Arıza Dizisi Oyuncuları Kimler? (Tolga Sarıtaş – Ayça Ayşin Turan)

Bu konumuzda Arıza Dizisinin Oyuncuları Kimler? konusunda detayları açıklayacağız. Daha önceki sezonda Kenan İmirzalioğlu’nun adı geçmişti. Yeni Dizi Arıza’da Kimin Başrolde oynayacağını ve dizinin kanalını tarihini ve tüm oyuncularını yazmaya çalışacağız bu konuda. Uzun süredir yeni dizisi merak konusu olan Kenan İmirzalıoğlu’nun 2020 yeni sezonunda Alef isimli dizide oynaması ile Arıza isimli yeni dizide kimin ekrana geleceği sorgulanmaya başlandı.

Arıza dizisi oyuncular

Bizde bu konumuzda Arıza dizisinin oyuncuları kimler, Arıza dizisi hangi kanalda ne zaman başlayacak ve Arıza dizisinin baş rolleri ve tüm oyuncu karakterleri hakkında detaylı bilgileri sizlere yazmak istiyoruz. Tolga Sarıtaş ve Ayça Ayşin Turan Arıza Dizisi baş rol Oyuncuları oldular.

Arıza dizisi oyuncu kadrosu

Tolga Sarıtaş ve Ayça Ayşin Turan’ın başrolü paylaşacağı Arıza dizisi Recai Karagöz’ün yöneteceği O3 Medya imzalı iddialı diziyi Ozan Aksungur yazıyor. Arıza dizisi yayın hayatına başladığı ilk günden beri oyuncuları konusu ve karakterleri ile çok beğenildi. Dizinin oyuncuları ve resimlerini konumuzun devamında sizlerle paylaşıyoruz. Arıza Dizisi Oyuncuları Kimler? (Tolga Sarıtaş – Ayça Ayşin Turan)

Tolga Sarıtaş Arıza dizisi ile dönüyor

Son Bilgi: Tolga Sarıtaş Arıza dizisi ile dönüyor. Geçtiğimiz sezon Ferhat ile Şirinde rol alan ve erken final yapan diziden sonra başka dizide rol almayan Tolga Sarıtaş 2020-2021 Yeni sezonda Show tv de başlayacak olan Arıza dizisinde adı geçmeye başlamıştı. Anlaşma sağlandı ve Arıza dizisinde başrolde Tolga Sarıtaş oynayacak. Ayça Ayşin Turan ise Arıza Dizisi kadın başrolü oldu. Arıza dizisi oyuncu kadrosu ve karakter bilgileri konumuzun devamında.

halide ali riza ariza dizisi

Arıza Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri

Arıza dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var? Arıza dizisinde rol alan oyuncular ve karakterleri bilgileri; Arıza dizisi oyuncu kadrosu;
Tolga Sarıtaş- Ali Rıza
Ayça Ayşin Turan- Halide
Yeşim Salkım- Melek (Diziden ayrıldı)
Dilara Aksüyek-Füsun
Ali Seçkiner Alıcı-Hasan
Ahmet Mümtaz Taylan-Haşmet
Murat Daltaban- Muzaffer
Ali Rıza Kubilay-Mithat
Levent Can- Fuat Ersoy
Yağızcan Konyalı-Mert
Cavit Çetin Güner- Murat
Yeşim Gül-Rukiye
Olgun Toker-Burak
Hazal Benli-Derya (Diziden ayrıldı)
Burak Demir-
Hakan Salınmış-
Cankat Aydos-
Uygar Özçelik-
Pınar Çağlar Birdal-
Kemal Burak Alper-
Duygu Katagan-
Ergun Kuyucu-
Gökay Müftüoğlu-
Fatih Dokgöz-
Sıla Gözüm-
Eda Şölenci- Seda

Tolga Sarıtaş- Ali Rıza

Ali Rıza Karakteri; Ali Rıza kendi halinde bir taksicidir. Hayatını annesine ve kız kardeşine adayan Ali Rıza’nın değişmesine sebep olan o gece onun canını öyle bir yakıyor ki Ali Rıza dünyayı onların başına yıkmaya söz veriyor.

ali riza kimdir

Tolga Sarıştaş 1991 İstanbul doğumlu. Tolga Sarıtaş aslen Sivaslı. Liseden sonra tiyatroya yönelen Tolga Sarıtaş Esenyurt Belediye Tiyatrosunda görev aldı.Tolga Sarıtaş sadece tiyatro ile ilgilenmemiştir aynı zamanda müzik gruplarında baterist ve gitarist olarak yer aldı. Tolga Sarıtaş bazı dizi filmlerdeki ufak rollerinden sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir karakterini canlandırdı. Bu rolü ile tanındı. Güneşin Kızları dizisinde Ali Mertoğlu rolünü oynadı ve bu rolü ile meşhur oldu.

Arıza dizisi oyuncu kadrosu Tolga Sarıtaş’ın rol aldığı dizi filmler;
2013- 20 Dakika-Mert,
2013- Muhteşem Yüzyıl- Şehzade Cihangir,
2014- Benim Adım Gültepe-Murat,
2015- Güneşin Kızları- Ali Mertoğlu,
2015- Büyük Sorgun Kafkasya- Cemil,
2017- Söz- Yavuz Karasu,
2019- Ferhat ile Şirin- Ferhat rolünü canlandırdı.

