Barbaroslar Dizisi Piri Reis Kimdir? Gerçek Adı Soyadı

04.12.2021
1.525

Bu içeriğimizde Barbaroslar Dizisi Piri Reis kimdir,  Barbaroslar dizisine yeni katılan Piri Reis karakterini yakından tanıtacağız. ES Film imzalı Barbaroslar dizisi 16 Eylül 2021 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Yönetmenliğini Berat Özdoğan’ın üstlendiği Barbaroslar dizisine yeni katılan Piri Reis karakteri de merak edilmiştir. Bizlerde bu içeriğimizde Barbaroslar dizisine yeni katılan Piri Reis karakterini yakından tanıtacağız ve Barbaroslar dizisi Piri Reis karakteri kimdir? Barbaroslar dizisi Piri Reis gerçek tarihte var mı? Barbaroslar dizisi Piri Reis karakterine hayat veren oyuncumuzun adını soyadını ve daha önce yer aldığı dizileri sizlerle paylaşacağız.

Barbaroslar Dizisi Piri Reis Karakteri Kimdir?

Barbaroslar Dizisi Piri Reis KimdirHer perşembe TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Barbaroslar dizisine yeni katılan Piri Reis karakteri, bir Osmanlı denizcisidir. Amerika’yı gösteren dünya haritaları ve kitab-ı Bahriye adlı Denizcilik kitabı ile tanınan Piri Reis Akdeniz’de korsanlık yapan amcasının yanına giderek denizciliğe adım atmıştır. Piri Reis karakteri Barbaroslar dizisine 12. bölümde dahil alacaktır.

Barbaroslar Dizisi Piri Reis Gerçek Tarihte Var Mı?

Barbaroslar dizisine yeni katılan Piri Reis, 1465/70 – 1554 yılları arasında yaşamış bir denizcidir. Ilk dünya haritasını çizen Piri Reis, özellikle Amerika’yı gösteren dünya haritaları ve kitab-ı Bahriye adlı denizcilik kitabı ile tanınmıştır. II. Bayezit döneminde Osmanlı donanmasına katılan Piri Reis, 1533 yılında Barbaros Hayrettin Paşa’nın kaptan-ı Derya olması ile birlikte, Derya Sancakbeyi ünvanını almıştır. Yani Osmanlı’nın Derya Sancakbeyi olarak bilinen Piri Reis gerçek tarihte yer almaktadır.

Barbaroslar Dizisi Piri Reis Kimdir?

Barbaroslar dizisinde 12. bölümde katılan Piri Reis karakterini oyuncumuz Emir Benderlioğlu hayat verecektir. Izleyiciler tarafından Piri Reis karakteri kadar bu karakteri canlandıran oyuncumuz da merak edilmiştir. Bizde sizler için Emir Benderlioğlu’nu yakından tanıtacağız ve Emir Benderlioğlu kimdir? Kaç yaşındadır? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Kamera karşısına ilk defa hangi proje ile geçmiştir? Resmi instagram hesabı nedir? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız.

Emir Benderlioğlu Kimdir?

42 yaşındaki oyuncumuz Emir Benderlioğlu 28 Ekim 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Emir Benderlioğlu, önce Heykel bölümünde eğitim almış daha sonra ise Grafik bölümüne geçmiş ve bu bölümden mezun olmuştur. Bir dönem TRT’de tanıtım koordinatörü olarak çalışan Emir Benderoğlu kamera karşısına ilk defa 2004 yılında 4 Saat isimli kısa filmle geçmiştir. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan oyuncumuz daha önce Börü, Arka Sokaklar, Aman Reis Duymasın, Dağ 2, Yalan Dünya, Kavak Yelleri gibi başarılı projelerde de yer almıştır ve oyuncumuz bu sezon Barbaroslar dizisiyle ekranlarda olacaktır.

Emir Benderlioğlu Yer Aldığı Diziler

2007 Sessiz Fırtına- İbrahim
2008 Dedektif Birader- Savaş
2008 Kavak Yelleri- Burak
2009 Ayrılık- Eytan
2010 Keskin Bıçak- Çetin Erdoğan
2011 Yer Gök Aşk- Yılmaz
2013 Galip Derviş- Suat
2013 Yalan Dünya
2013 Osmanlı Tokadı- Ateş
2016-2017 Arka Sokaklar- Sezgin Onuralp
2017 Fi- Ali
2018 Börü- Turan Kaya
2018 4N1K İlk Aşk- Tekin Tekelioğlu
2019-2021 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz- Behzat Façalı
2021 Börü 2039- Turan Kaya
2021 Barbaroslar- Piri Reis

Emir Benderlioğlu Resmi İnstagram Hesabı

Bu sezon Barbaroslar dizisiyle ekranlarda göreceğimiz oyuncumuz Emir Benderlioğlu sosyal medyada da oldukça aktiftir. Resmi ınstagram hesabından özel hayatı ve yer aldığı işlerle ilgili sık sık paylaşım yapan oyuncumuzun ınstagram da 483 gönderisi ve 288 bin takipçisi vardır. Emir Benderlioğlu’nun resmi instagram hesabı: @emirbenderlioglu

Emir Benderlioğlu Evli Mi, Sevgilisi Var Mı?

Oyuncumuz Emir Benderlioğlu’nun hayatında birinin olup olmadığı da merak edilmiştir. Oyuncumuz Emir Benderlioğlu 2 Temmuz 2010 yılında kendi gibi oyuncu olan meslektaşı Ceren Şekerci ile dünya evine girmiştir. Evlendikten sonra eşinin soyadını kullanan Ceren Benderlioğlu ve Emir Benderlioğlu çifti 2013 yılında kızları Nur’u kucaklarına almıştır.

Bu içeriğimizde Barbaroslar dizisine yeni katılan Piri Reis karakterini ve bu karaktere hayat veren oyuncumuz Emir Benderlioğlu’nu yakından tanıttık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Barbaroslar Dizisi Piri Reis Kimdir bilgiler verdik. Barbaroslar Dizisine yeni gelen oyuncular kimler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.