Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı Dizisi Nerede Çekiliyor?

28.11.2022
1.937

TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan yeni dizisi çekimleri başladı. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisi sezonun iddialı projeleri arasında yerini alacak. Barbaros Hayreddin – Sultanın Fermanı cast çalışmaları tamamlandı. Yeni dizinin çekimleri başladı. Barbaros Hayreddin – Sultanın Fermanı dizisinin çekimleri nerede yapılıyor. Dizinin seti bilgileri konumuzda yer alacaktır.   barbaros hayreddin dizisi oyuncu secimi (1)

Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yönetmen koltuğunda Berat Özdoğan’ın oturduğu Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinin senaryosunu Zülküf Yücel yazıyor. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinin oyuncu kadrosu konumuzu ziyaret ederek oyuncu bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

Trt1 ekranlarının fenomen olacak dönem dizisi Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı çekim mekanlarını sizler için araştırdık. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisi konusu gereği önceki sezon yayınlanan Barbaroslar Akdenizin Kılıcı dizisi ile benzerlik gösteriyor. Bu yüzden çekim mekanlarının da aynı olacağını düşündük. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinin Barbaroslar dizisi gibi Marmaris, Antalya ve İstanbul’da çekiliyor. Yaklaşan kış mevsimi sebebiyle dizinin çekimleri genel olarak İstanbul’da yapılacak. Gerek duyulduğu takdirde deniz sahneler için Muğla, Antalya’da da çekimler yapılacak. 

Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisi çekimleri İstanbul’da bulunan Beykoz Kundura Fabrikası’na kurulan tarihi dekorla hazırlanan özel sette çekilecek. Dönem dizilerinde set önemlidir. Dekorların ve giysilerin döneme ait olması seyircinin izlenme oranını artırır. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisi de İstanbul’da ki özel olarak kurulan sette çekilecek. Deniz ve savaş sahneleri için gerekli hazırlıkları yapılıp deniz kıyılarında sahillerde çekimler yapılacak.

Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinin çekimlerine ait resimlere konumuzda yer verdik. Yeni dizinin set resimleri bilgileri ya da çekildiği yerleri gördüğünüzde yorum olarak bizlere yazabilirsiniz. Sitemiz sizinle büyümekte ve daha çok ziyaretçiye hizmet vermektedir. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..