Ayça Ayşin Turan Arıza dizisinde

 Ayça Ayşin Turan- Halide

Halide Kimdir Karakteri; Halide bir doktor ancak ailesi karanlık dünya içerisinde. Arıza dizisinde Halide içindeki yaralı gizlemeyi annesinden öğrendiğini ancak hayatın yaraları  bu şekilde iyileştirmediğini zamanla anladığını söylüyor.

halide kimdir ariza

1992 Sinop doğumlu olan oyuncu Ayça Ayşin Turan 2011 yılında Dinle Sevgili dizisinde Gülfem rolü ile oyunculuğa adım attı. Ayça Ayşin Turan sonrasında 2014 yılında Karagül dizisinde Ada karakterini canlandırdı Bu rolü ile meşhur oldu. 2015 yılında Sevimli Tehlike filminde Zeliş karakterini oynadı. Altınsoylar ve Meryem dizilerinde başrol oynadı.

2018 yılında Netflix dizisi olan Hakan: Muhafız dizisinde başrol oyuncusu Leyla rolündeydi. 2020 yılında da Show TV de yayınlanan Zemheri dizisinde Firuzeyi canlandırdı. Ancak dizi reyting kurbanı olarak erken final yaptı. Ayça Ayşin Turan yeni sezon için Arıza dizisi ile anlaştı. Dizi de Tolga Sarıtaş ile başrolü paylaşacak olan güzel oyuncuya bol reytingli dizi olması temennisinde bulunuyoruz.

Ayça Ayşin turan yeni dizisi arıza

Ayça Ayşin Turan’ın rol aldığı dizi filmler;
2013- Dinle Sevgili- Gülfem,
2014- Karagül- Ada,
2015- Sevimli Tehlikeli- Zeliş,
2016- Altınsoylar- Burcu
2017- Meryem- Meryem,
2018- Hakan Muhafız- Leyla,
2020- Zemheri- Firuze rollerini canlandırdı.

yeşim salkım kimdir yeni dizisi Arıza

 Yeşim Salkım- Melek

Melek Kimdir karakteri; Halide’nin teyzesidir. Melek Halide’nin annesinin ölümü ile birlikte melek yüzünü gömdüğünü söylüyor. Bu ailede meleklere yer yok diyor.

ariza melek kimdir

1968 İstanbul doğumlu olan Yeşim Salkım İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümü mezunudur. 1994’te ilk albümünü çıkarmıştır. 1996 yılında oyunculuk hayatı başladı. Eşkıya filminde Emel karakterini canlandırdı. Yeşim Salkım bu zamana kadar bir çok albüm çıkardı ve dizi filmlerde rol aldı.

dilara aksüyek yeni dizisi Arıza

Dilara Aksüyek- Füsun

Füsun Kimdir Karakteri; Füsun Ali Rıza’nın avukatıdır. Ali Rıza’ya aşıktır bu yüzden de onu zor durumlardan kurtarmak için ekstra çaba göstermektedir.

ariza dizisi fusun kimdir

1987 İzmir Karşıyaka doğumlu olan oyuncu Dilara Aksüyek Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk olarak 2012 yılında Evlerden Biri dizisinde Filiz karakterini canlandırdı. Dilara Aksüyek instagram hesabı https://www.instagram.com/dilaraaksuyek_/  Dilara Aksüyek’in rol aldığı dizi filmler;
2012- Evlerden Biri- Filiz,
2013- Merhamet- Şadiye,
2014- Kadim Dostum-Deniz,
2015- Muhteşem Yüzyıl- Mahfiruze Sultan,
2017-İstanbullu Gelin- İpek rolünü canlandırıyor.

arıza dizisi ali seçkiner alıcı kimdir

Ali Seçkiner Alıcı- Hasan

Hasan Kimdir Karakteri; Hasan  geçmişteki kara lekeleri temizleme peşindedir ki bugünü aydınlansın. Geçmişteki olayları unutmaz ve onların intikamını alma peşindedir.

ariza hasan kimdir

1965 doğumlu olan oyucu Ali Seçkiner Alıcı Karslıdır. Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde eğitimi bitince 1989 yılına kadar müzik öğretmenliği yaptı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi ile Halk Evleri Sanat Atölyelerinde ses eğitmenliği yaptı. 2000 yılında Erkoç Torun ve Nedim Yıldız’ın birlikte Üç Anadolu isimli toplulukta yer aldı. Hala Devlet Çoksesli Korosunda korist-sanatçı görevini yapıyor.  İlk kez 1993 yılında Ferhunde Hanımlar dizisinde Eşber karakterini canlandırdı. Son olarak Fox tv de yayınlanan Bir Aile Hikayesi dizisinde Şakir rolünü canlandırdı.

ahmet mümtaz taylan arıza dizisinde rol alacak

 Ahmet Mümtaz Taylan- Haşmet

Haşmet Kimdir Karakteri; Haşmet eşinin vefatının ardından karanlık alemleri bırakmak istemiş köşesine çekilmiştir. Ancak çakallar meydana indi ve Haşmet’i rahat bırakmıyorlar. Haşmet ise sadece Halide’nin babası olmak istemektedir.

ariza hasmet kimdir

Ahmet Mümtaz Taylan 1965 Ankara doğumlu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Devlet Tiyatrolarında sanat yönetmeni yardımcısı, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı yaptı. 1996 yılından itibaren çeşitli dizi filmlerde rol almıştır. Ahmet Mümtaz Taylan’ın rol aldığı dizilerin bazıları;
2010- Leyla ile Mecnun,
2011- Bahzat Ç,
2012- Kötü Yol,
2013- Bende Özledim,
2014- Güzel Köylü,
2016- Hayat Şarkısı,
2018- İnsanlık Suçu,
2019- Halka,
2020- Alef dizi filmleri rol aldığı bazı dizi filmler.

levent can arıza dizisinde rol alacak

 Levent Can- Fuat Ersoylu

Fuat Ersoylu Kimdir Karakteri; Fuat Ersoylu ailesinin ve karanlık dünyanın lideri olmak istemektedir. İktidarın hem cennet hem cehennem olduğunun farkındadır. 

