Arka Sokaklar Yeni Oyuncu Kadrosu Karakterleri (2021-2022)

Bu konumuzda sizlere 15 yıldır ekranların vazgeçilmez dizilerinden olan Arka Sokaklar dizisinin oyuncu kadrosunu ve karakterlerini yakından tanıtacağız. 2006 yılından beri Kanal D ekranlarında izleyicileriyle buluşan dizi 15. sezonda olmasına rağmen hâlâ aldığı reytinglerle zirveyi korkuyor. Türk televizyon tarihinin en uzun dizilerinden olan Arka Sokaklar dizisinin yönetmen koltuğunda Orhan Oğuz oturmaktadır.

arka sokaklar dizisi yeni gelen oyuncular 2021

Dizinin yapımını Erler film üstlenirken senaryosunu Ahmet Yurdakul kaleme almaktadır. Başrollerini, Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Oya Okar, İlker İnanoğlu, Alp Korkmaz ve Ozan Çobanoğlu’nun paylaştığı dizinin diğer oyuncuları da oldukça merak edilmektedir. Bizde sizler için bu oyuncuları yakından tanıttık.

Zafer Ergin- Rıza Baba

78 yaşında ki oyuncu 30 Ağustos 1942 yılında Ankara da dünyaya gelmiştir. Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Sanat Tarihi bölümü mezunu olan usta oyuncu, 1970’li yıllarda Trt de yayımlanan yabancı dizi ve filmlerde seslendirme yapmıştır. Onlarca tiyatro oyununda yer alan oyuncu profosyonel olarak 1981 yılında Bağdat Hatun projesi ile oyunculuğa adım atmıştır. Kariyerinde ki çıkışı 2003-2005 yılları arasında Kurtlar Vadisi dizisinde hayat verdiği Mehmet Karahanlı sayesinde yaşamıştır. Aynı yıl, Döngel Karhanesi, Büyük Buluşma, Kanlı Düğün gibi projelerde de yer almıştır. Kariyerinde ki yükselmeye 2006 yılında başrolünde yer aldığı Arka Sokaklar dizisiyle devam eden oyuncu 15 yıldır bu dizinin başrolünde yer almaya devam etmektedir. Dizide Rıza Soylu karakterine hayat vermektedir. Rıza Soylu, ekibin kurucusudur ve tüm ekip onu babası gibi gördüğü için ona Rıza baba der.

arka sokaklar riza bana

Şevket Çoruh- Mesut Güneri

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, aslen Atvin’lidir. Liseden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi alan başarılı oyuncu, onlarca tiyatro oyununda yer almıştır. 1993 yılında kendi gibi oyuncu Günay Karacaoğlu ile evlenen oyuncu 2003 yılında yollarını ayırmıştır. Bu evliliğinde Gülenay adında bir kızı vardır. Daha sonra 2017’de Özge Turna ile evlenmiştir ve bu evliliğinde de Turna adında bir kızı vardır. Kamera karşısına ilk defa 1996 yılında Köşe Kapmaca dizisiyle geçen oyuncu yeteneğiyle herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır ve aynı yıl Sevda Kondu dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Kariyerinde ki çıkışı Arka Sokaklar dizisinde hayat verdiği Mesut karakteri ile yakalayan oyuncumuz, Çakallarla Dans filminin serisinde hayat verdiği Kayınço Gökhan karakteriyle de tanınmaktadır. 15 yıldır Arka Sokaklar dizisinde Mesut karakterine hayat veren başarılı oyuncunun canlandırdığı karakter, sinirli, agresif ve bi o kadar da merhametli biridir. Mesut aynı zamanda ekibe ilk gelen isimlerden biridir.

arka sokaklar mesut

Özgür Ozan- Hüsnü Çoban

5 Ocak 1966 yılında Bolu da dünyaya gelen oyuncu, liseyi bitirdikten sonra amatör tiyatrolarda çalışmaya başlamıştır. Bir dönem basketbolla da ilgilenen başarılı oyuncumuz Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Birçok tiyatro oyunu,dizi ve filmlerde rol alan oyuncu kariyerinde ki çıkışı 2002-2004 yılları arasında Çocuklar Duymasın dizisinde hayat verdiği Light Selami karakteri sayesinde yakalamıştır. Başarılı oyuncu daha sonra 2006 yılında Arka Sokaklar dizisine katılmıştır ve bu dizi sayesinde oyuncunun tanınırlığı daha çok artmıştır. 15 yıldır dizinin başrolünde yer alan oyuncumuz dizide Hüsnü Çoban karakterine hayat vermektedir. Hüsnü de Mesut gibi ekibe ilk dahil olanlardandır. Aynı zamanda şuan başkomiserdir.

