Ay ve Güneş Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri Konusu Kanalı

16.03.2020
453

Ay ve Güneş Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri Konusu Kanalı… Ay ve Güneş dizisinin hazırlıkları tamamlandı sayılır ancak dizinin çekimlerinin ertelenerek yeni sezonda yayınlanması planlanıyor. Ay ve Güneş dizisi oyuncu kadrosu çoğunlukla belli oldu bu konumuzda belli olan oyuncuların bilgilerine yer vereceğiz.

Es Film yapımcılığı ile yayınlanacak olan Ay ve Güneş dizisinin senaryosunu Eda Tezcan yazıyor. Ay ve Güneş dizisi Hint televizyonlarında yayınlanan Iss Pyar Ko Kya Naam Doon? dizisinden uyarlama olacak. Ay ve Güneş dizisi orijinali Iss Pyar Ko Kya Naam Doon? Türkiye de 2015 yılında Kanal7 ekranlarında Bir Garip Aşk adı ile yayınlanmıştı. Bir Garip Aşk dizisi Kanal7 kanalında Türkçe dublaj olarak yayınlandı ve çok sevildi. Bu yüzden de Türk oyuncularla uyarlama olarak yayınlama kararı alındı. Iss Pyar Ko Kya Naam Doon? dizinin uyarlama dizisinin adı Ay ve Güneş olarak netleşti.

Ay ve Güneş Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri

Ay ve Güneş dizisinin senaryosunu Eda Tezcan uyarlarken dizinin yönetmen koltuğunda Murat Şenöy oturuyor. Ay ve Güneş dizisinin müziklerini de Ender Gündüzlü yapıyor. Ay ve Güneş dizisi oyuncu kadrosunda yer alan oyuncular ve karakterleri;
Kadir Doğulu- Yağız Ali Beyoğlu,
Melis Sezen,
Nur Erkul (Sinem),
Pelin Orhuner (Mihriban),
Goncagül Sunar(Günseli),
Tansel Öngel- (Murat)

Kadir doğulu yeni dizisi Ay ve Güneş odlu Kadir Doğulu- Yağız Ali Beyoğlu

Kadir Doğulu 19 Nisan 1982 Mersin doğumludur. İlk olarak 2010 yılında Küçük Sırlar dizisinde rol aldı. Sonrasında Show TV de yayınlanan Pis Yedili dizisinde başrol oynadı. Fatih Harbiye dizisinde Macit rolünü oynadı ve eşi Neslihan Atagül ile bu dizi sayesinde tanıştı. 2015 yılında da Sevdam Alabora dizisinde Gökhan karakterini canlandırdı. Kadir Doğulu instagram hesabı https://www.instagram.com/kadirdogulu/

Kadir Doğulu Ay ve Güneş dizisinde Yağız Ali Beyoğlu karakterine hayat verecektir. Yağız Ali Beyoğlu dizide Arnav karakteri ile aynı olacaktır Bir Garip Aşk dizisini izleyenler bilir. Barun Sobti gibi Kadir Doğulu’da başrol erkek oyuncusudur. 

Kadir Doğulu’nun rol aldığı dizi filmler;
2010- Küçük Sırlar-Ali Eraslan,
2011- Pis Yedili-Güney Bayrampaşalı,
2013- Fatih Harbiye- Macit,
2013- Sevdam Alabora- Gökhan,
2015- Muhteşem Yüzyıl Kösem- 3.Mehmet Giray,
2016- Bana Sevmeyi Anlat-Alper,
2018- Babamın Günahları-Ozan Dikmen,
2019- Vuslat- Aziz karakterini canlandırdı.

Melis Sezen Ay ve güneş dizisinde hangi rolde Melis Sezen

Ay ve Güneş dizisi kadın başrol oyuncusu olarak Melis Sezen ile anlaşma sağlandı. Melis Sezen 2 Aralık 1993 İstanbul doğumludur. Oyuncu Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezundur. İlk oyunculuk deneyimini Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile yaşadı. Melis Sezen instagram hesabı https://www.instagram.com/melisssezen/

Melis Sezen Ay ve Güneş dizisindeki karakter adı belli değil. Ancak Bir Garip Aşk dizisinden hatırladığımız gibi Sanaya Irani’nin canlandırdığı Khushi karakterinin Türk versiyonunu canlandıracak.

Melis Sezen’in rol aldığı dizi filmler;
2016- Hayat Bazen Tatlıdır- Asya,
2017- Siyah İnci- Ebru,
2018- Dünya Hali- Sinema Filmi,
2018- Tilki Yuvası Sinema Filmi,
2018- Şampiyon sinema filmi,
2019- Mucize 2 Filmi,
2019 – Leke- Yasemin,
2019- Sevgili Geçmiş- Derin rolünü canlandırdı.