ariza fuat kimdir

Levent Can 1971 İstanbul doğumlu. Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almıştır. Bu zamana kadar bir çok dizi filmde rol almıştır. Ezel, Senin Hikayen, Umutsuz Ev Kadınları, Kurtlar Vadisi, İçerde, Hürkuş, aşk Tesadüfleri Sever dizi filmlerinde rol aldı.

yağızcan konyalı arıza dizisinde rol alacak

 Yağızcan Konyalı- Mert

Mert Kimdir Karakteri; Mert çevresindekilerin onu intikam peşinde olduğunu zannettiklerini söylüyor. Mert ise sadece ödeşmek için çabaladığını anlatıyor.

ariza mert kimdir

Yağızcan 1991 İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. İlk olarak 2006 yılında İlk Aşk filminde rol aldı.  Kanal D’de yayımlanan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde rol aldı. Sonrasında Adı Mutluluk dizisinde oynadı. Sonra olarak 2017’de Fox TV de yayımlanan Bizim Hikaye dizisinde Rahmet Elibol karakterini canlandırdı.

Hazal benli Arıza dizisinde rol alacak

 Hazal Benli -Derya

Derya Kimdir karakteri; Derya hayat yolunda giderken çok fazla kurcalamamanın doğru olduğunu savunuyor. Derya bana dokunmayan yılan bin yaşasın tavrında biridir.

ariza derya kimdir

1993 tarihinde İstanbul’da doğdu. Hazal Benli Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Şan Bölümü’nden mezundur. İlk oyunculuk deneyimini Deniz Yıldızı dizisinde yaşadı daha sonra Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Zeyno karakterini canlandırdı. Kanal D ekranlarında yayınlanan Hizmetçiler dizisinde Aslı karakterine hayat verdi. Hazal Benli instagram hesabı https://www.instagram.com/benlihazal/

Cavit Cetin Guner Ariza dizisinde

Cavit Çetin Güner – Murat

Murat Kimdir Karakteri; Murat Fuat’ın oğludur. Murat babasından sadece soyadını aldığını vicdanını ondan almadığını söylüyor.

ariza murat kimdir

Cavit Çetin Güner, 21 Şubat 1986 tarihinde İstanbul’da doğmuş bir dizi oyuncusudur. Aslen Bursalı olan Cavit Çetin Güner Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezundur. İlk dizisi Hayat Bilgisi olan oyuncumuz daha sonra Ödünç Hayat, Yalancı Yarim, Annem, Leyla ile Mecnun, Ustura Kemal, Stajyer Mafya, Yasak Elma, Diriliş Ertuğrul gibi dizilerde rol almıştır. Cavit Çetin Güner Arıza dizisinin oyuncu kadrosuna Murat karakteri olarak dahil oldu.

Yesim Gul yeni dizisi ariza

Yeşim Gül- Rukiye

Rukiye Kimdir Karakteri; Ali Rıza’nın annesidir. Cennet ona göre çocuklarıdır. Çocuklarına göre annesi. Ancak ikisininde dünyasını cehenneme çevirdiler.

ariza dizisi rukiye kimdir

Yeşim Gül 1966 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Yeşim Gül tiyatro ve seslendirme sanatçısıdır. İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev yapmaktadır. Yeşim Gül instagram hesabı https://www.instagram.com/yesimguloffical/ Yeşim Gül ‘ün rol aldığı dizi filmler;
2002- Bizim Evin Halleri-Fidan,
2012-Dila Hanım- Eren,
2016- Aşk Yalanı Sever,
2016- Cesur Yürek- Güler,
2017- Dolunay- Leman,
2019- Yüzleşme- Seher rolünü canlandırdı.

olgun toker yeni dizisi ariza

  Olgun Toker- Burak

Burak Kimdir Karakteri; Burak Ersoylu ailesinin varisidir. Babasının varisidir ve her koşulda kazanmak için her türlü kötülüğe başvurur. 

ariza Burak kimdir

Olgun Toker 1986 Mersin doğumlu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. 2010 yılında ilk kez Saklı Hayatlar filminde rol aldı. Sonrasında Kurtuluş Son Durak, Hükümet Kadın, Küçük Esnaf sinema filmlerinde oynadı. Olgun Toker’in rol aldığı diziler Benim Adım Gültepe, Karadayı, Şeref Meselesi, Hayat Şarkısı, Bir Aile Hikayesi. Olgun Toker’in instagram hesabı https://www.instagram.com/olguntoker/

Murat Daltaban kimdir yeni dizisi ariza

 Murat Daltaban- Muzaffer

Muzaffer Kimdir Karakteri; Muzaffer devlet-i ebed müddettir. Murat Daltaban’ın canlandırdığı Muzaffer karakteri devlet için iktidar için çabalayan biridir.

ariza dizisi muzaffer kimdir

1966 Ankara doğumlu olan oyuncu Murat Daltaban ODTÜ Maden Mühendisliği’nde okudu. 1992’de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalıştı. Fatmagül’ün Suçu Ne, Ağır Roman, Şubat, Eski Hikaye, Poyraz Karayel, Kördüğüm, Kardeş Çocukları dizi filmleri son zamanlarda rol aldığı projeler. Murat Daltaban instagram hesabı https://www.instagram.com/muratdaltaban/

ali riza kubilay kimdir yeni dizisi ariza

Ali Rıza Kubilay- Mithat

Mithat Kimdir Karakteri; Mithat Melek’in kocasıdır. Tahta geçmek için oyuncu koşullara göre oynayacaksın. Kurallar bu almede geçerli değil diyor.

