20 Ocak Bambaşka Biri Dizisi Neden Yok Bitti Erken Final mi Yapıyor?

24.10.2023
68

Fox TV ekranlarında pazartesi akşamları yayınlanan Bambaşka biri dizisi aldığı düşük reyting oranları sonrasında erken final kararı aldı. 13 Ocak günü final yapan Bambaşka dizisi 20 Ocak cumartesi var mı yok mu merak edildi. Biz de bu konumuzda bambaşka biri dizisi neden bitti niçin erken final yaptı, gerçek sebepleri neler diye merak edenler için detaylıca sebeplerini araştırdık. İşte bambaşka biri dizisi neden bitti final yaptı sorusunun çarpıcı cevapları.

20 Ocak Bambaşka biri dizisi var mı yok mu?

20 Ocak Bambaşka Biri Dizisi Neden Yok Bitti mi? Evet dizi final yaptı ve 13 Ocakta son bölümüyle yayınlandı. Bambaşka Biri Dizisi 20 Ocak 2024 de ekrana gelmeyecek. Bambaşka Biri dizisinin yerine cumartesi günü film yayınlanacak Fox Tv de. 20 Ocak bambaşka biri var mı yok mu 19 Ocak bambaşka biri dizisi var mı yok mu neden yok? Çünkü gün değiştirdi. Yeni Bölüm 20 Ocak Cumartesi günü olmayacak.

Bambaşka biri dizisi neden bitti niçin erken final yaptı?

Öncelikle FOX TV’de pazartesi akşamları yayınlanan bambaşka biri dizisi güçlü oyuncu kadrosu ve sürekli ekran önündeki oyuncularıyla dikkatleri çekti. Başrollerinde Burak Deniz ve Hande Erçel gibi başarılı oyuncuların yer aldığı bambaşka biri ilk bölümü ile 11 Eylül 2023 tarihinde ekrana geldi. Aradan geçen 7 bölüm dizinin reyting oranlarını maalesef sürekli geriye götürdü. Düşen reyting oranları sonrasında kanal ve yapım şirketi bir araya gelerek ortak bir karar aldı. Düşen reytingler sonrası Fox TV zarar etmeye başlayınca bambaşka biri dizinin erken finali gündeme geldi. Peki böylesine başarılı oyuncuları bir araya getiren bambaşka biri dizisinin final yapmasına asıl sebep ne oldu niçin dizi tutmadı işte nedenler:

1- Bambaşka biri istenen performansı gösteremedi

Bambaşka biri dizisi ilk bölümden 4 oranına yakın total reyting alınca dizi yapımcısı Tims prodüksiyon oldukça umutlu başlamıştı. Ancak sonraki haftalarda dizinin reytingleri bir türlü artmadı. Çünkü Star TV’de Ömer dizisi, TRT 1 ekranlarında Alparslan Büyük Selçuklu gibi önemli diziler pazartesi gününün reyting pastasının en büyük sahibiydi. 7. haftaya geldiğimizde bambaşka biri dizisi almış olduğu 2.82 oranındaki total reyting ile beklentilerin çok altında kaldı. Reytinglerdeki bu düşüş Fox TV ile Tims prodüksiyon arasındaki sözleşmenin kısa sürede feshedilmesine yol açtı. Kesin olmasa da gelen son bilgilere göre Bambaşka biri dizisi 15. bölümde bitecek ve erken final yapacak.Bambaşka biri dizisi erken final mi yapacak

2- Dizinin senaryosu farklı olsa da beğenilmedi

Son dönemde izlediğimiz dizilerin çok ötesinde farklı bir senaryo ile karşımıza çıktı bambaşka biri. Ancak farklı senaryo tiplerine çok alışkın olmayan ve farklı sahneleriyle diziden uzaklaşan ciddi bir kitle var. Bambaşka biri dizisi ilk bölümlere göre yaklaşık % 25 izleyici kaybetmiş. Bu oldukça ciddi bir rakam ve dizinin neden bittiğini sorgulamamızı gerektiren bir reyting düşüşü. Evet sıra dışı bir senaryo ancak izleyiciyi diziye çeken bir sonraki bölümü merakla beklenen bir dizi de olamadı maalesef. Başroller arasındaki uyum da bir aşk dizisinden ziyade aksiyon dizisine dönüşmesi beklentilerin uzağında bir reyting almasına neden oldu. Hande Erçel deyince daha ziyade gençlere ve aşk dizilerine yönelik bir oyuncu profili hafızalarda beliriyor. Bu nedenle dizinin beklentilerden uzak kaldığını söyleyebiliriz.

