Alparslan Selçuklu Final Fragmanında Okunan Kuranı Kerim

Tv
15.10.2023
34

Alparslan Selçuklu Final Fragmanında Okunan Kuranı Kerim’i kim okuyor hangi sure diye merak edenler olabilir. Kuran-ı Kerim tilaveti Osman Bostancı hoca tarafından gerçekleştirilmiş. İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne alen nebiyyi, yâ eyyuhâllezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ(teslîmen) diye devam eden Ahzâb suresi 56. âyet mealini de aşağıda sizlere sunacağız.

Alparslan Selçuklu Finalinde Kuranı Kerim Tilaveti

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin finaline doğru son 2 bölüm 30 Ekim ve 6 Kasım tarihlerinde ekrana gelecek. Uzun süredir merakla beklenen Alparslan Selçuklu dizisinin final fragmanında Kur’an-ı Kerim tilaveti tüm izleyicilerin dikkatini çekti. Azhap suresinin 56. ayetini okuyan hocamız Osman Bostancı gerçekten telaffuzuyla dizinin finaline damga vurmuş diyebiliriz. Malazgirt savaşı sahneleri ile herkesin dikkatini çeken Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin finali savaş sırasında okunan Kur’an-ı Kerim ile de gönüllere mest etti.Alparslan Selçuklu Final Fragmanında Okunan Kuranı Kerim

Birçok yorumcu Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin devam etmesini böylesine güzel ve tarihimizi anlatan, dini değerlerimize saygılı bir dizinin kolay kolay bulunmayacağını belirtirken dizinin devamı için akli filme mesaj ve mail yağmuru geldi. Akli film Barış Arduç’un diziden ayrılmasıyla final kararı almış, son 2 bölümün ekrana gelmesi ise yeni sezona bırakılmıştı. Anadolu’nun fetih tarihini anlatan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Türk cenk meydanından kaçmaz kurt kapanı’na girenin kurtuluşu olmaz sloganı ile ortaya izlemeye değer bir dizi çıkardı.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin fragmanında okunan Kur’an-ı Kerim kim tarafından okundu sorusuna Osman Bostancı hoca olduğunu bir kez daha belirtelim. Dizinin fragmanında okunan Kur’an-ı Kerim’in azap suresinin 56. ayetinin mealini de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Şüphe yok ki Allah ve melekleri, salavat getirir Peygambere; ey inananlar, siz de ona salavat getirin, tam teslîm olarak da selâm verin.

Alparslan Selçuklu 60. Bölüm Final Fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..