Baraj Dizisi Neden Bitti Final Yaptı? Başka Kanalda Devam Eder mi?

Fox TV ekranlarında salı günleri yayınlanan baraj dizisi ani bir final kararı ile ekrana veda edecek. İlk bölümü 17 Mart 2020 tarihinde yayınlanmış olan baraj dizisinin başrollerinde biran Damla Yılmaz Gizem Karaca Burak Yörük ve Feyyaz duman gibi yetenekli oyuncular yer alıyor. Reyting oranları daha beklentilerin üzerinde olan baraj dizisinin neden bitti final yaptığı merak edildi. Bizde bu konumuzda araç dizisi gerçekten neden bitti niçin final yaptı başka kanalda transfer olur mu devam eder mi gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Baraj Dizisi Neden Bitti Final Yaptı?

Bir yılı aşkın yoluna devam eden Baraj dizisi Fox TV ekranlarında 6 nisan salı günü 34. bölümü ile ekrana gelecek. Baraj dizisinin nisan ayının sonunda ya da mayıs ayında final yapacağı ve en fazla 38. ya da 42. bölüm süreceği yazıldı. Son haftalardaki reyting oranlarına baktığımızda Baraj dizisinin oldukça iyi oranlar aldığını ve genellikle ilk dizi arasında yer aldığını görüyoruz. Reyting oranları ortalamanın üzerinde olmasına rağmen Baraj dizisi neden final kararı aldı, niçin yayından kaldırıldı izleyiciler bu sorunun cevabını merak ediyor. Çünkü son haftalarda 5 ve 6 oranında Total reytingler Baraj dizisini 3. sezona da taşıyacak görüntüsünde idi.

baraj dizisi neden bitiyor final yapiyor

Baraj dizisinin gerçek final sebebi: öncelikle Baraj dizisinin almış olduğu başarılı reyting oranlarından dolayı değil sözleşmesi sona erdiği için final kararı aldığını hemen belirtelim. Fox TV ile Baraj dizisinin hazırlayıcısı Med Yapım arasında yaklaşık 40 bölümlük bir anlaşma yapılmıştı. Geçtiğimiz sezon mart ayında başlayan Baraj dizisi reytingleri iyi olmasına rağmen 2021 nisan ayı sonunda final yapacak ya da 40. bölümde mayıs ayının ilk haftalarında bitecek görünüyor. Baraj dizisinin final yapmasının asıl sebebi Med yapım ile FOX TV’nin yeni sezon için anlaşamamış olmasıdır. Ayrıca pandemi nedeniyle dizilerdeki izlenme oranları ve reklam kazançları önceki yıllara göre daha düşük görünüyor. Ancak oyuncular aldıkları ücretlerden kolay kolay geri adım atmak istemiyorlar. Haliyle yapımcılar ve kanallar çok para kazanamıyor. Bu yüzden de anlaşması sözleşmesi biten diziler genellikle final kararı alıyor. Baraj dizisinin erken final yapma sebebi de aslında budur. Yoksa reyting oranlarına baktığımızda kesinlikle final yapacak gibi bir dizi değil Baraj.

baraj dizisi final yapmasin kanal degistirsin

Baraj Dizisi Başka Kanalda Devam Eder mi?

FOX TV’de 40. bölüm civarında final yapması beklenen Baraj dizisinin yüksek reytinglerden dolayı başka bir kanal ile anlaşarak 2021-2022 sezonunda da devam edeceği sosyal medyada dillendirilmişti. Ancak sözleşmesi olduğu için başka bir kanalın adı ya da reklamı olmasın diye şimdilik Baraj dizisinin yapımcısı Medyapım ile diğer kanallar arasındaki görüşmeler gizli tutuluyor. Ancak oyuncu kadrosundaki başroller ile anlaşılırsa Baraj dizisinin 3. Sezonda da ekrana devam edeceği Fox TV dışında başka bir kanal ile anlaşarak dizinin transfer olması gündeme gelecek görünüyor. Ancak bu konuda resmi bir bilgi olmadığı için şimdilik Baraj dizisi herhangi bir kanal ile anlaşma yaptı ya da transfer olacak gibi bir bilgi veremiyoruz.

Braaj dizisi final yapiyor

Baraj Dizisi 2021-2022 Yılı 3. Sezonunda Devam Eder mi?

Baraj dizisi ile ilgili haberler henüz çok yeni olduğu için Fox TV’de kesin olarak final yapacak mı ya da 2021-2022 yılları için başka bir kanal ile görüşüp anlaşacak mı bu konular henüz kesinlik kazanmadı. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda Baraj dizisi ile ilgili yeni gelişmeler yeni anlaşmalar yapılırsa ya da dizinin 3. Sezonda da devam etmesine karar verilirse sayfamızda sizlere bunu detaylıca duyuracağız. Son haftalardaki reyting oranlarına bakacak olursak Baraj dizisinin kesinlikle 3. Sezonda da devam edeceğini ön görebiliriz. Ancak son karar Medyapım ile FOX TV arasında yapılacak görüşmelere bağlı.

baraj dizisi esezon finali mi final mi yapacak

Baraj Dizisi Bitmesin Final Yapmasın

Daha önce birçok dizi için bitmesin final olmasın gibi kampanyalar düzenleyerek dizinin izleyicilerine hem sayfamızda hem de sosyal medyada örgütlemeye çalıştık. Ancak Baraj dizisi ile ilgili bu kadar yüksek reyting oranları varken dizinin bitirilmesi çok mantıklı gelmediği için ya Fox TV’de devam etmesine karar verilecek ya da 3. Sezon için farklı bir kanalla anlaşma yapılacak. Bu beklenti ile Baraj dizisi bitmesin final yapmasın diye bir kampanya başlatmak istemiyoruz. Ancak siz yine de sesinizi duyurmak ve sosyal medyada çevrenize Baraj dizisi bitmesin final yapmasın konusundaki yorum ve görüşünüzü paylaşmak isterseniz öncelikle aşağıdaki yorum kısmına Baraj dizisi ile ilgili samimi yorum ve görüşünüzü yazınız. Daha sonra sosyal medya sitelerinde bu sayfanın linkini paylaşarak herkesin görmesini ve okumasını sağlayınız. Böylelikle Baraj dizisi bitmesin final yapmasın konusunda birçok kişiye ulaşmış olacağız.

baraj dizisi bitti final yapti

Baraj Final Haberi: Yapımcılığını Medyapım ve No:9 Productions’un üstlendiği, başrollerini Feyyaz Duman, Biran Damla Yılmaz, Gizem Karaca ve Burak Yörük’ün paylaştığı dizinin sezon sonunda final yapacağı geçtiğimiz günlerde öğrenilmişti. Baraj dizisi kaçıncı bölümde bitecek final yapacak? Son olarak 33. bölümü yayınlanan dizinin 39. bölümüyle ekran macerasını noktalayacağı öğrenildi. Yayın akışında bir değişiklik olmazsa final bölümü 11 Mayıs Salı günü yayınlanacak.

Sizler de Baraj dizisi neden bitti, Baraj niçin final yaptı ya da Baraj dizisi başka kanalda devam eder mi transfer olur mu şeklindeki sayfamıza yorum ve görüşlerinizi de destek olabilir, samimi düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizlerin yorumları ve görüşleri gerçekten önemli bu yüzden aşağıya mutlaka fikrinizi beyan etmenizi istiyoruz. Umarız Baraj dizisi final yapmaz ve 3. Sezonda da kaldığı yerden devam eder.

Yorum yaz

9 Yorum

 1. Baraj dizisi kesinlikle devam etmeli. Yıllar sonra ilk kez hikayesi bukadar çeken bir dizi çıktı. Devam etmeyi sonuna kadar hak ediyor.

 2. Avatar Mine Yıldırım

  Nolur baraj dizisi bitmesin çok severek izliyorum final bölümünde resmen ağladım çok üzüldüm nolur final olmasın başka kanalda oynasın devam etsin çok istiyoruz lütfennn😔😔😔😥

 3. Lutfen başka kanalla anlaşma yapılsın final olmasın çok sevilen bi dizi sadece kanal uzunden izlenmeye bilir anlaşma yapılsın ve devam edilsin.

 4. baraj dizisi bitmemelii..nehnazı geri istiyoruzz lütfen tekrardan bi anlaşma yapin ve nehnaz olsun..♡

 5. Avatar Nigar Quliyeva

  Baraj dizisi bitmesin sezon finali yapsın başka kanal ile anlaşsın. Bu dizi asla bitmemeli!

 6. Avatar Cihan Sermen

  Tarık, Sahra, İbrahim ve Halit dörtlüsünün sahneleri inanılmaz saçma ve sıkıcı. Ana konu ile uzak yakın alâkası yok. Ceset yok etme saçmalığından itibaren izlemeyi bıraktım. Senaryonun acilen toparlanması gerek.

Etiketler