Arka Sokaklar 16. Sezon Olacak mı Devam Edecek mi? (2021-2022)

7 Yorum 128 kez izlendi

Bu konumuzda Arka Sokaklar 16. Sezon Olacak mı Devam Edecek mi? (2021-2022) yıllarında sürecek mi konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. 14. sezonunu 556. bölüm ile noktalayan ve 15. sezonunu 2020 Eylül ayında 557. bölüm ile açacak olan Arka Sokaklar dizisinde final haberleri sosyal medyada dillendiriliyor. Bu nedenle detaylı bir araştırma yapmak ve dizinin finali ile ilgili yorum ve analizleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Arka Sokaklar 16. Sezon Olacak mı?

2020-2021 sezonunda Arka Sokaklar dizisi yoluna devam ediyor. 15. sezonu ile cuma günleri oldukça yüksek izlenme oranlarına ulaşmaya devam eden sevilen dizide meraklı bir bekleyiş devam ediyor. Çünkü polis dizisi severler kesinlikle Arka Sokaklar dizisinin daha uzun yıllar devam etmesini bekliyorlar. Oysa Erler film 15 sezon boyunca devam eden dizinin artık biteceğini duyurmaya başladı. Peki Arka Sokaklar dizisinin akıbeti ne olacak? Arka Sokaklar 16. Sezonda devam edecek mi? Bu konuda oyuncuların çoğu istekli ama farklı düşünenler de var.

Arka Sokaklar dizisi 16. sezon devam edecek mi 2021-2022Arka Sokaklar 16. Sezonda devam edecek mi? 2021-2022

Öncelikle 15. sezona 557. bölüm ile başlayacak olan Arka Sokaklar dizisinin 1 sezonda ortalama 30-35 bölüm çektiğini belirtelim. Bu mantıkla tahmin yürüttüğümüzde Arka Sokaklar dizisi 16. sezonun sonuna kadar tahmini olarak 34 bölüm çekerse dizi 590. bölüme ulaşmış olacak. Günlük diziler dışında en çok bölüm sayısına ulaşmış dizi olarak bir rekora da imza atacak. Belkide Erler film Arka Sokaklar 15. Sezonunu 600. bölüme ulaştırır ve kırılması çok zor bir rekora imza atmış olur. Ancak 16. sezonda Arka Sokaklar olacak mı devam edecek mi sorularına gerçekçi bir bakış açısı ile bakıp maddeler halinde yazmak istiyoruz.

Arka Sokaklar 16. Sezonda devam etmesi için haklı sebepler:

1- Arka Sokaklar dizisi 15 sezondur ekrana geliyor. Bu kadar uzun ömürlü olunca diziyi izleyenler de aynı şeyleri döndürüp tekrarlar başlamasından bunalmış ve yeni arayışlara girmiş ciddi bir izleyici kitlesi var. Ancak Arka Sokaklar dizisi reytinglerde oldukça iddialı olmaya devam ediyor. Çünkü büyük bir izleyici kitlesini çekmeyi başarıyor. Hemde 15 sezondur. Hem Kanal D hem de Erler film gidişattan oldukça memnun. Bu açıdan bakarsak Arka Sokaklar dizisi kesinlikle 16. sezonda da devam eder.

2- Arka Sokaklar 15 sezon boyuncu ekrana geldi ve ciddi bir iş ortaya koydu. En zor günlerde bile oyuncular işine devam etti. Koronavirüs günlerinde tüm diziler iş bırakıp çekim yapmazken Arka Sokaklar dizisi tam gaz yola devam etti. Maskeler takıldı, sosyal mesafeye dikkat edildi ve Covid19 salgınına rağmen dizi yoluna devam etti. Tüm zorluklara göğüs germeyi başaran Arka Sokaklar kesinlikle 2021-2022 yıllarında 16. sezonuna devam edecektir.

3- Erler film ile Arka Sokaklar dizisi oyuncuları oldukça iyi anlaşıyor. Hani derler ya herkes işini yapsın diye, işte bu dizide herkes rolünü karakterini en iyi şekilde oynamaya çalışıyor. Hüsnü Çoban, Rıza baba, Mesut ve Selin komiser gibi bir çok önemli oyuncu çok sevildiği için her hafta merakla bekleniyor. adeta ekranın olmazsa olmazı gibiler. Bu nedenle yılların da verdiği alışkanlıklar gereği dizinin yeni konuları ve aksiyon dolu sahneleri yüksek talep görmeye devam ediyor. Bu da Arka Sokaklar’ın 15. sezondan sonra 16. sezonda da devam edeceğine işaret ediyor.

Arka Sokaklar 16. Sezon bitip final yapması için haklı sebepler:

1- İzleyici sıkılmış olabilir. Sürekli benzer konular, kovala yakala hesap sor derken belli bir ritüele dönüşen dizinin seyircileri bu döngüden bunalmış olabilir. Ülkemizde polis ailesi ve asker kökenli bir çok aile diziyi takip etseler de artık yeni nesile hitap eden bir dizi olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle Arka Sokaklar dizisi 15. sezonun sonunda bitip final yapabilir.

2- Her ne kadar reytingleri iyi olsa da herşeyin tadında bırakılması doğru olur. İzleniyor diye sakız gibi aynı konuları sürekli tekrar tekrar çekmek belli bir süre sonra oyuncuları da bunaltacaktır. Yaptıkları işten zevk almayan bir dizi oyuncusu bir süre sonra diziyi bırakmak yeni dizilerde roller almak isteyecektir. Bu zaten az çok yaşanıyor, bazı oyuncular diziyi bırakıyor ve başka dizilerle anlaşıyor. Sonuç olarak oyuncularda bıkkınlık yaratan Arka Sokaklar dizisi 2021-2022 sezonunda dizinin devam etmemesini isteyebilir, yada tadında bırakalım dizi final olsun görüşleri konuşulabilir.