arka sokaklar husnu nisanlisi kim

Alp Korkmaz- Ali

2 Mart 1981 yılında Ankara da da dünyaya gelen oyuncu, üniversiteyi Amerika da okumuştur. University of South Florida Radyo Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra NewYork’a oyunculuk eğitimi almaya gitmiştir. 2006 yılında ülkemize dönen oyuncu döndüğü yıl Arka Sokaklar dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Oyuncumuzun ilk ve tek dizisi Arka Sokaklar’dır. Melekler Ve Kumarbazlar, Peri Masalı gibi filmlerde rol alan oyuncu, aynı zamanda reklam filmlerinde de yer almıştır. 15 yıldır başrolünde yer aldığı dizide Ali karakterine hayat veren oyuncunun canlandırdığı karakter, ekibe ilk katılanlardandır ve Rıza babanın kızı Pınar ile evlidir.

arka sokaklar dizisi yeni oyunculari

İlker İnanoğlu- Engin

20 Ağustos 1965 yılında Istanbul da dünyaya gelen oyuncu, 1970 yılında çocuk kanalı olan Yumurcak da çocuk oyuncu olarak yer almaya başlamıştır ve 1970 de Antalya Film Festivali’nde En İyi Çocuk Oyuncu Ödülünü de almıştır. Bu sektörle çocuk yaşta tanışan oyuncumuz 1986 yılında evlendiği Biricik Suden ile 1988 yılında ayrılmıştır. Oyuncu daha sonra 2006 yılında başarılı şarkıcı Yeşim Salkım ile dünya evine girmiştir. 2007 yılında Yeşim Salkım ile de ayrılan oyuncumuz, 2015 yılında Zeynep Mutlu ile evlenmiş ve 2017 yılında da ayrılmıştır.

Los Angeles’ta evlendiği Amerikalı eşi Chole’den Berke adın da bir oğlu olan oyuncumuz, Doktorlar, Alev Alev gibi başarılı dizilerde rol almıştır. 2007 yılında kadrosuna katıldığı Arka Sokaklar dizisinden 2010 yılında ayrılmıştır. Başarılı oyuncu daha sonra 2011 ve 2015 yıllarında diziye tekrar dahil olmuş ve ayrılmıştır. En son 2018 dizinim kadrosuna tekrar katılmıştır ve günümüze kadar hayat verdiği Engin karakteriyle devam etmektedir. Engin, emniyet müdürüdür.

arka sokaklar dizisi yeni sezon oyuncu kadrosu

Oya Okar- Selin

12 Ocak 1986 yılında dünyaya gelen oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2005 yılında Şöhret dizisiyle geçen başarılı oyuncu dizide Gülçin karakterine hayat vermiştir. Yeteneğiyle ve güzelliğiyle yapımcıların dikkatini çeken oyuncu ertesi yıl Ümit Milli dizisinin oyuncu kadrosuna katılmıştır. Doktorlar, Böyle Bitmesin,Küçük Ağa gibi başarılı dizilerde rol alan oyuncu, 2015 yılında kadrosuna katıldığı Arka Sokaklar dizisi sayesinde kariyerindeki çıkışı yakalamıştır. Dizde Selin karakterine hayat vermektedir. Selin; Daha önce Narkotik Şube’de çalışmış başarılı bir komiserdir ve aynı zamanda Mesut ile birliktedir.

arka sokaklar dizisi 2021 yeni sezonu

Ozan Çobanoğlu- Hakan

6 Şubat 1980 yılında Kars’ta dünyaya gelen oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2002 yılında Sırlar Dünyası ile geçen oyuncu, Eksik Sayfalar filminin senaryosunu yazmıştır, yönetmenliğini üstlenmiş ve oyuncu olarak da yer almıştır. Başarılı oyuncu 2005 yılından itibaren Konya Devlet Tiyatroları’nın kadrolu elemanıdır. Küçük Ağa, Galip Derviş gibi başarılı dizilerde rol alan oyuncu, 2016 yılında Arka Sokaklar dizisinin kadrosuna katılmıştır. Dizide başarılı bir komiser olan Hakan karakterine hayat vermektedir.

arka sokaklar dizisi 2021 yeni sezon oyuncu kadrosu

Merve Oflaz- Bahar

23 yaşındaki oyuncu, 23 Mayıs 1988 yılında Istanbul da dünyaya gelmiştir. Survivor yarışması sayesinde adını duyuran oyuncumuz, Survivor yarışmasının tek kadın şampiyonudur. Laçin Ceylan’dan drama eğitimini alan oyuncu,Gökhan Telkenar’dan diksiyon eğitimi almıştır. Survivor yarışmasından hemen sonra 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizinine katılmıştır ve dizide Ayşe Hatun karakterine hayat vermiştir. Başarılı 2015 yılında tekrar Survivor yarışmasına katılmıştır. Bir dönem Molped reklamının yüzü olan oyuncumuz, Not Defteri, Kertenkele gibi başarılı dizilerde rol almıştır. Güzel oyuncu daha sonra 2017 yılında Arka Sokaklar dizisine katılmıştır ve bu dizide Bahar karakterine hayat vermektedir.

arka sokaklar merve oflaz

Nazlı Tosunoğlu- Nazike

56 yaşındaki oyuncu, 26 Mayıs 1964 yılında dünyaya gelmiştir. Tiyatrokare ve BKM gibi organizasyonlarda çalışarak çeşitli oyunlarda rol alan oyuncu, kamera karşısına ilk defa 1995 yılında Oğlum Adam Olacak projesiyle geçen başarılı oyuncu, Aşk Yeniden, Içimdeki Ses gibi başarılı projelerde de yer almıştır. 2009 yılında kadrosuna dahil olduğu Arka Sokaklar dizisinde Nazike karakterine hayat vermektedir. Nazike,Hüsnü’nün vefat eden eşi Suat’ın teyzesidir.

arka sokaklar nazike kimdir

Yiğitcan Ergin- Cemal

28 yaşındaki oyuncu 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Racon Ailem İçin isimli dizi ile gerçekleştiren oyuncu yeteneği ve yakışıklılığıyla yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmış ve daha sonra Kötü Çocuk sinema filminde rol almıştır. 2019 yılında Arka Sokaklar dizisinin oyuncu kadrosuna katılan genç oyuncu dizide komiser yardımcısı Cemal’e hayat vermektedir.

arka sokaklar cemal

Ela Yörüklü- Ezgi

Genç oyuncu 1998 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir.Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde eğitimine devam eden oyuncu, aynı zamanda Akademi 35 Buçuk’ta Altan Gördüm’den oyunculuk eğitimi almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2018 yılında Kalk Gidelim dizisiyle geçen oyuncu şimdilerde Arka Sokaklar dizisinde yer almaktadır. Dizide komiser yardımcısı Ezgi’ye hayat vermektedir.

arka sokaklar ezgi ela yoruklu

Kerimhan Duman- Tunç

13 Haziran 1996 tarihinde Istanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Sümer Onat Film ve Tiyatro Merkezi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Başarılı oyuncu daha önce Kara Para Aşk dizisinde de rol almıştır. Genç oyuncu Arka Sokaklar dizisinde hayat verdiği Tunç karakteri ile tanınmaktadır. Çok küçük yaşta dizinin kadrosuna katılmıştır ve dizide Mesut Komiserin oğluna hayat verir.

arka sokaklar tunc

Yüsra Geyik- Zeliş

30 yaşındaki oyuncu 21 Haziran 1990 yılında Samsun da dünyaya gelmiştir. Ilk okuldan beri tiyatroya merak duyan oyuncu kamera karşına ilk defa 13 yaşında Hayat Bilgisi dizisi ile geçmiştir. Üniversite eğitimini Sanat Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun olarak tamamlayan oyuncu, 2006 yılında Arka Sokaklar dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. 15 yıldır dizide yer alan güzel oyuncumuz, dizide Hüsnü Çoban’ın büyük kızı Zeliş’e hayat vermektedir. Zeliş başarılı bir gazetecidir.

arka sokaklar yusra geyik

Onur Bay- Tekin

15 yıldır kadrosuna yer aldığı dizide Tekin karakterine hayat veren genç oyuncu henüz 24 yaşındadır. 19 Ocak 1996 yılında İstanbulda dünyaya gelen oyuncu, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Çocuk yaşta Arka Sokaklar dizisine katılan oyuncu Çakallarla Dans filminde de rol almıştır. 15 yıldır dizide Hüsnü Çoban’ın oğlu Tekin karakterine hayat vermektedir.

arka sokaklar onur bay tekin ki

Hülya Kalebayır Çelik- Ayla

1969 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen oyuncu, Hacettepe üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Birçok tiyatro oyununda yer alan başarılı oyuncumuz, Melekler Adası,Köpek gibi dizilerde de rol almıştır. Kariyerinde ki önemli adımı Arka Sokaklar dizine katılarak atan oyuncu dizide Ayla Çelik karakterine hayat vermektedir. Ayla Rıza babanın eşidir ve merhametli, iyi kalpli bir insandır.

