Azize Dizisinin Hikayesi Nedir, Neyi Anlatıyor? Konusu Özeti..

Azize Dizisinin Hikayesi Nedir, Neyi Anlatıyor? Konusu Özeti.. Azize dizisi yakında ekranlardaki yerini almaya hazırlanırken bizlerde sizlere dizini hikayesini anlatmak istedik. Azize dizisi konusu hikayesi nedir? Tanıtımlarından aşk intikam konusunun işleneceği sezdirilen Azize dizisinin genel konusu merak konusu oldu. Azizie dizisi konusu bilgileri konumuzun devamında.

Azize dizisi yapımcılığını Süreç Film üstlenirken yönetmenliğini Volkan Kocatürk yapıyor. Senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran ve Meryem Gültabak’ın birlikte kaleme aldığı Azize dizisinin kadrosunda Hande Erçel, Buğra Gülsoy, Duygu Sarışın, Mustafa Yıldıran, Çetin Sarıkartal, Selen Öztürk, Başak Daşman, Tugay Mercan, Mustafa Avkıran, Orhan Kılıç, Cenk Kangöz, Serkan Altıntaş ve Asuman Çakır gibi isimler yer alıyor.

Azize dizisi konusu hikayesi

Azize dizisinde asıl adı Melek olan Azize ailesinin intikamı için kolları sıvıyor. Karşısına aşk çıkana kadar intikam duygusu tüm vücudunu ele geçirir. Aşkı tanımıyor bilmiyor ama Kartal’ın sevgisi onun içindeki intikam duygusunu eritiyor ve aşka çeviriyor.

Azize Dizisi Konusu Hikayesi

Azize dizisinde intikam aşk hikayesi anlatılacak. Azize dizisinde güçlü bir mafya ailesi yer alacak. Alpanlar ailesi. Alpanlar ailesi yıllar önce Melek’in şimdiki adıyla Azize’nin annesini babasını elinden almışlar. Azize’nin ailesinin dağılmasına sebep olan Alpanlar’ın yaptığı kötülükleri izleyeceğiz. Azize ailesinin dağılmasından sonra tek varlığı kalan kardeşini korumak için yemin etmiştir. Hayatını ona adamış yıllarca onu korumak istemiştir. Azize güçlü bir kadın olmuş kardeşine kol kanat germiştir.

Azize’nin korumak için her şeyi yaptığı kardeşine dokunacaktır Alpanlar ailesi. Alpanlar Azize’den yıllar önce anne babasını aldı şimdi de kardeşini alacaklar. Azize’nin tek varlığı olan kardeşi Yiğit’e zarar verecekler. İşte Azize o gün intikam yemini eder ve Alpanlar intikam almak için her şeyi yapacaktır. Azize’nin artık bu hayatta tek amacı ailesini elinden alan ve ona bunları yaşatanlardan hesap sormaktır.

Azize gözü intikamdan başka bir şey görmek kalbi intikam duygusundan başka bir şey tatmazken karşısına tanımadığı bir duygu çıkar. Öncelikle Alpanların oğlu Kartal Azize’ye aşık olacaktır. Kartal Alpanlar ailesinin zeki mert yürekli adamıdır.  Kartal Azize’yi görür görmez ondan etkilenir ve aşık olur. Kartal Azize’yi etkilemek için elinden geleni yapar. Azize aşkı tanımazken zamanla Kartal’ın ailesine benzemediğini yürekli iyi bir insan olduğunu farketmeye başlar.

Ama düşmanına aşık olmamalıdır. Zamanlar Kartal’ı tanıdıkça yüreği ısınır ancak verdiği intikam sözünü unutmamalıdır. Azize’de Kartal’ı gördükçe tesadüfler onları birleştirdikçe aşık olacaktır. Azize intikam için planlar kurarken artık kendi kalbine söz geçirmeye çalışacaktır. Azize kardeşine vermiş olduğu intikam sözünü tutacak mı? Yoksa kendini aşkın kollarına mı bırakacak?

Azize’nin aklı ve kalbi arasında kalacağı Azize dizisinde siz olsanız hangi tarafı seçerdiniz? Ailenizi elinizden alan bir ailenin oğlunu sever miydiniz? Ya da aileniz gitse bile aşkı kabul edip aşkınızla mutlu olmayı mı hayal ederdiniz? Azize aşkı seçse de ailesini ve kardeşini elinden alanlarla aynı ortamda yaşayıp yine de seviyorum mutluyum diyebilir mi sizce? Yorumlarınızı düşüncelerinizi konunun alt kısmına yazabilirsiniz.

Azize dizisinin konusunu siz nasıl buldunuz? Sizce oyuncular bu konuya uygun seçilmiş mi? Hande Erçel Azize karakterine uygun mu sizce? Buğra Gülsoy’u da genel olarak komedi aşk romantik dizilerde izledik. Bakalım mafya intikam aşk konularında nasıl bir performans sergileyecekler. Merakla beklenen Azize dizisi yakında ekranlarda olacak.

Etiketler