ariza mithat kimdiri karakteri

1977 Ankara doğumlu olan Ali Rıza Kubilay 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Bakırköy Belediye Tiyatroları kadrolu sanatçısıdır. Ali Rıza Kubilay’ın rol aldığı dizi filmler; Rüya Gibi, Nazlı Yarim, Keşanlı Ali Destanı, Arkadaşlar İyidir, Kurşun dizilerinde rol aldı. Ali Rıza Kubilay’ın instagram hesabı https://www.instagram.com/alirizakubilay/

arıza dzisi cankat aydos kimdir

 Cankat Aydos

Cankat Aydos 1992 Ankara doğumludur. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Üniversite okurken Kanal d de yayınlanan Kayıp dizisinde rol aldı.  Behzat Ç, Bir Deli Sevda, İnsanlık Suçu, Arkadaşlar İyidir, Maral, Karışık Kaset, Hayati ve Diğerleri dizilerinde rol aldı.

uygar ozcelik kimdir yeni dizisi ariza

 Uygar Özçelik-

1983 doğumlu olan oyuncu Hacetepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Uygar Özçelik Kaybolan Yıllar dizisi ile profesyonel oyunculuğa başladı. Genco, 7 Yüz, Şeref Meselesi, 8. Gün dizilerinde rol aldı. Uygar Özçelik instagram hesabı https://www.instagram.com/uygarozcelik/

pinar caglar gencturk birdal yeni dizisi ariza

 Pınar Çağlar Gençtürk-

Pınar Çağlar Gençtürk 1982 İzmit doğumlu. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu. Kadir Has Üniversitesinde Film ve Drama Yüksek Lisansını tamamladı. Yedi Kocalı Hürmüz filmi ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldı. 2019 yılında Kadın dizisinde Kadın doktor karakterini canlandırdı. Pınar Çağlar Birdal’ın önceki soyadı Gençtürk’tü. Evlilik sebebiyle değişiklik olmuş olabilir.

Kemal Burak Alper-

kemal burak alper kimdir

Duygu Katagan-

ariza dizisi duygu katagan

Ergun Kuyucu-

ergun kuyucu kimdir ariza dizisi

Gökay Müftüoğlu-

gokay muftuoglu kimdir ariza dizisi

Fatih Dokgöz-

ariza dizisi fatih dokgoz

Sıla Gözüm-

ariza dizisi sila gozum kimdir

Pınar Deniz (Dizide yer almayacak! Anlaşma sağlanmadı.)

Arıza dizisi yardımcı kadın oyuncu için Pınar Deniz ile anlaşıldı. Pınar Deniz kimdir? Pınar Deniz 1993 Adana doğumlu. İstanbul Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünde eğitim aldı. Anneannesi Coronavirüsü nedeniyle vefat etti. İlk kez 2014 yılında Sil Baştan adlı dizide Evrim karakterini canlandırdı. Murat Dalkılıç’ın Yani adlı şarkısının klibinde oynadı. Pınar Deniz’i meşhur eden dizi ise Vatanım Sensin oldu. Vatanım Sensin dizisinde Yıldız karakterini canlandırdı. Pınar Deniz instagram hesabı https://www.instagram.com/pinarrdenizzz/
Arıza dizisi oyuncuları pınar deniz
Pınar Deniz’in rol aldığı dizi filmler;
2014- Sil Baştan Evrim-Evrim,
2015- Beyaz Yalan- Azra,
2016- Vatanım Sensin- Yıldız,
2018- Bir Deli Rüzgar- Gökçe,
2020- Aşk 101- Burcu karakterini canlandırdı.

burak demir kimdir ariza dizisi

 Burak Demir

3 Kasım 1978 yılında Ankara’da doğdu. İlk kez Bizim Evin Halleri adlı dizide rol aldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hüseyin Çavuş karakteriyle tanınmıştır. Burak Demir bu zamana kadar bir çok dizi filmde rol aldı. Burak Demir rol aldığı dizi filmler;
2005- İffet- Tetikçi,
2007- Genco-Tarkan,
2010- Farklı Desenler-Şeref Efegil,
2013- Muhteşem Yüzyıl- Hüseyin Çavuş,
2014- Arka Sokaklar-Sidar,
2017- Şevkat Yerimdar- Niko,
2018- Diriliş Ertuğrul-Turgut Alp,
2019- Kızım-Burak Göktürk,
2019- Sevgili Geçmiş-Okan rolünü canlandırdı.

Eda Şölenci- Seda

Arıza dizisi kadrosuna katılan isim Eda Şölenci. Eda Şölenci Arıza dizisinde Seda rolünü canlandıracak. Eda Şölenci 1996 İzmir doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. İlk kez Adı Efsane dizisinde Çiler rolüyle tanındı. Aşk Ağlatır, Aslan Ailem, Adı Efsane, Güneşin Kızları dizi filmlerinde rol aldı. Eda Şölenci instagram hesabı https://www.instagram.com/edasolenci/

Eda Sokenci Ariza dizisi seda

Rüzgar Aksoy- Balaban

Arıza dizisinde Rüzgar Aksoy Balaban rolünü canlandırıyor. Arıza dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan oyuncu Rüzgar Aksoy kimdir? 1981 İstanbul doğumlu olan oyuncu ilk kez Adanalı dizisinde rol aldı. Kara Sevda, Yüz yüze, Koca Koca Yalanlar, Bir Zamanlar Çukurova ve Ramo dizi filmlerinde rol aldı. Rüzgar Aksoy instagram hesabı https://www.instagram.com/ruzgaraksoy/

Ruzgar Aksoy Ariza dizisi kadrosunda

Muharrem Özcan- Safir

Arıza dizisi yeni bölümünde Muharrem Özcan Safir rolü ile diziye katıldı. Muharrem Özcan İhtiyar’ın en güvendiği insan olan Safir’i canlandıracaktır. Muharrem Özcan 9 Eylül Üniversitesi mezunudur. Daha önce Diriliş Ertuğrul dizisinde rol almıştır. Arıza dizisinde de Safir karakteri ile rol alacaktır.

