Alparslan Selçuklu Dizisi Aybars Bey ve Amidimülk Kimdir?

Alparslan Selçuklu dizisi Aybars Bey ve Amidimülk kimdir? Sizlerle paylaşacağız. Emre Konuk’un patronu olduğu Akli Film imzalı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. İzleyiciler yönetmen Koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde yer alan Aybars Bey ve Amidimülk karakterini de merak etti. Bizlerde bu sebeple araştırdık. Bundan dolayı da Alparslan Selçuklu dizisi Aybars Bey ve Amidimülk kimdir? Sizlerle paylaşacağız.

Alparslan Selçuklu Dizisi Aybars Bey ve Amidimülk Karakterleri Kimdir?

TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Alparslan Selçuklu Aybars Bey ve Amidimülk karakterleri, diziye yeni katılmıştır. Ancak diziye sonradan dahil olmalarına rağmen önemli karakterler olan Aybars Bey ve Amidimülk hakkında başka bir bilgi yoktur.

Alparslan Selçuklu Dizisi Aybars Bey ve Amidimülk Kimdir?

Diziye yeni gelen Aybars Bey karakterine oyuncumuz Atsız Karaduman hayat verecektir. Amidimülk karakterini ise Yıldırım Fikret Urağ canlandıracaktır. İzleyiciler Alparslan Büyük Selçuklu dizinin oyuncu kadrosuna yeni dahil olan oyuncularımız Atsız Karaduman ve Yıldırım Fikret Urağ’ı da merak etti. Bizlerde bu nedenle Atsız Karaduman ve Yıldırım Fikret Urağ’ı yakından tanıtacağız.Alparslan Selçuklu Amidimülk Kimdir

Atsız Karaduman (Aybars Bey)

2 Haziran 1956 yılında Ankara’da dünyaya gelen Atsız Karaduman, Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümü’nden mezun olmuştur. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu, Sanatçı kadrosunda yer almaktadır. Dialog Anlatım ve İletişim’de Diksiyon, Fonetik dersleri veren oyuncumuz daha önce Babil, İsimsizler, Küçük Dünya, Kırık Hayatlar, Poyraz Karayel, Söz, Suskunlar, Kurtlar Vadisi Pusu, Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Atsız Karaduman (Aybars Bey) Yer Aldığı Diziler

Alparslan Selçuklu Dizisi Aybars Bey KimdirAlparslan: Büyük Selçuklu – Aybars Bey, 2023
Kırık Hayatlar – Fehmi Kocabey, 2021-2022
Babil – Ekber, 2020
Söz – Turan Akgün, 2018-2019
Mehmed: Bir Cihan Fatihi – Zağanos Paşa, 2018
İsimsizler – Kor Yakup, 2017
Poyraz Karayel – Muharrem, 2016-2017
Arka Sokaklar (Azmi Boyatlı), 2016
Muhteşem Yüzyıl Kösem – Lala Mehmet Paşa, 2015
Karadayı – Dalyan Rıza, 2012-2015
Suskunlar – 2012
Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam, 2012
Kılıç Günü, 2010
Kurtlar Vadisi Pusu – Cemal Karacadağ 2007-2009
Güz Yangını
Kimsesiz Zaman Tasviri
Küçük Dünya
Duvardaki Kan

Yıldırım Fikret Urağ (Amidimülk)

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Yıldırım Fikret Urağ, daha sonra ise Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde reji alanında yüksek lisans yapmıştır. 2009 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde görev yapmaktadır. Aynı zamanda tiyatro yönetmeni olan oyuncumuz en son Çanakkale Yolun Sonu filminde yer almıştır.

Yıldırım Fikret Urağ (Amidimülk) Yer Aldığı Diziler

Küçük Sırlar
Mavi Kelebekler
Muhteşem Yüzyıl
Alparslan: Büyük Selçuklu

Alparslan Selçuklu dizisi Aybars Bey ve Amidimülk kimdir? Sizlerle paylaştık. Sizlerle konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter


Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2023

Konu hakkında yorum veya sorunuzu yazın: