yalanım dizisi gün değişikliği yaşanınca dizinin izlenme oranları reytingleri nasıl etkilenecek? 

Benim Tatlı Yalanım Neden Gün Değiştirdi?

Benim Tatlı Yalanım dizisi gün değiştirdi. Perşembe akşamları saat 20:00 da yayınlanan Benim Tatlı Yalanım dizisi artık pazar akşamları seyircisiyle buluşacak. Star TV yeni başlayacak olan bir dizisini perşembe akşamı yayınlamayı düşünüyor olabilir. Star TV nin projeleri arasında yer alan Güvercin ve Sevgili Geçmiş dizisini perşembe akşamları yayınlayabilir. Bu yüzden de Benim Tatlı Yalanım dizisinde gün değişikliği yaşandı.

Benim Tatlı Yalanım dizisinin gün değiştirmesinin bir sebebi de perşembe akşamı yayına başlayan eski sezon dizileri ve yeni başlayan iddaalı diziler olabilir. Star TV yeni dizileri henüz yayınlanmasa da diğer kanallarda yayınlanmaya başlayan diziler Benim Tatlı Yalanım dizisinin reytinglerini etkiliyor. Bu yüzden de reytingleri zarar görmesin diye Benim Tatlı Yalanım dizisi gün değiştirdi.

Benim Tatlı Yalanım dizisinin reytinglerini olumsuz etkileyen iki dizi var. Atv de yeni sezona başlayan Bir Zamanlar Çukurova diğeri ise Foxtv de yayınlanan Mucize Doktor dizisi. İki dizi de reytinglerde çok başarılı yapımlar. Reytinglerde ilk sıraları onlar alınca Benim Tatlı Yalanım dizisi reytinglerde geriye düştü. Bu yüzden de reytinglerinin toparlanması umudu ile gün değiştirdi. Böylelikle Benim Tatlı Yalanım dizisinin reytingleri düzelebilir.

Benim Tatlı Yalanım Dizisi Reytingleri Nasıl Değişti?

Benim Tatlı Yalanım dizisi reytingleri nasıl değişti görelim. Benim Tatlı Yalanım dizisinin reytingleri Mucize Doktor ve Bir Zamanlar Çukurova dizileri başlayınca değişti. 12 Eylül perşembe Benim Tatlı Yalanım dizisi reytinglerde 5. sırada yer alırken 19 eylül perşembe günü total reytinglerde 10. sıraya geriledi. Benim Tatlı Yalanım dizisi yayınlandığı günden beri reyting grafiği nasıldı sizlerle paylaşalım. Böylelikle oluşan değişimi sizlerde görmüş olursunuz.

Sıra Tarih RTG (%)
10. Benim Tatlı Yalanım 19 Eylül 2019 Perşembe Reytingleri 3
5. Benim Tatlı Yalanım 12 Eylül 2019 Perşembe Reytingleri 4
2. Benim Tatlı Yalanım 5 Eylül 2019 Perşembe Reytingleri 5
2. Benim Tatlı Yalanım 29 Ağustos 2019 Perşembe Reytingleri 4
1. Benim Tatlı Yalanım 22 Ağustos 2019 Perşembe Reytingleri 4
1. Benim Tatlı Yalanım 8 Ağustos 2019 Perşembe Reytingleri 5
1. Benim Tatlı Yalanım 1 Ağustos 2019 Perşembe Reytingleri 4
1. Benim Tatlı Yalanım 25 Temmuz 2019 Perşembe Reytingleri 5
1. Benim Tatlı Yalanım 18 Temmuz 2019 Perşembe Reytingleri 5
1. Benim Tatlı Yalanım 11 Temmuz 2019 Perşembe Reytingleri 5
1. Benim Tatlı Yalanım 4 Temmuz 2019 Perşembe Reytingleri 5
2. Benim Tatlı Yalanım 27 Haziran 2019 Perşembe Reytingleri 4
2. Benim Tatlı Yalanım 20 Haziran 2019 Perşembe Reytingleri 6
5. Benim Tatlı Yalanım 13 Haziran 2019 Perşembe Reytingleri 4

Dizi iki hafta da 1. 2. likten 5. 10.’luğa geriledi. Kanal da bunun için önlemi aldı ve gün değiştirdi. Bu gün değişikliği Benim Tatlı Yalanım dizisine yaradı mı? Yoksa reytinglerde artış olmayacak mı göreceğiz. Benim Tatlı Yalanım dizisini izliyor musunuz? Sizce reytinglerde iyileşme olur mu yoksa artık reytingler artmaz mı yorumlarınızı aşağı yazınız.

Benim Tatlı Yalanım perşembe günleri reytinglerde zorlanınca Cumartesi gününe geçmişti ancak cumartesi günleri de dizinin reytingleri artmadı. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda erken final yapması bekleniyor. Yine de Benim Tatlı Yalanım hem oyuncuları hemde başarılı reytingleri ile uzun süre devam eden yaz dizilerinden birisi olmayı başardı, tebrik ediyoruz.

Not: Yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi Benim Tatlı Yalanım Neden Gün Değiştirmeye bir bakıma zorlandı diyebiliriz. Çünkü Mucize Doktorun büyük reyting oranları alması ayrıca Bir Zamanlar Çukurova’nın da başlamasıyla Benim Tatlı Yalanım dizisi perşembe günleri izlenmeyeceği ve diğer dizilerin gölgesinde kalacağı belli olunca dizinin gün değişikliğine gidildi. Ancak hemen şunu söylememiz gerekir ki gün değiştiren diziler genelde daha hızlı bitiyor ve finale doğru gidiyor. Bu gün değişikliği Benim Tatlı Yalanım dizisine olumlu katkı yapar mı bizce çok zor, olan reytingleri de kaybedebilir. Bunu en iyi zamanla göreceğiz. Sizce Benim Tatlı Yalanım dizisinin gün değişikliği doğru bir karar mı?

Yorum yaz

2 Yorum

  1. Bende hic istemiyorum neolur final yapmayın cok güzel bir film.çok seviyorum bitmesini istemiyorum

Etiketler