Muharrem Ozcan ariza dizisi

Mert Altınışık

Arıza dizisine yeni bölümünde Mert Altınışık dahil oldu. Mert Altınışık 1986 İstanbul doğumludur. Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Mert Altınışık Türkan, Kavak Yelleri, Firar, Beni Affet, Meryem ve Yasak Elma dizilerinde rol aldı.  Yasak Elma dizisinden yakın zamanda ayrılan oyuncu Arıza dizisine dahil oldu. Mert Altınışık instagram hesabı https://www.instagram.com/mertaltinisik_/

mert altinisik ariza dizisi

Arıza Dizisi Konusu: Ali Rıza ailesine düşkün, hayatını sevdiklerine adamış biridir. Hayatı Halide ile karşılaşınca değişmeye başlar. Halide başarılı bir doktorken aynı zamanda babasının karanlık dünyasından uzak durmaya çalışmaktadır.

Arıza dizisi Show TV de yayınlanacak.  Hazırlıkları devam eden Arıza dizisi oyuncu kadrosuna yeni dahil olan oyuncuları bu konumuza ekleyeceğiz. Arıza dizisinin kadın başrol oyuncusu sizce kim olmalı? Arıza dizisini izlemeyi düşünür müsünüz? Yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yazınız.

Arıza Dizisi Oyuncu kadrosu karakterleri

Kenan İmirzalioğlu Yeni Sezon Dizisi Arıza Trt1 de (2019-2020)

TRT 1 ekranlarında yayınlanması beklenen Arıza isimli yeni dizinin başrol oyuncuları da dizinin tüm kadrosu da merak edilmeye başlandı. En son Mehmet bir Cihan Fatih’i isimli dizisiyle Kanal D’de ekrana gelen Kenan İmirzalıoğlu’nun yeni sezonda ekranda olacak ve TRT 1 kanalında yayınlanacak olan Arıza isimli dizinin baş rolünde oynayacağı bir süredir dillendiriliyordu. Sonunda arıza dizisi ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı ve Kenan İmirzalıoğlu’nun baş rolünü oynayacağı dizinin detaylarına sizlere burada yazmak istiyoruz.

Son olarak Kanal D ekranlarında Mehmet bir Cihan Fatih’i isimli dizi ile izlemiş olduğumuz Kenan İmirzalıoğlu kuşkusuz Türkiye’nin en sevilen rol kabiliyeti en üst düzeyde olan ve dizi oyuncuları konusunda sıra dışı bir isim olan, gerçekten de baş role çok yakışan oyunculardan birisi. Ancak son dizisi olan Mehmet bir Cihan Fatihi’nin erken final yapması ve sadece 6 bölüm sürmesinden dolayı oyuncu bir süre ekrandan uzak kalmış ve özel hayatı ile ilgilenmeye başlamıştı. Erken final yapan diziler elbette önemli başrol oyuncularını olumsuz etkiliyor. Bu nedenle yüzünü biraz dinlendirmek isteyen Kenan İmirzalıoğlu geçtiğimiz sezon herhangi bir dizi teklifini kabul etmemişti.

Arıza Dizisi Oyuncuları Kenan İmirzalıoğluHatta yeni dizi tekliflerini değerlendirirken kısa sürede erken final yapmayacak uzun ömürlü bir kanal tercih edeceğini belirtmiştir. İşte tam bu sırada TRT ekranlarında yayınlanması planlanan Arıza isimli müthiş bir senaryoya sahip dizinin başrol teklifi Kenan İmirzalıoğlu’na yapılınca oyuncumuz bir süre düşündükten sonra teklifi kabul etti ve TRT 1’de ekrana gelecek olan arıza isimli bu dizinin ilk başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu olarak kesinleşti. Dizilerine uzun süre sahip çıkan reytingleri düşük olsa bile erken final yapmayan TRT, Kenan İmirzalıoğlu ile iyi bir seçim yapmış oldu. Kenan İmirzalıoğlu da Arıza dizisini kabul ederek uzun süre ekranda olacağını, Diriliş Ertuğrul dizisinin almış olduğu reyting oranları gibi yüksek izlenme sonuçlarına ulaşacağını düşünüyor.

Arıza dizisinin yapımcısı yönetmeni ve oyuncuları:

Arıza dizisinin yapımcısı Es film. Geçtiğimiz sezonda TRT ekranları için diziler çeken Es film oldukça başarılı ve uzun vadeli dizileri ile göz dolduran yapım şirketlerinden birisi. Arıza isimli dizinin baş rolü için düşündüğü Kenan İmirzalıoğlu’na teklif götüren ve bu teklifi bir süre düşündükten sonra kabul eden oyuncunun Es filmi oldukça mutlu ettiği ve TRT ekranlarında yayınlanacak olan Arıza dizisinin beklentilerin çok üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz. Es Filmin yapımcılığını üstlenmiş olduğu Arıza dizisinin yeni sezona yetiştirilmek için çalışıldığı yeni oyuncuların ve başrol kadın oyuncusunun da kısa süre içerisinde belirlenerek arıza dizisinin oyuncularının kesinleşeceği ifade ediliyor.

Kenan İmirzalıoğlu Cingöz Recai filminde başrolde

Arıza Dizisi Kadın Baş rolü Kim Olacak?

Daha önce Ezel dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte oynayan Cansu Dere‘nin Arıza dizisi için düşünüldüğü ancak Cansu Dere kısa bir süre önce TV8 ekranlarında yayınlanacak ve Faruk Aksoy’un yönetmenliğini yapacağı yeni bir dizi ile anlaşmasından dolayı arıza dizisinde oynayamayacağı belirtildi. Arıza dizisinin kadın başrol oyuncusuna birkaç alternatif daha bulunuyor. Ancak bu alternatifler üzerinde Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte hareket etmek isteyen Es film yetkilileri henüz bir isim üzerinde karar veremedi ancak bayram sonrasında Haziran ve Temmuz aylarında Arıza kadrosunun şekillenerek yeni sezona yetişmesi için şekillerin başlayacağı tahmin ediliyor. Başka kadın baş rol adayları da var tabiki..

Arıza dizisinin baş rolünde oynayacak olan Kenan İmirzalıoğlu ile şu anda dizisi bulunmayan hangi oyuncular baş rolde oynayacak diye bir tahmin yürütmek gerekirse Söz dizisinde Derya Savcı karakterini canlandıran Deniz Baysal‘ın bu adaylardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Söz dizisinin final yapmasının ardından yeni sezon görüşmeleri için arıza dizisi ile detaylarda anlaşabilirse ve Kenan İmirzalıoğlu’ndan onay alırsa Deniz Baysal kadın başrol olabilir. Başka bir iddia da arıza dizisinin kadın başrol için Tuba Büyüküstün‘ün tercih edileceği ve uzun süredir bir dizide yer almayan oyuncunun Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte çok iyi bir ikili olacağı konuşuluyor. Şu sıralar özel hayatıyla gündemden düşmeyen Tuba Büyüküstün ile Kenan İmirzalıoğlu aynı dizide yer alır mı arıza dizisinin başrollerini ikisi üstlenir mi bekleyip göreceğiz.

Son bir iddiada Bergüzar Korel ile Es filmin görüştüğü iddiaları ve arıza dizisinde Bergüzar Korel’in oynayacağı konuşulsa da gezi olaylarına açıkça destek vermiş olan ve ön planda olan Bergüzar Korel’in TRT ekranlarında yayınlanacak olan Arıza dizisinde muhafazakar kesimin tepkisini alacak olmasından dolayı rol verilmeyeceği sosyal medyada konuşulmuştu. Bakalım arıza dizisinin baş rolünde Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte oynayacak olan kadın başrol kim olacak en kısa zamanda öğreneceğiz ve buraya yazacağız.

Trt1 Arıza Dizisi Oyuncuları yapımcısı konusu

Arıza Dizisinin Yapımcısı Es Filmin Diğer Dizileri

Arıza dizisinin projesini üstlenecek olan Es Film TRT1 için çok iddialı diziler ortaya koydu ve bu diziler oldukça yüksek reyting oranları ulaşarak hem TRT’yi çok mutlu etti hem de izleyici kitlesini çok yukarılara taşıdı. TRT 1 ekranlarında cuma günleri üç sezondur ekrana gelen, 4. sezon içinde onay alan Payitaht Abdülhamid dizisi Es filmin en önemli yapılarından birisi. Kanal D ekranlarında yayınlanan İsimsizler dizisi yine filmin yapmış olduğu dizilerden bir diğeri. Yine TRT ekranlarında yayınlanmış olan Tek Yürek ve Filinta gibi dizilerde Es film’in yapımcılığında ortaya konulmuş olan diziler. Kanal D ekranlarında çok sevilmiş olan Yarim İstanbul isimli dizide yine Es filmin uzun süreli dizilerinden bir diğeri. Bu sezon beğenilen bir diğer Trt1 dizisi olan Halka da yine Es film imzalı olarak yayınlanıyor. Arıza dizisinin de oldukça uzun süreceği senaryosunun oyuncular tarafından çok beğenildiği, sezonluk değil en az iki sezon boyunca arıza dizisinin devam edeceği, bu yüzden Kenan İmirzalıoğlu’nun böylesi uzun sürecek bir dizi için kolları sıvadığı belirtiliyor.

Arıza dizisi hangi kanalda ne zaman başlayacak?

Arıza dizisinin TRT ekranlarında yayınlanacak olduğunu yukarıda açıklamıştık. Son 2 yıldır TRT oldukça başarılı dizilere imza atıyor ve bu diziler uzun ömürlü olmaya ve reytinglerde çok iyi sıralar elde etmeye başladılar. Bu yüzden TRT eskisi gibi basit veya kolay diziler yerine oyuncu kadrosu güçlü ve uzun vadeli dizileri hem de iyi kadrolarla yayınlamaya başladı. Bu yüzden Arıza dizisinin kadrosunda da Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte çok iyi oyuncuları bir araya getirip uzun vadeli bir dizi oluşturmayı planlıyor. Arıza dizisinin ne zaman başlayacağına dair kesin bir bilgi olmasa da büyük ihtimalle yeni sezonda Eylül Ekim gibi TRT 1’de ekrana gelmesi tahmin ediliyor. Arıza dizisinin, bir süre sonra final yapması beklenen Perşembe günü yayınlanan Tek Yürek dizisinin yerine başlaması düşünülüyor. Ancak Perşembe günü Arıza dizisi olursa Bir zamanlar Çukurova dizisinden olumsuz etkilenir mi bilemiyoruz ancak Avlu, Tek Yürek ve Bizim Hikaye gibi dizilerin final yaptığı Perşembe günü bir zamanlar Çukurova dizisinden başka önemli bir dizi kalmadığı için Arıza dizisinin büyük bir talep görmesi mümkün.

Kenan İmirzalıoğlu Arıza dizisinde başrol oynayacak

Arıza dizisi nerede çekiliyor hangi mekanlar kullanılıyor?

Bildiğiniz üzere Es filmin çekeceği Arıza dizisi daha önceki dizilerin kullanıldığı mekanları da kullanacak ancak yeni mekanlarda inşa edilecek. Kocaeli ilimizde bulunan Seka filmin inşa etmiş olduğu stüdyolarda çekimlerine başlanacak olması bir avantaj. İzmit’teki Seka Film Platosunda başlayan çekimleri İstanbul’da ve tarihi mekanlar da devam edeceğini düşünüyoruz. Arıza dizisinin oyuncu kadrosu şekillendikten ve senaryo tamamen ortaya çıktıktan sonra Arıza dizisinin çekim yerleri ve mekanları daha net bir şekilde sizlere burada açıklanacak, arıza dizisinin çekildiği yerleri detaylıca sizlere sunacağız. Hatta Arıza dizisinde oynamak isteyenleri de Kenan İmirzalioğlunun yeni dizisinde yan rollerde veya figüran olarak görev almak isteyen oyuncular gönüllüler varsa konumuzun altına yorum ve görüşlerini bekliyoruz. Onlara da bu konuda yol göstereceğiz.

Arıza dizisinin oyuncu kadrosu başrol oyuncuları:

Arıza Dizisi baş rol Oyuncuları kimler

1- Kenan İmirzalıoğlu – Arıza dizisi başrol oyuncusu:

Türk dizilerinin ve filmlerinin en önemli oyuncu karakterlerinden birisi olan Kenan İmirzalıoğlu son dönemde oyunculuk konusunda çığır açmış en önemli oyunculardan birisidir. Arıza dizisi ile ekrana gelmeyi planlayan Kenan İmirzalıoğlu hakkında detaylı bilgileri konumuzda sizlerle paylaşıyoruz.
Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara’nın Bala ilçesinin Üçen Köyü’nde doğmuş olan ve babası tarım ile uğraşan Kenan İmirzalıoğlu daha küçük yaşlardan itibaren ailesinden ayrılarak Ankara’ya gelmiş ve burada teyzesinin yanında ilkokul, ortaokul ve liseyi okumuştur. Ancak lise yıllarında biraz tembel olan Kenan İmirzalıoğlu üniversite sınavlarına katıldığı yıllarda çok fazla çalışmayınca üniversiteyi kazanamamış, bu yüzden dolayı da babası onu köye çağırarak birlikte tarımla uğraşmaya ve çiftçilik yapmaya başlamışlardır. Ankara’daki rahat yaşamın ardından köy hayatı hiç hoşuna gitmeyen Kenan İmirzalıoğlu daha sonra tekrar üniversite sınavlarına çalışmış ve Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazanmıştır.

Trt1 Arıza Dizisi hakkında bilgiler oyuncu olmak için gerekenler

Oldukça yakışıklı ve uzun boylu olan Kenan İmirzalıoğlu üniversite yıllarında arkadaşlarının da teşvik etmesi ile birlikte bir mankenlik ajansına kayıt olmuş ve hem üniversiteyi okuyup hem de mankenlik yapmaya başlamıştır. Mankenlikten almış olduğu paraları kendisine harçlık yapan Kenan İmirzalıoğlu daha sonra Best Model Of Turkey yarışmasına katılarak Türkiye’nin en iyi modeli seçilmiştir. Bu başarının ardından Best Model Of The World yarışmasına da katılan Kenan İmirzalıoğlu orada da birinci olunca herkes Kenan İmirzalıoğlu’nu tanımaya ve ekranda sık sık görmeye başlamıştır. Kısacası Kenan İmirzalıoğlu’nun şan ve şöhretini mankenlik ajansından sonra kendisini gösterdiği bu yarışmalara borçlu desek doğru olur.

Bu yarışmalarda kendisini göstermesi ile birlikte Kenan İmirzalıoğlu uzun boyu, yakışıklı yüzü ile dikkatleri çeken ve dizi yapımcılarından teklifler almaya başlar. Özellikle yönetmen Osman Sınav ona çok iyi bir rol verir ve Deli Yürek dizisinin başrol oyunculuğunu teklif ederek ona vermiş olduğu önemi gösterir. Kenan İmirzalıoğlu’nun Deli Yürek dizisi çok sevilmiş çok tutulmuş ve böylelikle Osman Sınav onu dizi dünyasına kazandırmıştır. Artık Kenan İmirzalıoğlu dizilerin vazgeçilmez oyuncularından birisi olarak kendisini ispatlamıştır.

Kenan İmirzalıoğlunun ilk dizisi Deli Yürek oldu

Deli Yürek dizisi çok tutulunca Deli Yürek Bumerang cehennemi isimli filmde yine Kenan İmirzalıoğlu oynamış ve başarıyla izlenen beğenilen ilk filmi olmuştur. Dizi ve filmlerde göstermiş olduğu bu başarının ardından Kenan İmirzalıoğlu dil eğitimi almak için Amerika’ya gitmiştir. Amerika’dan döndükten sonra birçok dizi ve filmden teklifler almış özellikle Uğur Yücel’in yönetmenliğini yaptığı Alacakaranlık dizisini kabul ederek önemli bir diziye daha imza atmıştır. Aynı ekiple birlikte Yazı Tura adlı sinema filmini de çeken Kenan İmirzalıoğlu artık kendisini ispatlamıştır. Cansu Dere ile oynadığı Ezel dizisi ise gerçekten unutulmaz bir dizi olmuştur. 2012 yılına geldiğimizde yeni dizisi için (Karadayı) tam 4 milyon dolar alarak Türkiye’de bir oyuncunun aldığı en yüksek parayı alarak tarihe geçmiştir.

