Aşkın Tarifi Neden İzlenmedi Tutmadı Erken Final mi Yapacak?

12.07.2021
454

Kanal d ekranlarında pazartesi akşamları yayınlanan Aşkın Tarifi dizisi neden izlenmedi niçin tutmadı erken final mi yapacak konusunda merak edilen sorulara detaylı bir şekilde yanıt vermek istiyoruz. Öncelikle uzun bir aradan sonra ilk kez bir yaz dizisinde oynayan Kadir Doğulu ve partneri Serra Arıtürk oldukça iyi bir iş çıkardı diyebiliriz. Ancak 2021 yılında yaz dizilerinin ortak bir sorunu var o da reyting sonuçları. Aşkın tarifi dizisi de reyting sonuçlarından umduğunu bulamamış görünüyor.

Aşkın tarifi dizisi neden izlenmedi tutulmadı?

Öncelikle başrollerinde Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Cem Davran, Alper Saldıran gibi oyuncuların yer aldığı Aşkın tarifi dizisi Kanal d ekranlarında ilk haftalarda çok iyi reyting alamasa da daha sonra biraz canlanmaya ve izlenme oranlarını yükseltmeye başladı. Ancak geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz kadarıyla yaz dizileri tutunup uzun süre ekranda kalabilmesi için en az 5-6 oranında Total reyting alması gerekiyor. Oysa Aşkın tarifi dizisi almış olduğu 3 total oranı çok da yeterli görünmüyor ve yaz aylarında zor çıkaracak görünüyor. Kısacası Aşkın tarifi dizisinin neden izlenmediği konusuna gelecek olursak başrol oyuncularının uzun süredir ekranda olmayan ve çok da popüler olmayan kişiler olması senaryonun beklenildiği kadar güzel olmayışı ve dizinin sürekli kendisini tekrar etmesi sayılabilir.

Aşkın Tarifi dizisi erken final yapar mı?

Aşkın Tarifi dizisi erken final yapar mıAşkın tarifi dizisinin yeterli izlenme oranlarına ulaşamadığını düşünürsek kısa bir süre sonra erken final yapıp ekrana veda etmesi beklenebilir. Ancak Kanal d bu dizinin yerine yeni bir dizi ile anlaşmadığı için ekranın tamamen boş kalmasını istemeyecektir. Kısacası Aşkın tarifi dizisi her ne kadar reytingleri çok yüksek olmasa da 2021 yaz aylarının sonuna kadar Kanal D ekranlarında devam edecek görünüyor. Eğer reytingleri çok daha aşağı düşerse aşkın tarifi dizisi o zaman erken final düşünebilir.

Aşkın tarifi dizisi yeni sezonda devam eder mi?

Aşkın Tarifi Neden İzlenmedi TutmadıAşkın tarifi dizisi eğer reytinglerini yükseltmeye devam ederse yeni sezona da kaldığı yerden devam edebilir. Zaten Kanal D 2021 yeni sezonuna çok fazla dizi ile başlamayacak. Bir çok dizisi final olmuştu Mayıs ayında. Bu nedenle Aşkın tarifi dizisinin izlenme oranları eğer devam etmeye 2. sezonda uygun olursa memnuniyetle diziyi sürdürecektir Kanal D. Sizler de Aşkın tarifi dizisi hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz.

Aşkın tarifi dizisi oyuncu kadrosu konumuza baktınız mı?

YORUMLAR

  1. Ali Kemal dedi ki:

    Severek izliyoruz, umarız uzun süre devam eder…

  2. leyla dedi ki:

    izliyoruz devam etmeli eglenceli güzel