Aşk Ağlatır Dizisinde Şok Ayrılık, Senaristler Tamamen Değiştirildi..

Show TV ekranlarında pazar akşamları yayınlanmakta olan Aşk Ağlatır isimli dizinin oldukça iyi seyreden reytinglerine rağmen son haftalarda dizinin tekrara gittiği ve bu nedenle senaristlerinin değiştirileceği konuşuluyordu. Son dakika gelişmesi ile Aşk Ağlatır dizisinde senarist değişikliği yaşandı. Aşk Ağlatır dizisinin kadrosundan ayrılan Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak daha önce Aşk Ağlatır dizisinin senaryosunu yazıyordu.

Aşk Ağlatır Dizisinde Şok Ayrılık diye yazacağımız senarist değişiklikleri kadar oyuncu değişiklikleri de damga vurabilir. Diziye her hafta yeni isimler dahil olmaya devam ediyor. Mesela Aşk Ağlatır 11. bölümde 17 Kasım pazar günü yeni oyuncular dizideki yerini almış olacak. Aşk Ağlatır dizisine yeni gelen oyuncular ile ayrılan oyuncuları buraya ekliyoruz >> Aşk Ağlatır Yeni Gelen Oyuncular

Aşk Ağlatır dizisi senaristleri neden değiştiAşk Ağlatır dizisinde neden senaristler ayrıldı?

Aslında üzülerek bir konuya değinmek istiyorum. Genellikle bir dizide oyuncular ya da dizi ekibinden bazı isimler ayrılmaya başlayınca o dizinin ömrü çok uzun sürmüyor. Aşk Ağlatır dizisi ilk 5 bölüm oldukça iyi ilerlemesine rağmen dizinin ilk başlangıçtaki senaryosundan tamamen başka bir alana doğru ilerlemesi hem izleyici hem de kanal yönetimini ve yapımcıyı tedirgin etti. Bu nedenle Aşk Ağlatır dizisinde senaryo yazarlarının değiştirilmesi uygun görüldü.

Ancak diziler senaristleri ya da bazı oyuncuları değiştirdiklerinde genellikle kısa ömürlü oluyor. Çünkü daha önce senaryoya alıştığımız ve oyuncularla uyumlu gördüğümüz süreç birden bire farklı bir yöne doğru ilerlemeye başlayınca dizinin çekiciliği ve izleyiciye olan bağlılığı farklı yönde gelişme gösterince izleyiciler diziden birden kopmaya başlıyor. Bu nedenle Aşk Ağlatır dizisindeki senaryo yazarlarının değişmesi umarız diziyi olumsuz etkilemez.

Aşk Ağlatır dizisinden kimler ayrıldıAşk Ağlatır’da Senaristler neden Değişti!

Show TV’nin yeni dizilerinden  birisi olan Aşk Ağlatır’da senarist değişikliği yapılması aslında tamamen dizinin gidişatı ile ilgili bir durumdur. Aşk Ağlatır dizisinin ilk bölümlerinde saf bir köylü kızı olan Ada’nın öyküsü ekrana gelmiş İstanbullu Yusuf ile tanışıp kendisini zor durumdan kurtarması çok beğenilmiş ve tutulmuştu. Ancak dizinin ilerleyen bölümlerinde dizi Ada ve Yusuf arasındaki ilişkiden çok başka konulara gönderince izleyiciler bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirmeye başladılar. Özellikle Yusuf ve Nalan arasındaki ilişkinin izleyenleri rahatsız etmesi ve ailecek izlenen bu güzel dizinin saçma sapan görüntülerle, öpüşme sahneleri ile gündeme gelmesi tüm izleyenleri rahatsız etti. Bu yüzden dizi senaristlerinin değiştirilmesi istendi.

