Babil Dizisi Erken Final mi Yapacak? Babilin Gizli Bir Amacı Var mı?

Babil Dizisi 17 Ocak 2020 cuma günü ilk bölümü ile ekrana gelmeye başladı. Dizinin daha ilk bölümünden üniversitede görevli bir öğretim üyesinin KHK ile görevden alınması anlatılmaya başlanınca hemen dizinin Fetöyle bir bağlantısı var mı anlatılanlar bir kurgu mu KHK mağdurlarının sesi mi diye çeşitli görüşler ve yorumlar yapılmaya başlandı. Bizde bu konuda Babil dizisinin detaylarını ve gizli bir amacı olup olmadığını yorumlamaya çalışacağız.

Babil Dizisi Erken Final mi Yapacak?

Babil dizisiyle ilgili gelen haberler dizi ekibini ve izleyenlerini şaşırttı. Çünkü dizinin bir bir öğretim üyesinin KHK ile üniversiteden atılmasını ve bu olayın mahkemeye taşınmasıyla başlayınca benzer durumda olan binlerce kişinin diziyle bir mesaj verdiğine dair bir söylenti yayıldı ve adeta fetönün halen mesaj vermeye çalıştığına dair söylentiler hem haber sitelerinde hemde sosyal alanda uzun süre dillendirildi. Bu haberlerin ardından Babil Dizisi bu söylentiler nedeni ile erken final yapar mı yapımcı olayı nasıl açıklayacak diye meraklı sorular sorulmaya başlandı bile. Babil Dizisinin erken final yapması için gerçekçi bir neden görünmüyor ve dizinin reytingleri beklentilerin üzerinde seyrediyor.

Babil Dizisi Erken Final mi YapacakBabil Dizisinin Gizli Bir Amacı Var mı?

Tabi böylesine iddialar sonrasında Babil Dizisinin gizli bir mesaj verip vermediği ve böylesine bir KHK ile görevinden alınan bir öğretim üyesinin savunulduğu ve mağdur gösterildiği bu nedenle hükümet tarafından da diziye veya yapımcıya baskı yapılabileceğine dair bir takım yazılar çıkıp yayınlansa bile dizide gizli bir amacın olmadığı ve özel bir gayeye de hizmet etmediği vurgulandı. Babil Dizisi gizli bir güç tarafından mı finanse ediliyor vermek istediği mesajlarda bir gizem var mı şimdilik bu konularda konuşmak oldukça erken çünkü dizinin daha bir bölümü ekrana geldi.

Babil dizisi ihraç olan bir akademisyenin hikayesini anlatıyor..

Star tv de ekrana gelen ve cuma günleri yayınlanan Babil dizisi üniversiteden ihraç olan bir akademisyenin hayat hikayesini anlatıyor ve diziye tepkilerde bu noktada yoğunlaşıyor. Bu baskılar sonrasında dizi yayından kaldırılır mı oldukça zor görünüyor böyle bir yayından kaldırma. Çünkü suç teşkil eden bir unsur barındırmıyor dizi. Halit Ergenç’in baş rolde oynadığı Babil dizisinin fetö ile ilgili bir bağlantısının olup olmadığının tespit edilmesi için uğraşılıyor. Ancak bu tarz haberler genelde maksatlı olduğu için dizi üzerinde olumsuz bir baskı aracı olacağı konuşuluyor.

Sizce Babil dizisinin feto ile bir alakası var mı? KHK lı bir akademisyenin yaşamını anlatması veya izledikleriniz bir suç unsuru sayılır mı? Bu konular hakkında yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Not: Star TV’nin çok konuşulan dizisi Babil için Ay Yapım’dan jet açıklama! Rtükün FETÖ propagandası yaptığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edilmişti. Fakat Ay Yapım’ın avukatı, kendilerine herhangi bir tebliğin ulaşamadığını belirterek “Bu dizi rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesinden ibaret. Herhangi bir yöne çekmek asla doğru değil” açıklamasını yaptı.