hulya kalebayir arka sokaklar dizisi ayla

Elvan Dişli- Pınar

Güzel oyuncu 2 Mayıs 1987 yılında Tekirdağ da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan oyuncu, Tiyatro eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezinde almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2012 yılında Umutsuz Ev Kadınları dizisiyle geçen oyuncu, dikkat çekmeyi başarmış ve ertesi yıl Benim Hala Umudum Var dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Güzel oyuncu şimdilerde ise Arka Sokaklar dizisinde rol almaktadır. 2019 yılında kadrosuna katıldığı dizide Ali’nin eşi, Rıza babanın tek kızı olan Pınar karakterine hayat vermektedir.

arka sokaklar elvan disli

Perihan Ünlücan- Başak avukat

Arka Sokaklar dizinin oyuncu kadrosuna yeni katılan isimlerden biri olan başarılı oyuncu, 28 Şubat 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden mezun olan oyuncu, kamera karşısına ilk defa 2009 yılında Kış Masalı dizisiyle geçmiştir. Dizide Yıldız karakterine hayat veren başarılı oyuncu daha sonra Keskin Bıçak dizisinde yer almıştır. Daha önce Hatırla Gönül, Kırlangıç Fırtınası gibi projelerde yer alan oyuncumuz başarılı dizi Arka Sokaklar’ın oyuncu kadrosuna katılmıştır. Dizide ekiple tesadüfen tanışan Başak karakterine hayat vermektedir. Başak avukattır.

arka sokaklar dizisi 2021 yeni sezon oyuncu gelenler

arka sokaklar emre fakioglu kimdir

 Emre Fakıoğlu-Halis

Arka Sokaklar dizisine yeni bölümlerde Emre Fakıoğlu katılıyor. Emre Fakıoğlu Arka Sokaklar dizisinde Halis rolünü canlandırıyor. Halis kimdir? Karakteri amacı nedir? Emre Fakıoğlu kimdir? Emre Fakıoğlu 1980 Ankara doğumludur. Dream Tv’de sunuculuk yapan oyuncu daha önceleri de modellik yapmıştır. Evimin Erkeği, Küçük Sırlar, İstanbullu Gelin ve Leke dizilerinde rol aldı. Arka Sokaklar dizisinde Komiser Halis karakterini canlandırmıştı. Tekrardan Arka Sokaklar dizisine konuk oyuncu olarak katılacaktır.

sekip taspinar kimdir arka sokaklar nevbahar

Şekip Taşpınar-Medar

Arka Sokaklar dizisi kadrosuna Şekip Taşpınar katıldı. Şekip Taşpınar Arka Sokaklar dizisinde Medar rolünü canlandıracaktır. Şekip Taşpınar konuk oyuncu olarak yer alacak. Şekip Taşpınar kimdir? Şekip Taşpınar 1969 Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitim aldı. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitim aldı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptı. Kurtlar Vadisi Pusu, Behzat Ç, Karadayı, Şefkat Tepe, Cesur Yürek ve Arıza dizi filmlerinde rol aldı.

neriman ugur kimdir arka sokaklar dizisinde

Neriman Uğur – Nevbahar Pamiroğlu

Arka Sokaklar dizisine konuk oyuncu olarak Neriman Uğur katıldı. Arka Sokaklar dizisinde Nevbahar Pamiroğlu karakterini canlandırdı. Neriman Uğur kimdir? Neriman Uğur 1958 Fethiye doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunudur. Aşk Olsun, Melekler Adası, Sünnet Davası, Kader, Düğün Şarkıcısı, Parmaklıklar Ardında, Canan, Huzur Sokağı, Acı Aşk dizi filmlerinde rol aldı.

alican albayrak arka sokaklar dizisinde

Alican Albayrak

Arka Sokaklar dizisinde rol alan Alican Albayrak kimdir? 1987 İzmir doğumlu olan Alican Albayrak Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim aldı. Acil Aşk Aranıyor, Oyunbozan, Savaşçı, Diğer Yarım, İnadına Aşk, Derin Sular, Şüphe dizi filmlerinde rol aldı. Alican Albayrak instagram hesabı https://www.instagram.com/alican.albayrakk/

Arka Sokaklar dizisinin konusu

Asayiş Şube’de görev yapan sivil bir ekibin yaşadıkları konu edinilir. 2006 yılından beri bizleri ekranlara bağlayan dizi aynı zamanda aile aile olmayı da öğretir. 15 yıldır birbirleri ile aile gibi olan ekip her koşulda birbirlerin yanında olur ve tüm kötülüklere,kanunsuzluklara karşı birlikte savaşırlar.

arka sokaklar dizisi yeni gelen oyunculari

Bu konumuzda sizlere ekranların sevilen dizisi Arka Sokaklar dizisinin 2021-2022 oyuncu kadrosunu yakından tanıttık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Etiketler