Atatürk Dizisi Nerede Çekiliyor, Mekanları Gerçek Yaşamda Neresi?

30.10.2022
81

Atatürk dizisi nerede çekiliyor? Mekanları gerçek yaşamda neresi? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu Atatürk dizisi dijital platform Disney Plus’ta yayınlanacaktır. İzleyiciler Saner Ayer yapımcılığında çekilen Atatürk dizisinin nerede çekildiğini de merak etti. Bizlerde bu sebeple araştırdık. Atatürk dizisi nerede çekiliyor? Mekanları gerçek yaşamda neresi? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız.

Atatürk Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dijital platform Disney Plus’ta ekranlara gelecek olan Atatürk dizisinin çekimlerinde birçok farklı il kullanılacaktır. Oyuncu kadrosu ve konusu sayesinde ilgi gören dizinin çekimlerinde özellikle kullanılacak olan yer ise Çanakkale ilimizdir. Atatürk dizisinin çekimlerinde Çanakkale’nin bir çok farklı yeri kullanacak olsa da özellikle Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli Belediyesi kullanılacaktır. Ayrıca Atatürk dizisinin çekimlerinin bir kısmı Konya’da yapılacaktır.  Ataturk dizisi cekim mekanlari yerleri

Atatürk Hangi İl ve İlçede Çekiliyor?

Başrolünde Aras Bulut İynemli’nin yer aldığı Atatürk dizisinin çekimlerinde farklı farklı iller kullanılacaktır. Atatürk dizisinin çekimleri Çanakkale’de devam etmektedir. Dizinin çekimlerinde Çanakkale’nin bir çok farklı yeri kullanılacak olsa da çekimlerde özellikle Ezine İlçesi tercih edilmiştir. Ayrıca, Atatürk dizisinin çekimlerinin bir kısmı da Konya ilimiz de yapılacaktır. Dizide özellikle Konya’nın Karapınar ilçesi kullanılmıştır.

Atatürk Dizisi Mekanları Gerçekte Neresi?

Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu Atatürk dizisinin çekim mekanları gerçekte kullanılan yerlerdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının en önemli yerlerinden biri de Çanakkale’dir. Atatürk dizisinin çekimleri de bundan dolayı Çanakkale’de yapılmaktadır. Dizi, gerçek hayatta Çanakkale’nin kullanılan yerlerinde çekilecektir. Ayrıca, Atatürk dizinin çekimleri bir kısmı İstanbul’da ve Konya’da yapılacaktır. Ataturk dizisi canakkale ezinede cekildi

Atatürk Dizisi Çekim Yerleri

İzleyiciler, Atatürk dizisinin çekim yerlerini de merak etti. Bizlerde bu nedenle dizinin çekim yerlerini araştırdık. Atatürk dizisinin çekimlerinin bir kısmı İstanbul’da yapılacaktır. Dizinin çekimlerinde bir çok farklı yer kullanılacaktır. Bu illerden biri de Çanakkale’dir. Mustafa Kemal Atatürk’ün, hayatında ki önemli şehirlerden biri de Çanakkale’dir ve dizinin çekimlerinde o yüzden burası tercih edilmiştir. Ayrıca, Atatürk dizisinin bir kısmı Konya’da çekilecektir.

Atatürk dizisi nerede çekiliyor? Mekanları gerçek yaşamda neresi? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalıştık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..