Babil dizisi hakkında çıkan iddialar için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Babil dizisiyle ilgili erken final mi yapar dizi biter mi gibi çıkan haberlere itibar edilmesi hakkında düşüncelerinizi aşağı yazmanızı rica ediyoruz.

Yorum yaz

3 Yorum

  1. Avatar Günel 🔅Babil🔅

    🔅Babil🔅Dizisi Final Yapmaz Dizinin İsmi Fetö İsmi İle Yanaşı Dizinin Oyunçuları Milletine Verdiyi Hidmetlere Bakmağ Lazım Dizinin Kahramanı Gezi Olayında Görünür Çok Kerip Gezi Olayı Küçeler Mağazalar Yandırılır Dağıdılır Oyunçular Şarkıçılar Özlerinden Başka Kimseni Düşünmüler Onlar Villalar İyi Markalı Avtomobileri Düşünüler 15 Temmuz Türk Halkında Saldırı Oldu Çok Kerib Oyunçuların Kaçı Şehid Oldu Kaçı Kazi Oldu Heçbiri Onları Para Pul Düşündürür MİLLET NEÇE TARAÇ OLUR OLSUN NE İŞİM VAR DÜŞMENLERE MÖHTAÇ OLUR OLSUN NE İŞİM VAR KOY MEN TOK OLUM NEDİ KARİM DÜNYAVİ ÇAHAN AÇ OLUR OLSUN NE İŞİM VAR İndiki Oyunçular Fetö Olayınada Bulaşar Vatanı Seven İnsan Halkının Aynasın Bele Sındımaz Dövleti Neden Tez Tez Günahlandırılar Dizileri Kapatılar Söyleyiler Türk Halkında Söz Azadlığı Yüksek Heç Bir Halkda Şu Kadar Azadlığ Yok Diziler Saysız Hesabsız Dizileride Yönetenler Var Fetö Sözü Bütün Halkda Var En Önemli İsmini Şu İsmden Korumak Babil Dizisin Oyunçuları İnsanlar Üçün İyi Ola Biler Bunu Anlamağ Olar Bezen İnsanlar Yanlışlarda Yapa Biler Ama Milletin Vatanın Üçün Yanlış Yapmağ Aff Edilemez Fetö Yahudi Ermeni İsmi İle Yanaşı İndiki Hayatda Şarkıçıların Oyunçuların Zaten Dövlete Millete Bele Sayğısı Kalmayıp Türk Halkında Kazı Dağlarında Kızıl Çıkarılması Bildirilir Dövletin Milletin Elin Sıkan Fazil Gibileri Pyaninonu Sırtına Alıp Kazı Dağlarında Şarkı Söyleyir Kızılı Çıkarmağa İzin Veremerik Deyir Çuneyt Beyde Onların İçerisinde Çuneyit Bey Türk Halkın Keçmiş Dizilerin Kahraman Obrazın Daşıyan Biri Çuneyit Bey Neden Deyişdi Çok Kerip İnsan Vatanı Milleti Üçün Neyin İyi Neyin Kötü Olduğun Anlayan Yaşdadır İndiki Hayatda Oyunçular Şarkıçılar Dövlet Başbakanından Bele Özün Yüksek Mertebede Aparır Çuneyt Beyin Keçmiş Dizilerine Bakdığda Milleti Üçün Çanında Verer Hatda Kızılıda Torpağ Altından Çıkarıp Millete Bağışlayar Hayat Deyişip Para Pul Her Şeyden Önemli Dizi Final Yapmaz Kolektive Uğurlar Vatana Milleti Sevmesin Arzu Ediriz Oyunçuların

  2. Avatar Şahin BEYHAN

    Merhaba dizi birebir gerçek hayatla uyarlanmış bundan dolayi hükümete yakin iş adamlari *(müteahhitler) var benziyor kudretli güçlü insanlar vat filim kalkar cunku rahatsuz olacaklar vâr

  3. Dizi çok başarılı. Ögretim üyesi de ihaleye fesat karıştırmaktan açığa alinmiş. Öküz altında buzağı aramayın. Rtük kapatacaksa saçma sapan dizileri kapatsın.

Etiketler