3- Bambaşka biri dizisi senaryosu, sahneleri ve kıyafetleri

Diziler için eleştiri yaparken sadece başrol oyuncularını değil dizide kullanılan kıyafetleri sahne seçimlerini ve dizinin senaryosunu da eleştirmek gerekir. Yukarıda belirttiğimiz gibi senaryosu daha akıcı ve izleyiciyi içine çeken bir kalemle yapılabilirdi. Aynı zamanda dizide kullanılan kostümler kıyafetler (Bambaşka biri dizisi kıyafetleri) izleyiciler için handikap oluşturuyor. Müslüman bir aile toplumunda yaşadığımız için oldukça açık seçik kıyafetler birçok izleyiciyi ekrandan uzaklaştırıyor. Her ne kadar dizi başrolü Leyla karakterindeki Hande Erçel bir savcıyı canlandırsa da hem öpüşme sahneleri hem de açık seçik kıyafetler çoluk çocukla bu dizinin izlenemeyeceğini gösterdi. Kısacası diziyi çekerken herkesi kucaklaması kapsayıcı olması ve tüm izleyici kitlesine hitap etmesi oldukça önemli. Maalesef bambaşka biri dizisinin bu konuda da sınıfı geçemediğini söyleyebiliriz.

4- Bambaşka biri dizisi erken final tarihi

Bambaşka biri dizisi neden bitti erken final yaptıYukarıda saydığımız birçok sebepten dolayı bambaşka biri dizisinin yakın zamanda erken final kararı alacağını şimdiden belirtelim. Kesin olmasa da 15. bölüm dizinin final bölümü olabilir ve muhtemelen 2024 yılını göremeden dizi biter. Çünkü Fox TV reklam gelirleri çok düştüğü için genellikle 3 Total reytingin altına düşen dizilere çok fazla şans tanımıyor. Ancak Fransa’da yapılan mipcom ödüllerinde Hande Erçel ve Burak Deniz oldukça başarılı bir prömier sergileyerek dizinin birçok ülkede satışına öncülük ettiler. Bu nedenle ülkemizde erken final yapsa da birçok farklı ülkede satışı devam edeceği için dizinin devamına ve Türkiye’de de yayınlanmasına devam edilebilir. Bu konuda yeni bir gelişme olursa sizlere duyuracağız.

Bambaşka biri dizisinin erken finali hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Bu yıla damga vurması beklenen ancak aldığı reyting oranları ile hayal kırıklığı yaratan bambaşka biri dizisinin erken final yapması gündemde. Başrol oyuncularını da dikkate aldığınızda sizce dizinin erken finali doğru bir karar olur mu, devam etmesini ister misiniz bu konu hakkındaki yorum ve görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız..

YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Yeniden yayınlansın. Sıradışı bir dizi.

 2. Anonim dedi ki:

  Sıkı takipcym lütfen btmesin çok gzl film

 3. Buket34 dedi ki:

  Bitmesin! Yıllardır ilk kez bir diziyi takip ediyorum. Ne zaman kaliteli bir iş olsa hemen final yapması çok cansıkıcı.

 4. Anonim dedi ki:

  Çok saçma nedenlerle bitmemeli bu güzel dizi

  1. Kezban dedi ki:

   Bambaşka bir diziydi…Yine başka diziler yüzünden…Pes yani. 😡

   1. Tütü dedi ki:

    Replikler kötü, Hande Erçelin oyunculuğu romantik komedilere uygun. Konuyu çok yavaş ve sıkıcı yapmayı başarmışlar. Yönetmenler de becerememiş sanki.

 5. Semra dedi ki:

  Bitmemeliydi. Kaliplasmis konu/senaryodan bikmadik mi?