Barbaroslar Dizisi Nerede Çekiliyor? Gemileri Yapıldığı Mekan Neresi?

17.04.2021
1.090

Es film imzalı Barbaroslar dizisi çok kısa bir süre sonra TRT 1 kanalında seyirci karşısına çıkacaktır. TRT 1’in yeni dizilerinden bir tanesi olan Barbaroslar dizisi pek çok kişiye kendini sevdirmeyi hedeflemektedir. Hal böyle olunca da Barbaroslar dizisi hakkında merak edilen pek çok konu oldu Barbaroslar dizisi konusu ve oyuncularının yanı sıra çekim yerleri ile de izleyiciler de oldukça merak uyandırdı. Bizde bu konumuzda TRT1 kanalı severleri ve Barbaros dizisi izleyicileri adına Barbaroslar dizisinin çekim yerlerinden detaylı bir şekilde sizlere bahsedeceğiz. barbaroslar dizisi nerede cekiliyor (1)

Barbaroslar Akdenizin Kılıcı dizisi çekimlerinde bir mağara kullanılıyor. Mağara’nın içinde saklanıp yaşamaya çalışıyorlar.  Denizin kıyısında çekimleri yapılan Barbaroslar gemileri ile su dolu mağaraya yaklaşıyorlar. Kayalıklardan denize atlıyorlar. Gerçekten aksiyonu bol çekim mekanları ile de merak uyandıran bir yapım olmuş.

Barbaroslar Dizisi Nerede Çekiliyor?

Oruç Reis ve Hızır Reis’in hem hayatlarını hem de katılmış oldukları savaşları konu edinecek olan Barbaros dizisi çekim yerleri ile de oldukça merak edildi. 1500’lü yılları gözler önüne serecek olan Barbaros dizisi hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de dizinin çekim yerleri oldu. Pek çok dizi ve filmde de olduğu gibi Barbaros dizisinin çekim yeri olarak da İstanbul tercih edildi. İstanbul’un farklı il, ilçe ve semtlerinden yararlarından Barbaros dizisinin çekim yerlerini detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

barbaroslar akdenizin kilici dizisi cekim mekanlari resimleri

Barbaros Dizisi Çekim Yerleri Neresi?

Başrol oyuncuları arasında Ulaş Tuna Astepe ve Engin Altan Düzyatan‘ın yer almış olduğu Barbaros dizisinin yapımını Es Film üstlenirken yapımcılığını ise Yusuf Esenkal yapmaktadır. TRT 1’de yayınlanacak olan ve birçok kişi tarafından beğenilmesi beklenen Barbaros dizisi çekim yeri olarak İstanbul’dan yararlandı. İstanbul’un farklı ilçelerinde çekimlerini sürdüren Barbaros dizisinde kapalı ve açık birbirinden farklı mekanlara sıkça yer verildi.barbaroslar Akdenizin kilici dizisi resimleri Istanbulda nerede cekiliyor

Barbaros Dizisi Hangi İl ve İlçede Çekiliyor?

Barbaros dizisinin çekim ili olarak İstanbul tercih edilirken ilçe olarak da Beykoz tercih edildi. İstanbul Beykoz’da bulunan Kundura fabrikası pek çok diziye mekan sahipliği yapmıştır. Beykoz kundura fabrikasında çekilecek olan dizilerden bir tanesi de Barbaros dizisi oldu. Barbaros dizisinin senaryosunu ve ambiyansını uygun olarak Kundura fabrikasında ufak değişikliklere gidildi.Barbaroslar Dizisinin çekildiği yer neresi

Barbaros Dizisi Gemileri Yapıldığı Mekan Neresi?

Barbaros dizisinde gemilerin yapıldığı mekanın çekimleri de İstanbul Beykoz’da bulunan Kundura fabrikasında ve Riva’da gerçekleştirildi. Gemilerin yapıldığı mekan için Riva daha uygun görülürken, Kundura fabrikasında da pek çok sahneye yer verildi. Riva’nın deniz kenarında bir yer olması itibarıyla gemilerin yapıldığı mekana daha uygun görüldü.

Barbaroslar Dizisinin çekim yerleri neresiBu konumuzda da sizlere Barbaros dizisinin çekim yerlerinden bahsetmek istedik. Sizlerin de Barbaros dizisinin çekim yerlerinden ve çekim mekanlarından merak ettiğiniz kısımlar olursa aşağıda bulunan yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Ayrıca Barbaros dizisinde yer alan oyuncularımızı yakından incelemek isterseniz Barbaroslar Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri başlıklı konumuza bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

  1. Erdal varışlı dedi ki:

    Arkadaşlar Barbaros dizisinin gemi sahneleri Kemerburgaz’da bulunan Işıklar film stüdyoları da çekiliyor diğer İskender ye ve Midilli sahneleri de Çekmeköy’de bulunan TRT’nin platolarında çekiliyor

  2. AYSE MEMİŞ dedi ki:

    Size cak ricam var neolursunuz bu filmde benide oynayın neolursunuz yalvarırım size çok çalışırım coooioooik

  3. Elçi dedi ki:

    Çekimler için Cezyirde çekimler yapılması gerekirdi o zaman daha geniş bir kitleye hitap ederdi.