 

Nur Erkul Ay ve Güneş dizisinde hangi rolde

 Nur Erkul- Sinem,

17 Nisan 1985 Bursa doğumlu olan Nur Erkul Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldı. İlk kez Kasaba dizisinde rol aldılar. Kılıç Günü ve Ay Tutulması adlı dizilerde rol aldı. Ali Ayşe’yi Seviyor dizisindeki Ayşe karakteri ile tanındı. Nur Erkul instagram hesabı https://www.instagram.com/nurerkul/ Nur Erkul Ay ve Güneş dizisinde Sinem rolünü canlandıracak.

Nur Erkul’un rol aldığı dizi filmler;
2009- Kasaba – Yağmur,
2010- Kılıç Günü – Cansu,
2011-Ay Tutulması – Şebnem,
2012- Bulutların Ötesi – Filiz,
2012-Böyle Bitmesin – Misafir oyuncu,
2013- Ali Ayşe’yi Seviyor – Ayşe
2014- Bir Yusuf Masalı – Züleyha Maria
2015- Acil Servis – Zeynep,
2015-Kardeş Payı – Konuk oyuncu
2016- Çalgı Çengi İkimiz – Naz rolünü canlandırdı.

Pelin Orhuner kimdir yeni dizisi ay ve güneş

Pelin Orhuner – Mihriban,

28 Ocak 1988 Manisa doğumlu olan Pelin Orhuner Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü’nde tamamlamıştır. Dream Tv’de sunuculuk yaptı. Sonrasında ilk oyunculuk deneyimini 2009 yılında Kavak Yelleri dizisi ile yaşadı. Pelin Orhuner Aile Saadeti, Bir Hikayem Var ve Alın Yazım dizilerinde rol aldı. Son olarak Fox TV de yayınlanan Şevkat Yerimdar dizisinde Tezene karakterini canlandırdı. Pelin Orhuner Ay ve Güneş dizisinde Mihriban rolünü canlandırıyor. Pelin Orhuner instagram hesabı https://www.instagram.com/pelinorhunerofficial/

Ay ve Güneş dizisi oyuncuları Goncagül sunar kim

 Goncagül Sunar- Günseli

17 Eylül 1970 İstanbul doğumlu olan oyuncu Goncagül Sunar ilk kez 1992 yılında Mahallenin Muhtarları dizisindeki Goncagül karakteri ile tanındı. Sonrasında Asmalı Konak, Çemberimde Gül Oya dizilerinde rol aldı.  Şahika Tekand ve Oyuncu Stüdyolarında oyunculuk eğitimi aldı. Goncagül Sunar instagram hesabı https://www.instagram.com/goncagulsunar/ Goncagül Sunar Ay ve Güneş dizisinde Günseli karakterini canlandırıyor.

Goncagül Sunar’ın rol aldığı dizi filmlerin bazıları;
1992- Mahallenin Muhtarları- Goncagül,
2002- Asmalı Konak- Hayriye,
2011- Leyla ile Mecnun-Sabiha,
2012- Umutsuz Ev Kadınları-Nazan,
2013- Muhteşem Yüzyıl-Cevher,
2014- Cinayet- Meryem Borova,
2014- Kaderimin Yazıldığı Gün-Şükran,
2018- Bir Litre GözyaşıSuna rolünü canlandırdı.

Tansel Öngel Ay ve Güneş dizisinde

 Tansel Öngel- Murat

Tansel Öngel 24 Eylül 1976 İstanbul doğumludur. 2000 yılında Trabzon Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde göreve başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda sanatçı olarak görevine devam ediyor.  Tansel Öngel instagram hesabı https://www.instagram.com/deniztanselongel/

Tansel Öngel’in rol aldığı dizi filmler;
2005- Avrupa Yakası-Demir,
2005- Güz Yangını-Kerem,
2009- Bu Kalp Seni Unutur Mu?-Yalçın,
2011- Muhteşem Yüzyıl- Alvise Gritti,
2012- Benim İçin Üzülme-Niyazi,
2015- Yaz’ın Öyküsü- Mert,
2016- Kanıt Ateş Üstünde- Kaan rolünü canlandırdı.

Ay ve Güneş dizisinde rol alması kesinleşen oyuncuların bilgilerini paylaştık. Ay ve Güneş dizisi kadrosuna giren oyuncuları da konumuza ekleyerek konumuzu güncelleyeceğiz. Ay ve Güneş dizisi oyuncuları olarak kimler olsun istersiniz. Sizler de yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
1991 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Sınıf Öğretmeni mezunuyum. www.dizioyuncu.com sitesinde yıllardır yazarlık yapıyorum. Güncel dizi film haberlerini dizioyuncu.com sitemizde ziyaretçilerimize sunuyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapabilirsin.