Arka Sokaklar Rıza Baba Dizide Neden Yok Ne Zaman Dönecek?

17.04.2020
17

Bu konu Arka Sokaklar Rıza Baba Dizide Neden Yok Ne Zaman Dönecek? hakkında. 14 sezondur Kanal D ekranlarında devam eden Arka sokaklar dizisi de coronavirüsten etkilendi. Yıllardır dizinin başrolünde oynayan ve Rıza Baba karakterini canlandıran Zafer Engin diziden ayrıldı. Meraklı izleyiciler Rıza karakterinin neden olmadığını ve geri dönüp dönmeyeceğini merak ediyorlar.

Arka Sokaklar Rıza Baba Dizide Neden yok?

Ülkemizde son haftalarda ilk gündem maddesi coronavirüs oldu. Bütün ülkeyi hatta tüm dünyayı etkileyen bu salgın hastalık dizi setlerini de olumsuz etkiledi. Birçok dizi yeni bölüm ekrana getirmezken Arka sokaklar dizisi sağlık önlemlerini artırdı ve çekimlerine devam ediyor. Her türlü sağlık önleminin alındığı dizinin çekimleri tekrar başladı. Fakat dizinin yeni bölümlerinde 14 sezondur dizide gördüğümüz başrol oyuncusu Rıza Baba karakterindeki oyuncu Zafer Ergin olmayacak.

Arka Sokaklar Rıza Baba neden yok çıktı mıArka Sokaklar Rıza Baba Ne Zaman Dönecek?

Alınan önlemler gereği 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile 20 yaş altındaki gençlerin sokağa çıkma yasağı ülke genelinde devam ediyor. Bu nedenle yaşı gereği Arka sokaklar’ın setine gidemeyen Zafer Engin dizinin yeni bölümlerinde yer almayacak.yıllardır Rıza babasız bölüm izlemeyen seyirciler Arka sokaklar dizisinde Rıza Baba neden yok neden sahnelerde yer almıyor diziden çıktımı ayrıldı mı gibi meraklı soruları yönetmeye devam edecek görünüyor. Ancak bunun bir sağlık önlemi olduğunu ve Rıza babanın coronavirüs salgını geçtikten sonra diziye döneceğini bir kez daha belirtelim.

Geçtiğimiz hafta Kanal D ekranlarında yayınlanan ve 14. sezonu ile ekrana gelmeye devam eden Arka Sokaklar 549. son bölümü ile 10 Nisan’da ekranlara geldi. Arka sokaklar dizisinin 550. bölümü 17 Nisan cuma günü ekrana gelecek. Salgın hastalığa rağmen çekimleri devam eden Arka sokaklar dizisinin 551. bölümü 24 Nisan cuma Kanal d’de yayınlanacak. Ülkemizde koronavirüs salgının artmasının ardından dizi setleri çekimlere ara vermiş ve dizilerin çoğu ekrana gelmez olmuştu.

Arka Sokaklar Rıza Baba Diziye ne zaman gelecekArka Sokaklar Rıza Baba Dizide Neden Yok Ne Zaman Dönecek?

Bu konumuzda Arka sokaklar dizisinde bir fenomen haline gelmiş olan Rıza Baba karakterinin dizide neden olmadığını ve ne zaman yeniden diziye döneceğini açıklamaya çalıştık. Özetlemek gerekirse Rıza Baba ülkemizdeki Corona virüs salgını sebebiyle dizide yer almıyor. Salgın geçtikten sonra yeniden Rıza Baba Arka sokaklar dizisinde yer almaya başlayacak. Bu konuda siz de yorum ve görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız.

Güncel (16 Nisan 2021): Ülkemizde korona virüsün ilk çıkmasının ardından tüm diziler yayın hayatına ara vermişti. Ancak gerekli tedbirler alınarak tüm diziler yayın hayatına yeniden başladı. Arka Sokaklar dizisindeki Rıza baba karakterine hayat veren oyuncumuz Zafer Engin’de yaşı itibarı ile büyük risk taşımaktaydı. Ancak Rıza baba karakteri en önemli baş rol karakterlerden bir tanesi olduğu için gerekli tüm tedbirler alınarak Zafer Engin Rıza baba karakterini canlandırmaya devam etti.

Merak edenler için Arka Sokaklar dizisi gelecek sezon devam edecek mi konusunda bir bilgi hazırladık sizlere.. Burada >> Arka Sokaklar 15. Sezon Devam Edecek mi? 2020-2021 Yılı

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

  1. Özgür Sayın Mehmet Oğuz Bey dedi ki:

    Günaydın :
    İyiyim teyzesi, hayat her zaman ki gibi benim için çocuklar mesleğini eline aldı ELHÂMDÛLÎLLÂL bekliyorum yuva kurup bende torun görsem, hayırlarla.. RABB’İM sevdiği kulları ile karşılaştırsın daima tüm sevdiklerimizi.. İyi öğrencilerle, iyi dersler.. Başarılar.. Annenize selâm ve sevgiler..