Kenan İmirzalıoğlu Karadayı dizisinde en yüksek ücreti aldıKenan İmirzalıoğlu için bu parlak dönemin ardından belki de kendisi için en kötü ve talihsiz olan olay ise Ekim 2015’te İstanbul 19. Ağır Ceza Mankemesi’nin Kenan İmirzalıoğlu hakkında vermiş olduğu “uyuşturucu kullanmak” suçundan aldığı 10 ay hapis cezasıdır. Maalesef birçok ünlü oyuncumuz bu uyuşturucu illetinin ağına düşmekte ve kendi karizmasını da düşürmektedir. Kenan İmirzalıoğlu’nun da bu kadar parlak kariyerini uyuşturucu illetinin lekelediğini söyleyebiliriz. Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle bu cezayı erteledi.

Kenan İmirzalıoğlu sevgilisi var mı kiminle evli? Kenan İmirzalıoğlu evlenmeden önce birçok güzel ile adı aşk dedikodularına karışmış ancak Kenan İmirzalıoğlu, 29 Mayıs 2016 tarihinde Cunda Adası’nda kır düğünü ile Sinem Kobal ile evlenerek dünya evine girmiştir. Sinem Kobal da kendisi gibi bir oyuncu olmakla birlikte birçok dizide rol almış başarılı ve güzel oyuncularımızdan birisidir. Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu çiftine ömür boyu mutluluklar diliyoruz.Kenan İmirzalıoğlu Sinem Kobal ile evlendi

Kenan İmirzalıoğlu’nun Oynamış Olduğu Tüm Diziler:

1998-2002 Deli Yürek (Yusuf Miroğlu)
2003-2005 Alacakaranlık (Ferit Çağlayan)
2005-2007 Acı Hayat (Mehmet Kosovalı)
2009-2011 Ezel (Ezel Bayraktar)
2012-2014 Karadayı (Mahir Kara)
2018 Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Fatih Sultan Mehmed)
2019 Arıza Dizisi (Es Film – Trt1)

Kenan İmirzalıoğlu’nun Oynadığı Tüm Filmler:

2001 Deli Yürek: Bumerang Cehennemi (Yusuf Miroğlu)
2004 Yazı Tura (Cevher)
2006 Gılgamış (Enkidu)
2006 Son Osmanlı Yandım Ali (Ali)
2007 Kabadayı (Devran)
2009 Ejder Kapanı (Akrep Celal)
2012 Uzun Hikâye (Bulgaryalı Ali)
2017 Cingöz Recai (Cingöz Recai)

Kenan İmirzalıoğlu Mehmed bir cihan fatihi en kısa süren dizisi oldu

Kenan İmirzalıoğlu’nun Almış Olduğu Ödüller:

2005 Adana Altın Koza Film Festivali-En İyi Erkek Oyuncu (Yazı Tura)
2010 Sadri Alışık Sinema Ödülleri-Ayhan Işık Jüri Özel Ödülü (Ejder Kapanı)
2010 İsmail Cem Televizyon Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Ezel)
2010 37.Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Ezel)
2013 4. Antalya televizyon ödülleri Dram dizisi en iyi erkek oyuncu (Karadayı)

Arıza dizisi hakkında sizlere kısa bilgiler ve Arıza dizisinin oyuncuları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Trt1 de Es filmin yapımcılığında yayınlanacak olan Arıza dizisi ile ilgili detaylı bilgiler geldikçe buradan sizlere yazmaya devam edeceğiz. Sizlerde Arıza dizisi hakkındaki yorum görüş ve beklentilerinizi aşağı yazın lütfen..

Yorum yaz

13 Yorum

 1. Dizi efsaneydi Tolga sarıtaş aksiyonda çok iyisin fakat aşkıda başka oynuyorsun
  Tolga💕Ayça resmen düştüm size Arhal💕 harikasınız bütün oyuncularda çok iyiydi rakibi olmayan pazar günün tek dizisi A.rıza👍👏🥇

 2. Avatar #SenArızasın

  Arıza dizisi çok güzel bütün oyuncular çok güzel oynuyor fakat Tolga sarıtaş o nasıl oyunculuk öyle resmen dün akşam oyunculuğunu çok severim ama hayran kaldım

 3. Avatar Doğan atasoy

  Dizilerde fügüran olarak oynamak isterim kendim sarışın birisiyim doğal halimle
  1.80 e yakın boyum var …

 4. Çok sevdiğimiz bu Kenan abimizin her dizisinde gönüllü olarak yer almak ve şahsını yakından tanımak en güzel his olacaktır benim için. Çok başarılı çok yetenekli ve sevecen bir insan olmasi büyük bir gerçektir. Hikaye yazıyor olmam ve kurgularin yüzeyinde yüzüyor olmam bana umut veriyor.

 5. BEN YILLARDIR FİLM DİZİ HİKAYE GİBİ ŞEYLER YAZIYORUM VE BENDE BAŞARILI BİR USTA OYUNCU OLMAK İSTİYORUM İNŞALLAH KENAN İMİRZALIOĞLU İLE BİR DİZİDE OYNAMAK NASİP KISMET OLUR AYRICA KENAN İMİRZALIOĞLU’NA MAFYA BABASI KOMUTAN YADA KOMİSER FİLM VE DİZİLERİN DE OYNAMAK YAKIŞIR BENCE O ZAMAN İZLEME REKORLARI KIRAR ADIM GİBİ EMİNİM DENEMESİ BEDAVA

 6. Tuba büyüküstün olmalı Deniz Baysal yüzünü dinlendirmeli

  • Avatar Neslihan yertutan

   Tuğbamı yapmayın ALLAH aşkına o. Sadece güzelligi ile bu piyasada oyuncu lugu çok iyi degil kenanı asla taşıyamaz aslaaaaa

Etiketler