Aşkın Yolculuğu Hacı Bayramı Veli Dizi Müziği Jenerik Fon İlahisi

07.02.2022
70

Bu içeriğimizde Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisinin jenerik fon müziğini ve dizide çalan ilahileri sizlerle paylaşacağız. Tekten film imzalı Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisi 11 Şubat Cuma akşamı TRT 1 ekranlarında izleyici karşına çıkacaktır. Yönetmen koltuğunda Kemal Aydın’ın oturduğu Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisinin jenerjik fon müziği ve dizide çalan ilahiler de merak edilmiştir. Bizler de bu içeriğimizde 26 bölümden oluşan Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisinin jenerik fon müziğini ve dizide çalan ilahileri sizlerle paylaşacağız.

Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli Dizisinde Çalan İlahiler

Aşkın Yolculuğu Hacı Bayramı Veli Dizi MüziğiSenaryosunu İsa Yıldız’ın kaleme aldığı Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisinin tanıtım fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlanmış ve izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Büyük ilgi görmesi beklenilen Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisinde çalan ilahiler de merak edilmiş ve araştırılmıştır. Dizinin ilk bölüm fragmanında N’oldu Bu Gönlüm ilahisi çalmıştır. Bizlerde bu ilahiyi sözleri ile birlikte sizlerle paylaşacağız ve dizi yayın hayatına başladığı zaman dizide çalan ilahileri sayfamıza ekleyemeye devam edeceğiz.

N’oldu Bu Gönlüm İlahisinin Sözleri

N’oldu bu gönlüm n’oldu bu gönlüm
Derd-u gam ile doldu bu gönlüm
Yandı bu gönlüm yandı bu gönlüm
Yanmada derman buldu bu gönlüm
Yan ey gönül yan yan ey gönül yan
Yanmadan oldu derdine derman
Pervane gibi pervane gibi
Şem’ine aşkın yandı bu gönlüm
Gerçi ki kandı gerçeğe yandı
Rengine aşkın cümle boyandı
Kendide buldu kendide buldu
Matlabını hoş buldu gönlüm
Sevad-ı a’zam sevad-ı a’zam
Belki oluptur Arş-ı muazzam
Matlab-ı canan matlab-ı canan
Olsa acep mi şimdi bu gönlüm
Seyr-i billahtır seyr-i billahtır
Li maallahtır fena fillahtır
Ayinesinde ayinesinde
Gird-i sivayı buldu bu gönlüm
El fakru fahrı el fakru fahri
Demedi mi ol alemler fahri
Fahrini zikrin fahrini zikrin
Mahv-u fenada buldu bu gönlüm
Bayramı imdi Bayramı imdi
Bayram edersin yar ile şimdi
Hamd-ü senalar hamd-ü senalar
Yar ile bayram kıldı bu gönlüm

Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli Dizisi Jenerik Fon Müziği

Oyuncu kadrosunda Burak Sevinç, Sinan Albayrak, Sena Çakır, Latif Koru, Fırat Topkorur, Hüseyin Soysalan, Derda Yasir Yenal gibi başarılı isimlerin yer aldığı Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisinin jenerjik fon müziği de merak edilmiştir. Ancak dizi 11 Şubat 2022 tarihinde yayın hayatına başlayacağı için dizinin jenerjik fon müziği belli değildir. Bizler TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisi yayın hayatına başladığı zaman dizinin jenerjik fon müziğini sizlerle paylaşacağız.

Bu içeriğimizde Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisinin jenerik fon müziğini ve dizide çalan ilahileri sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmandan bizlere iletebilirsiniz. Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli dizisi oyuncu kadrosu burada.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..