3- Arka Sokaklar dizisinin bir çok oyuncusu dizi başladığında genç ve dinamikti. Ancak Rıza baba karakterini canlandıran Zafer Ergin gibi bir çok oyuncu dizi çekimlerinden yorulmuş ve artık emeklilik yaşını da çoktan geçmiş, deyim yerindeyse tükenmişlik sendromuna yakalanmış olabilir. Bu genellikle aynı işi uzun süre yapanlarda görülen bir durumdur. Kısacası 15 sezon boyunca aynı dizide oyuncu olmak benzer konuları sahneleri defalarca çekmek oyuncuları ruhen zor duruma sokabilir. Bu nedenle Arka Sokaklar dizisi 15. sezon sonunda final yaparak bitebilir. Yani 16. sezon öncesinde Arka Sokaklar final yapıp büyük bir veda ile izleyenlerine güzel bir son yaşatabilir.

Bu konuda son söz Arka Sokaklar dizisinin yapımcısı olan İlker İnanoğlu’nda. Belki Arka Sokaklar dizisinin son sezonu 15. sezondur ve dizi 2021 Mayıs ayında tahminen 600. bölümde büyük bir final yapar belkide. Ya da izleyicinin severek takip ettiği ve yüksek reytinglerle yoluna devam etme kararı alıp 16. sezonda da kaldığı yerden sürer gider. Kısacası Arka Sokaklar dizisinin hikayesini yapımcısından başkasının bilmesi zor görünüyor. Bakalım zaman ne gösterecek…

Arka Sokaklar yeni sezon devam eder mi 2021-2022Arka Sokaklar 16. Sezon Olacak mı Devam Edecek mi? (2021-2022)

Arka Sokaklar dizisinin 16. sezonu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz. Dizi devam emeli mi yoksa bitmeli mi? Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz. Hoşça kalın.. Bu arada göz atmak isterseniz Arka Sokaklar 575. bölümde final yapar mı tartışmalarını dizioyuncu.com/arka-sokaklar-2020-de-final-mi bu sayfada inceledik.

Yorum yaz

7 Yorum

 1. Slam ben 16 yasindayim arka sokaklari 15 yildir izliyorum seve seve. Bütün oyunculari cok ama cok seviyorum inşallah allahin izniyle 16 ,17. Devam eder. Bu zor durumda bizi yalniz birakmayan önce türker inan ogluna ve bütün oyunculara teşekkür ediyorum allah onlari ailerine korusun

 2. Bence devam etmeli doğru düzgün bir dizi var onuda bitirmeyin ben cok seviyorum saçma sapan diziler varken kaldırılmasın zengin fakir ağalı dixilerden gına geldi bir polisiye dizisi yok ben tv izlemiyorum sadece arka sokaklardan başka

 3. Arka sokaklar dizisiyle ben büyüdüm. Birçok şeyi oradan öğrendim, bu arada ben Bulgaristan’danim ve burda Bulgarlar arka sokakları çok seviyorlar şuanda aşa yukarı Bulgaristan’dan yaklaşık 3 milyon arka sokaklar takipçisi var bence ve onlar arka sokakların finalini gelmesini hiç istemiyorlar çünkü onlar çocuk veya yetişkin çok izliyorlar diziyi!
  Eğer arka sokakların finalini isteyen varsa onlar Allahsizdir çünkü böyle Oskar için yaratılmış bu diziyi bitirmek isteyenler lazım kendi tanrısindan utansınlar…

 4. Avatar Önder öncü

  Kim ne derse desin ve her ne olursa olsun bu diziyi çok seviyorum ve her hafta bu diziyi sabırsızlıkla bekliyorum hatta eski bölümlerini bile zevkle izliyorum. Bu dizi olmazsa olmazım! Bu dizinin finali=felaket senaryosu! Bu diziyi,bu dizideki tüm oyuncuları ve bu dizinin yıllarca devam etmesini isteyen herkesi çok seviyorum yıllarca devam etmesini isteyen herkesi çok seviyorum!
  Bu dizi kıyamete kadar devam edecek olsa ömür boyu izlerim harbiden, duyanlara duymayanlara! Allah sağlık, mutluluk ve
  Arka
  Sokaklar’ı eksik etmesin!

 5. Gogle plax yil insanlarin tualeti kadar sonsuzluk kadar ve sonra sonsuz ve sonra da uzay gibi sonsuz olsun hayal bile edulemeyecek kadar buyuk ve sonsyz olsun uzay olsub nomdlsalsl yil cocomol yil olsun hic bitmesin dunyadaki esyalar kadar esyalardanesya cksun devam etsin kiyamet gunu vr sonta da devam etsin her sey ve sonra dunyadaki butun olaylar ve sinrada devam etsin bolumlere rakam yetmesin bugun bilet ssyila musin hic bizaman sayilamsin rakamlarra sigamasin sonsuzluk rakamina bile yeni sayilat icad etsinlar onlarida bitirsin sonsuzluk rakamerli ve sonsyzlukuda septiyol yil vr somrs katriliyin yil ve sinrada kisacasi butun sayilar vr sonrs musanain seveti kadar musanin servetiye ilgili son zamanlarda ok kadae nefes kesici seyler okrenyoruzki onun servetini bu gun bile tayyul etmmemizin imkani yok bunun gibi olsun dunyadaki butun canli ve cansizlar kadar gitsun dunyanin butun yer alti yersu tu sevetleri kadar gitson. Sonrada gitsin dunya kadar ve hazreti suleymanin srrveti kasar ve seonra alahin servetu ve gucu kadar sonrada her st kadar ve sonra

Etiketler