Yapımcılığını MF Yapım’ın, yönetmenliğini Gökçen Usta’nın üstlendiği, başrollerinde Denizcan Aktaş, Hafsanur Sancaktutan, Pelin Öztekin, Laçin Ceylan ve Durul Bazan gibi isimlerin yer aldığı diziyi Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak kaleme alıyordu. Diziyi artık Nalan Merter Savaş, Gülsev Karagöz ve Zafer Özer Çetinel kaleme alacak. Merter Savaş, Gülsev Karagöz ve Zafer Özer Çetinel daha önce başka dizilerde de görev almış ve senaryo yazmış önemli isimleri olarak göze çarpıyor. Günahkar dizisini de kaleme alan bu üçlü maalesef o dizide çok uzun ömürlü olmamış ve kısa sürede erken final yapmıştı. Aşk Ağlatır dizisinin senaryo yazarları arasında yer alan Merter Savaş, Gülsev Karagöz ve Zafer Özer Çetinel umarım bu diziye de kısa sürede erken final yaptırmazlar.Aşk Ağlatır dizisi ne zmaan bitecek erken final mi olacak

Genellikle dizilerdeki ahenk yönetmen değişikliği veya senarist değişikliği ile bozuluyor. Aşk Ağlatır dizisi oldukça iyi bir başlangıç yaparak hem reytinglerde başarılı oldu hem de konusuyla oyuncularıyla beğeni toplayan bir dizi haline geldi. Ancak 13 Ekim 2019 pazar gününden itibaren Fox TV ekranlarında savaşçı dizisinin yeni sezona başlaması 4. sezonu ile ekrana gelmesi nedeni de Aşk Ağlatır dizisinin reytingleri daha da düşecek gibi görünüyor. Buna Senarist değişiklikleri de eklenince umarız Aşk Ağlatır dizisi kötü bir reyting tablosu ile karşı karşıya kalmaz. Aşk Ağlatır dizisinin son reyting sonuçları için tıklayın>> Aşk Ağlatır dizisi reyting sonuçları nasıl?

Aşk Ağlatır dizisi Erken Final Yapar mıAşk Ağlatır dizisi Erken Final Yapar mı? Kaçıncı Bölümde Bitecek?

Aşk Ağlatır dizisinin erken final yapmasını kısa sürede beklemiyoruz. Ancak Savaşçı dizisinin de yeni sezonuna başlaması ile birlikte reytinglerde oldukça düşüş yaşanacağı aşikar. Bu nedenle hem Tv8 de O Ses Türkiye’nin başlaması hemde Fox tv de Savaşçı gibi yüksek reytingli yılların dizisinin başlamış olması Aşk Ağlatır dizisini zor durumda bırakacak burası kesin.. Aynı zamanda Kimse Bilmez dizisi Atv de, Elimi Bırakma dizisi TRT ekranlarında devam ediyor. Aşk Ağlatır bakalım erken final kararını ne zaman alacak, Aşk Ağlatır ile ilgili yeni haberleri erken final kararı alırsa buraya yazacağız son dakika haberi olarak.

Aşk Ağlatır Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Bölümde Final Yapacak?

Kesin bir bölüm sayısı bilinmiyor ancak Aşk Ağlatır ilk 12 bölüme kadar dizinin sözleşmesi devam ediyor. 12. bölümden sonra dizinin aldığı reytingler göre hareket edilecekmiş. Aşk Ağlatır dizisi Kaç Bölüm Sürecek, Aşk Ağlatır dizisi Kaçıncı Bölümde Final Yapacak? sorularına kesin cevaplar bulursak buraya ekleyeceğiz.

Aşk Ağlatır dizisinde senarist değişikliği olduShow TV ekranlarında devam eden Aşk Ağlatır dizisi yeni senaryo ekibi ile yeni bölümleriyle her Pazar saat 20.00’de Show TV’de izleyicilerde buluşmaya devam edecek. Sizlerde yorum ve görüşlerinizi ve son Senarist değişiklikleri ile ilgili düşüncelerinizi lütfen aşağıya yazınız. Dizi devam ederken Senarist değiştirmek sizce doğru mu?

Yorum yaz

5 Yorum

  1. Avatar 54 Pamukovalı

    Bütün dizilerde aynı.oyuncu değişikliği. Gereksiz kişiler. Senarist değişikliği. Sonra final..
    Ya bu dizide Ada ve Yusuf gibi samimi aşık bulamazsınız..
    Bu saf güzel aşka final yaptirmayin

Etiketler