Babil Dizisi Nerede Çekiliyor, Mekanlar Neresi?

Babil Dizisi Nerede Çekiliyor, Mekanlar Neresi? Babil dizisi hazırlıkları devam ederken nerede çekiliyor seti mekanları neresi merak konusu oldu. Babil dizisi çekim mekanları bilgilerini konumuza ekleyeceğiz. Şimdilik fragmanda yer alan bazı mekanları konumuza ekleyelim.

Babil dizisi yapımcılığını Ay Yapım üstlenirken senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel üstleniyor. Babil dizisi yönetmenliğini Uluç Bayraktar yaparken dizinin oyuncu kadrosunda Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Babil dizisi Star TV ekranlarında yayınlanıyor. Babil dizisi hangi hastanede çekildi

Babil Dizisi Nerede Çekiliyor Seti Mekanları

Babil dizisinde İrfan oğlunun hayatını kurtarmak için hayatında yapmadığı işlere bulaşacak ve başı belaya girecektir. Ama onun tek amacı oğlunu sağlığına kavuşturmaktır. Babil dizisi İrfan’ın oğlu Deniz’in hastalığından dolayı çekimlerin bir kısmı hastanede geçecektir. Hastane çekimlerinden sonra İrfan ve  Eda’nın evinde de çekimler olacaktır.Babil dizisi hangi üniversitede çekildi

İrfan’ın başını belalara sokarken onun yanında arkadaşı Egemen olacaktır. Egemen’den sonra İlay ve Süleymanda İrfan’ın karşısına çıkacak sınavlar arasındadır. İrfan oğlunun hayatını kurtaracak sınav için nasıl işlere başvuracak? Nasıl mekanlara gidecek para bulmak için. Egemen’le birlikte para bulup oğlunu kurtarmak için karanlık mekanlara girecekler karanlık işlere bulaşacaklar. İstanbul’un arka sokaklarına da girecekler zenginlerin hayatlarına el atıp para kazanmaya çalışacaklar.

Babil dizisinin çekim mekanlarını şimdilik sadece fragmanda görüyoruz. Babil dizisi çekim mekanları ile ilgili resmi bir açıklama yapılmıyor. Babil dizisi çekim mekanları adreslerine ulaştıkça konumuza ekleyeceğiz. İstanbul’un çeşitli semtlerinde çekilen dizinin detayları konumuza eklenecektir.

Babil dizisi Hereke neresi

Fragmanda yer alan bu sahnede İrfan belediye otobüsü ile ilerliyor. Yanda görülen yer tabelasında Hereke yazıyor. Hereke Kocaeli iline bağlı körfez ilçesine bağlı bir yer. Halk otobüsü Hereke’ye gitmiyor düz olarak ilerliyor. Yani Hereke bir çekim mekanı değil ama İstanbul’da bu tabelanın olduğu yerde çekim yapıldığını anlayabiliriz.

Sefirin Kızı dizisi çekim mekanları

Deniz kıyısında çok güzel bir çocuk parkı. İstanbulda sahilde yürüyüş yaparken böyle bir çocuk parkına denk gelmişsiniz. Bu çocuk parkını gören ziyaretçilerimizden yorum yapmasını ve semtini yazmasını bekliyoruz. Sonrasında İlay bir yere gidiyor. Açılış ya da düğün mekanı gibi bir yer. İlay’ı Birce Akalay canlandırıyor. İlay’ın geldiği mekan bir otelin havuzlu bahçesi. Düğünler gibi organizasyonlar için hazırlanmış masalar ve havuz görünüyor. Karşısında ise büyük plaza inşaatları.

Babil dizisi çekim mekanları

Babil dizisinde İrfan ve oğlu güzel bir oyuncakçıda görülüyor. Muhtemelen bir avm de yer alan bu oyuncakçı da tüm çocukların dikkatini çekmiştir. Bu oyuncakçının adını veremesekte her yerde her avm de bu oyuncakçılardan vardır. Babil dizisi çekim mekanlarının tam adreslerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ziyaretçilerimiz yorum kısmına yazabilir mekanları tanıyorlarsa.

Babil dizisi konusu: Babil dizisinde İrfan idealist bir ekonomi profesörüdür. İrfan haksız yere işten kovulur. Aynı gün 7 yaşındaki oğlu Deniz’in hasta olduğunu öğrenir. Bu öyle bir hastalık ki doktor oğlunuzun beyninde bir saatli bomba var diyor. Bunu duyan her anne baba gibi İrfan ve Eda’da ne yapacağını bilemiyor. Hayatları alt üst oluyor. babil dizisi nerede çekiliyor

İrfan’ın oğlunu kurtarmak için paraya ihtiyacı vardır. Çaresizlikten gözyaşı dökerken Eda İrfan’ın çocukluk arkadaşı Egemen’den yardım istiyor. Egemen İrfan’ı hayal bile edemeyeceği işlerin içine sokar. İrfan’ın eski aşkı İlay ve onun sevgilisi tehlikeli adam Süleyman’ın da ortaya çıkması ile İrfan’ı çok zor günler beklemektedir. Babil dizisinde İrfan hayatının sınavını verirken karşısına ne gibi zorluklar çıkacak.babil dizisi mekanları

Bu zorlukları aşmak için neler yapacak? Oğlunun hayatını kurtarabilecek parayı alabilecek mi? Babil dizisinde İrfan bunları yaşarken bir çok çeşitli mekan olacaktır elbette. Bizlerde konumuza ekleyeceğiz bu mekanları. Sizlerinde yardımı ile daha kısa sürede ekleyebiliriz. Sizlerde Babil dizisinin çekim mekanlarını biliyorsanız eğer yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorum yaz

6 Yorum

  1. Çekmeköyde hatta bügün yine gördüm Eda ve Egemeni orda bir aydır çekim ekip araçları orda genellikle

  2. Fikirtepede çekilmiş eski sokağımızda suan kentsel dönüşümde yeni binalar var hep😊

Etiketler